Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

B!shop

Jeden ze slabsich filmu bratru Coenovych. Coenovi jsou hlavne nejlepsi v tom, ze kazdy jejich snimek je necim originalni, takze tak nejak nechapu, proc sahli po remakeu. A to je prave ta chyba. Kdyby nedelali zadnej remake, i kdyby to bylo podobny, ale udelali to po svym, tak to urcite dopadlo lip. Forky ze zacatku nejsou nicim vyjimecne, ale par povedenejch se jich najde. A ke konci se film docela rozjede. Presto tomuhle filmu chybi misty stava. Sice je pribeh celkem solidni a dialogy docela slusne napsany, ale mistama skoro az nudi a to by se u filmu od Coenu stavat nemelo. Vsechno to vlastne tahnou herci, kteri to zahrali celkem dobre, i kdyz z postavy pani domaci se toho dalo vytezit vic, protoze je fakt drsna. Nejvic me prekvapil Hanks, ktery je ve sve zaporne roli opravdu hodne slizky, jeho vykon me naprosto dostal a beru to za jednu z jeho nejlepsich kreaci. Ty 4* davam proto, ze i kdyz to je na Coeny slabej film, tak je porad hodne nadprumernej a taky proto, ze nemuzu srovnavat s puvodnim filmem, kterej jsem nevidel. Tak po druhym skouknuti se mi to libilo vic. ()

petaspur

Inteligencí hýřící a vlezlými slovy nešetřící PhDr. Dorr sestavil bandu zločinců na základě jejich odpovědí na jeho inzerát na internetu. Přestože se jedná o individua mozek doma často zapomínající, tak se geniální loupež shodou okolností podaří. Radost z hromady odcizených peněz však nečeká na "poctivé" zločince, ale na jednu senilní paní domácí, o jejíž poklidné stáří se stará černý anděl a jejího kocoura neúnavně hledající policie. ()

Nathalie

Jemný intelektuální humor vs 89x F*** word. Heterogenní směska konverzace a mimiker ve sklepáckém prostředí, v němž zní detonace, kopání a muzicírování. Na rozdíl od teamové chemie Dannyho parťáků, kteří jsou přirozeně vtipní jaksi mimochodem, Coeni tu humor tlačí hrubou silou i jemným pošťuchováním na povrch a ta chtěnost černému humoru ubírá na efektu. Přetrvala jen živá, výbušná, vibrující vazba mezi kápem všech slizounů Hanksem a jeho nesmrtelnou starou dámou. Jak freudovské :) ()

Malarkey

Podle mě hodně rozporuplná komedie. Když tady koukám na ty komentáře. Mě osobně se film velmi líbil. Tom Hanks hraje opravdu divnou postavu, milující básně Edgara Allana Poea a musím říct, že ji hraje opravdu se zaujetím. Na to co v poslední době vzniká komedií. Tato je něčím velmi zvláštní a mezi nimi obzvláště excelující. --- Přijeli jsme autobusem až sem k Mississippi a bojovali jsme za práva černých, aby lidi jako ty mohli volit. - Na to ti seru. Já totiž nevolím. ()

tron

„Nedokážeš chytiť ani chrípku.“ Mňa to bavilo bohovsky, hoci je to skôr výborný krátky vtip, natiahnutý na celovečernú dĺžku... ale no a čo. Hanks si svoju postavu (výrečného fanúšika Edgara Allana Poea!) vychutnal do bodky, mnohé scény nemajú chybu a okrem krásne cynického scenára bodujú tiež výborne vybratí herci. Generál a jeho čary s cigaretou, J.K. Simmons v safari blúze (a so svojou zbožňovanou Horalkou), Ryan Hurst ako veľmi veľký a veľmi spomalený futbalista... a čoraz častejšie „pády na loď“. Coenovci už pár rokov nie sú to, čo kedysi, ale toto je aspoň sranda (na rozdiel od „muzikálu“ BRAČEK, KDE SI?). ()

• Tom Hanks při poslední scéně na mostě vytáhne pistoli, kterou bratři Coenové použili ve své prvotině Zbytečná Krutost. (Bachy)
  • Film je prvním dílem bratrů Coenových, ve kterém společně režírují a produkují. Obyčejně si totiž tyto úlohy podělují – Joel režíruje a Ethan produkuje. (imro)
  • Ve filmu zazní 89 krát slovo "fuck". (Karlos80)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky