Bojovník

• USA Warrior
USA, (2019–2023), 27 h 20 min (Minutáž: 44–65 min)

Tvůrci:

Jonathan Tropper

Jason Tobin, Andrew Koji, Olivia Cheng, Kieran Bew, Dianne Doan, Dean Jagger, Langley Kirkwood, Rich Ting, Kenneth Fok, Dustin Nguyen, Joanna Vanderham (více)

Série(3) / Epizody(30)

Hrůzostrašné a akcí nabyté kriminální drama Bojovník se odehrává během brutálních válek bojových gangů Tong v sanfranciské Čínské čtvrti ve druhé polovině 19. století. Seriál sleduje mladého génia bojových umění Aha Sahma (Andrew Koji), který emigruje z Číny do San Francisca za záhadných okolností a stane se nájemným zabijákem u jednoho z nejvlivnějších gangů Tong (čínská zločinecká rodina). Tento dramatický seriál z produkce Cinemaxu, který se natáčel v jihoafrickém Kapském městě, je inspirován tvorbou legendy bojových umění Bruce Leeho. Tvůrci a výkonnými producenty jsou Jonathan Tropper ("Banshee") a Justin Lin. (Cinemax)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (25)

Bojovník (2019)

Peaky blinders with Chinese characteristics 😆 before communism 💁 #so1870's ()

Série 1 (2019) (S01)

Jason Tibin je tá správna držka na tú správnu postavu. Hlavný hrdina to dosť "hrá", je príliš nad vecou súčasnostnika. Páči sa mi postava írskeho predáka, a.k.a. írskeho Lenina. Zobrazenie starého Chinatownu zo San Francisca sa mi veľmi páči, vidieť že to mala pod rukou celý čas mafia a už vtedy bolo neskoro riešiť akékoľvek spory o opiove cesty. ()

Horkokrevný cibul (2019) (S01E01)

Úvod dobrý, až na pár chybičiek krásy ako tip top upravený model vychádzajúci z lode po x mesačnej ceste. Uličky Chinatownu v roku zwei majú skvelú atmosféru, až na moment že vás môže ktokoľvek a kdekoľvek oddelat ()

John Číňan (2019) (S01E03)

Záverečný odchod na pozadí plameňov mi príde taký hraný a opozerany. Žiaľ 100x povedany vtip už nie je vtipný a pri takýchto momentoch neviem či sa chce seriál len pripodobniť napr Peaky blinders alebo proste nemá guráž prísť s niečím svojským. Takéto scény určite neboli z zápiskoch Bruce Lee 🤷 a neviem prečo ale ten hlavný Ir vyzerá skôr ako svalnatý Lenin 😃 ()

Bílá hora (2019) (S01E04)

Romantická zápletka je čistý never happened, tak neuveriteľne nereálny nápad bol chybou. Top dáma z vyššej spoločnosti a privandrovalec bez minulosti? Nope... ()

Krev a sračky (2019) (S01E05)

Neviem čo si mám myslieť o tých jazykových prešmyčkách. Namiesto toho, aby hovorili Číňania medzi sebou kantónsky, tak sa prepne jazyk na anglický, pričom pre ostatných zneje stále kantónsky. What's the point? Je to zbytočne zmätočné... ()

Tygr a liška (2019) (S01E07)

To všetko sa stihlo udiať v jedinej časti? Oh wow, mam pocit že som dopozeral celovečerný film ()

Série 2 (2020) (S02)

Vojna gangov, vzbury v meste, chaos v uliciach, vybičované emócie, policajné razie aj razie na políciu. V druhej sérii sa toho stihlo ešte oveľa viac. Teším sa na tretiu sériu. ()

Spojitost s Číňany (2020) (S02E02)

Kým politici manévruju na tribúnach, majstri podsvetia prijímajú legálne služby SBS, kým sa jedni dvíhajú nahor, ďalší klesajú ku dnu. Niekedy stačí pohľad na hviezdy, inokedy musí prísť na pomoc Beethoven. Spoločnosť sa mení a modernizáciu vidíme ako na dlani, podobne ako v Peaky blinders. Good job ()

Muž s kladivem vidí hřebíky všude (2020) (S02E06)

Žiaľ seriál ukazuje ako vykráda iné filmové predlohy - we good? Yeah, we're good, alebo 1 Kick kill od Tonyho Jaa ()

Drak přichází (2020) (S02E09)

Ten moment keď sa vezme spravodlivosť do vlastných rúk, keď sa vytvorí masa, ktorá chce oko za oko a ešte pár zubov navyše. Trma vrma kde sa ide All in je highlight seriálu. Pekný nuts ()

Muž na zdi (2020) (S02E10)

Veľmi pekná dokrutka; zostáva už len posledný showdown Leary vs Ah Sam. Jedného večera si to strihne Ah Sahm rovno do Irish pubu a ide odovzdať odkaz. Don't fuck with Chinatown, father Leary. Veľmi dobrý cliffhanger pre mnohé postavy, teším sa na tretiu sériu ()

Série 3 (2023) (S03)

veľmi vysoka úroven celej sezóny, na to že ide o trojku. No tie efekty, strih súbojov, dialógy a aj komparz mi prídu miestami na 3/5 čo je už level telenovela. Trošku cítiť nižší rozpočet a musí sa ísť už nejak z kopca ()

Není čas na hrdost (2023) (S03E01)

Skvelý rozjazd, žiadne prípravy na úvod, rovno do akcie kde začína byť stále dôležitejšia politika ()

Rána do hlavy (2023) (S03E02)

Prešla len druhá časť, ale ja mám pocit, že každá časť je jedno veľké finále. Šachová partia je rozohraná, kocky sú hodené a každý má nejaký príbeh, minulosť aj potenciál rastu. Záujmové skupiny si môžu niekedy vypomôcť, inokedy sami zisťujú kto je vyššie v potravinovom reťazci. ()

Čas na chemické pokusy (2023) (S03E03)

Penzie sa tlačia ako na bežiacom páse, zaplavujú nielen Chinatown, ale aj úplatky, takže sa nedá nikomu veriť a problém sa týka sa to všetkých. Zisťujeme ako železničný magnát využíva svoj nový čas a sily, nieže by sme to nečakali. Tretia séria na mňa celkom pôsobí lacnejším rozpočtom, miestami až vidieť ako komparzisti čakajú na signál a pohnú sa na tržnici ako na povel, z čoho mám taký telenovelisticky feeling. ()

Jen dnešek, možná zítřek (2023) (S03E04)

Jednotky tajnej polície dosahujú vrchol posíl a začnú frontálny útok na Chinatown. Cieľ: nájsť a zaistiť matice, ide sa All in, old school na brute power with badges. Po útoku na farmu sú ženy z Chinatownu opäť back in the game. Írska menšina si musí začať uvedomovať svoj skutočný potenciál v množstve - toľko voličov, že s nimi by vyhral každý. Ženský spolok zažíva nečakané turbolencie 😁 ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (více)