Jessica se náhodou setkává se svým starým přítelem Michalem Hagartym. O chvíli později stojí před mrtvým bulharským diplomatem a míří na ni policie. Jessica se ocitne ve vězení poté, co ztratí kabelku a všechny své doklady. Na letišti se setkala s kamarádem, špiónem Michaelem Haggertym, který se cestou na hotel potřeboval někde zastavit. Ozvala se střelba a Jessica najednou stojí před mrtvolou a je zatčena. Snaží se různě prokázat svou totožnost, přičemž si dokonce nechá předvést synovce Gradyho. Ten ji však nečekaně zapře. Muž, který byl zavražděn, pocházel z bulharského konzulátu a měl být zprostředkovatelem výplaty. Michael chce, aby Jessica raději zůstala pro vlastní bezpečí ve vězení, ale ani v cele si nemůže pomoci a snaží se zjistit, kdo onoho Bulhara zastřelil. (Radek273)

Tai_K_B

Úvod páté sezony strávila Jessica téměř celý… ano, vážení přátelé… ve vězení. Nejdřív ji chudáka jakýsi neznámý muž přepadl, pak po ní chtěl klíče od auta, které neměla, pak ho někdo před ní zastřelil a záhy přifrčela hlídka a zatkla ji pro vraždu jako nějakého protřelého vrahouna. Na stanici zjistila, že jí někdo ukradl identitu, vlastní synovec ji při identifikaci zapřel, vyšetřující policista byl blbec a nakonec se namísto právníka objevil Michael Hagarty a oznámil jí, že je to celé sice jeho šlamastika, ale jde o tak zamotanou mezinárodně špionážní honičku na nájemného vraha, že jí pro její vlastní dobro bude nejlíp, kde je. A navíc to ještě vypadá, že v některé z té spousty zainteresovaných vládních i jiných organizací asi bude nějaký krtek. A málem bych zapomněla ještě na zástupkyni tisku, co se o ten případ zajímala a taky nebyla úplně ta, za kterou se vydává. Tato epizoda byl takový chaos a všichni tam lhali úplně všem úplně o všem, že jsem se v tom ani nepokoušela zorientovat. Popravdě, mít já za známého Michaela, tak ve chvíli, kdy na něj „náhodou“ někde narazím, nasadím tmavé brýle, nalepím si klobouk a falešný plnovous a prchám, seč mi síly stačí. Tenhle britský (ex?)špion je zaručená pohroma. ()