Kam zmizela Madeleine McCann?

• USA The Disappearance of Madeleine McCann
USA, 2019, 7 h 19 min (Minutáž: 43–65 min)

Epizody(8)

Dokument podrobně mapuje případ zmizení tříleté Madeleine McCannové, která se záhadně ztratila během rodinné dovolené. (Netflix)

uiu

Osmidílný dokument na téma zmizení tříleté holčičky, když její rodina byla na dovolené v Portugalsku.Případ jsem ve své době nesledovala, ani jsem o něm neslyšela. Poprvé jsem o něm četla asi tak před rokem a zaujalo mě, jak protichůdné názory v této věci se vyskytují. Během těch 8 hodin uslyšíte a uvidíte tolik svědectví a teorií, až vám z toho půjde hlava kolem a je jen na vás, abyste si udělali názor, co se doopravdy Madeleine stalo. Já osobně nevěřím na žádný únos. Matka, která vejde do pokoje, kde nenajde své spící dítě a ihned běží do restaurace za manželem a kamarády a vykřikne, že Madeleine někdo unesl - která matka v první chvíli pomyslí na únos a ne jen na to, že třeba někam šla, hledala záchod, schovala se ve skříni? Pak když policejní psi našli pach lidské krve a ostatků jak v pokoji tak v jejich autě, tak je to celkem jasné. Myslím, že v posledním díle tam jakýsi detektiv říká, že rodina přece nejede na dovolenou, aby tam záměrně zabila své dítě - a co Kramný, který zabil manželku a dceru na dovolené v Egyptě? Nebo že kdyby ji zabili, tak by přece neburcovali média několik let, že byla unesena a chtějí ji najít - a co Helena Čermáková, která zabila svou dceru a pak burcovala média, že ji někdo unesl z pískoviště a celý národ ji hledá? Já rozhodně nestojím za tím, že si Madeleine vyhlédl nějaký propracovaný gang pedofilů a unesl ji. Nakonec nám ani není ukázáno, co vyplynulo z rekonstrukce osudného večera, když se výpovědi kontroly dětí mezi všemi dospělými tak lišily. Žádné argumenty proti rodičům a pro únos mě nepřesvědčili a to jsem nezaujatý pozorovatel užívající logické myšlení. ()

hansel97

Jo, true crime documenty jsou pro mě totální guilty pleasure a o případu Madeleine McCann jsem četl články a koukal na videa na youtube nesčetněkrát, takže tohle mi sedlo. Je to dost dlouhé a v některých epizodách, to trochu ztrácí napětí, ale myslím si, že to výborně funguje jako shrnutí celého komplexního případu. Dokument se nestaví na strany a dává dostatečný prostor všem teoriím a možnostem. Mínusem je pochopitelná neúčast McCannových a tak trochu fakt, že to nepřináší nic nového, ale pro mě i tak dobře strávených 7 hodin. ()

shyster

Netflix dokumenty prostě umí a ani tenhle mě nezklamal. O samotném případu jsem jen věděl, že se ztratila nějaká holčička. Tento dokument však podává komplexní pohled na celý případ (a přišlo mi, že nikomu výrazně nestraní), kdy se zabývá i všemi slepými uličkami. Výtky spíše plynou z toho, že se jedná v zásadě o velice jednoduchý případ s nevyřešeným koncem. V úvodních dílech se tedy dozvíte vše podstatné a zbytek je jen pohled na všechny možné aspekty věci, což někomu nemusí vyhovovat. Za mě jsou nataženy pouze poslední 2 díly. ()

Arsenal83

Zaujímavý prípad, ale ako nejaký dlhší dokument by to vyšlo lepšie. Prípadne urobiť z toho 3 časti. Niektoré diely šlo zlúčiť, napríklad materiál z piatej mohol byť v štvrtej, šiesta sa mohla spojiť so siedmou. Odradiť na prípade môže trochu, že doteraz nevieme pravdu. Príbeh nemá riešenie. Aspoň zatiaľ a pravdepodobne aj navždy. Máme tu však dobre ukázané niektoré bočné momenty, napríklad ako sociálne siete a anonymní internetoví trollovia zničia meno, reputáciu, nádeje, pošpinia a ohovoria a nikdy za to potrestaní nebudú. A samostatnou kapitolou sú samozrejme médiá. Slovo novinár sa stalo v 21. storočí už nadávkou, u tých lepších prípadov synonymom povaľača. ()

Jaro.Krafcik

Tak toto bolo dlhé , osobne som si pozrel jednu časť denne a urobil som správne. Inak by sa to pozeralo o dosť tažšie. Kľudne mohli spraviť hodinový dokument ako zo zmiznutia Madelleine spraviť serial ktorý ma 8 epizód. Ale tak netflix, skúsili, tak ako aj policajti v Portugalsku. Ktovie čo sa tam naozaj stalo. Mne vadili len zdĺhavé epizódy a nudné vyjadrenia asi každého kto tam bol. Niektore detaily boli až prehnané. 3* ()

• Kate a Gerry McCann, rodičia Madeleine McCannovej, opakovane odmietali účasť na tomto dokumente a taktiež vyzývali všetkých naokolo, aby neposkytovali rozhovory producentom. Kate a Gerry proste nevedeli, ako to pomôže pri hľadaní Maddie a preto sa rozhodli nezapojiť. (belinko)