Romance X

• Francie Romance (více)

Paul a Marie. Milují se, žijí spolu, ale dochází ke krizi jejich sexuálního vztahu. Frustrovaná Marie se vrhá do riskantních dobrodružství s náhodnými známostmi... Neuvěřitelně otevřená sexuální zpověď režisérky Catherine Breillat. Tak otevřená, že jednu z postav musela ztvárnit pornohvězda Rocco Siffredi. Stalo se tak poprvé v dějinách světové kinematografie. Nečekaný skandál na plátnech kin. Film, který Francie oslavuje, Británie zakazuje. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

bouncer

Na filmu se mi líbila ta neskrývavost. Vše ukazuje nenuceně, ale důkladně jako ve skutečnosti. Je nesmysl brát tento film jako porno, hlavní podstatou tu má být něco jiného. A to je největší problém. Vážnost si film měl získat monology hlavní hrdinky, které jsou zároveň výpovědí režisérky. K jejich podstatě je však nemožné se dostat a většinu času působí přinejmenším zmateně. Opravdu nevím co si mám myslet, když několik minut složitě vysvětluje, že s milenci píchá, ale nikdy se nelíbá, protože ji to přijde moc intimní a vzápětí řekne tohohle líbá rádá a hned mu jednu velice emotivní francouzskou pusinku dá...a to byl prosím úplně první milenec. Prostě zmatené a nezáživné. Snaha šokovat jednoduše nestačí. ()

Prochy38

Celkem chápu postoje jednotlivých zemí, diváků i filmařů jako takových. Herecky je film zvládnut dokonale, u mě fakt nadšení. Co se týče příběhu nebo lépe děje, zdá se mi, že mírně pokulhává. Proč by někdo takový s někým takovým byl. Proč? Jaký ten vztah měl smysl? Žádný boha!!! Ale tak, o něčem to být muselo… Co se týče peprnějších scén, myslím, že zbytečnost. Spíše snaha autorky více šokovat, více na sebe upozornit. Povedlo se, schvaluji, mám radši filmy bez obalu, víc takových!! ()

choze

Pomalý, neuvěřitelně naivní pseudoartistní feministický soft-porno blábol, který funguje jako prvotřídní nechtěná komedie. Zatímco otevřenost sexuálních scén, kdy (nesmírně otravná) hrdinka uprostřed dialogu začne kouřit svého přítele, působí jak má, otevřené mluvení o sexu vede akorát k bezpočtu neskutečných perel (moje oblíbené: "NEMůŽEŠ SE VZPAMATOVAT Z TOHO, ŽE TI HLADÍM PIČU, CO?" nebo "KDYBYS USEKALA DESETI MUŽůM JEJICH PÉRA A HODILA JE NA JEDNU HROMADU, ŽÁDNÝ BY TO SVOJE UŽ NEPOZNAL. MĚL JSEM O TOM POŘAD V RÁDIU."), což obzvlášť vynikne ve scéně, kde se Rocco v posteli snaží naslouchat hrdinčiným dementním výlevům. Zápletka o ženě, co se před frigidním mužem utíká k nevěře s cizinci, nezní nijak originálně, ale zajímavou ji činí hrdinčino hluboké pohrdání svým tělem, které ji vhání do náručí různých oplzlých existencí. ()

Master19

Nikdy by mě nenapadlo, že takový film může natočit žena. Už spousta umělců (teď mám na mysli i třeba sochaře, malíře...) se snažila upozornit na podprůměrná dílka jejich vyumělkovanou kontroverzností. Někomu se to i povedlo (z filmové tvorby mě napadají třeba "Kanibalové", kteří by v Hollywoodském pojetí stáli za starou belu), ale režisérce ani hercům tohoto "filmu" ne. A i jako porno je to béčko :-) ()

Brejlil

Co s tím? Už když jsem to viděl v kině, přišlo mi to zbytečné. Otevřené sexuální scény prázdnotu scénáře nezachrání. Hrdinka se chová jako naprostá kráva (tak dlouho provokuje nějakého černocha, až jí znásilní a ona se diví, o zbytku její motivace nemluvě), Siffredi opravdu není herec, a v celém díle je jen jediný vtipný nápad se střihem (semeno na břiše vystřídá zelený gel pro ultrazvukové vyšetření). Zbytek je nuda. A to poté přišla Anatomie pekla, děs ještě větší. ()