Lord of the Dance

(divadelní záznam)
  • Irsko Lord of the Dance
Hudební / Dokumentární
Irsko, 1997, 90 min

Tanečník Michael Flatley ve strhující keltské taneční hudební show, která volně vypráví irskou lidovou legendu v novém oslnivém stylu. Nechte se unést do dob, kdy se čas zastavil. Kdy ožívají starověké legendy a temné síly. Akt 1: Pláč Keltů, Bohyně Eryn, Keltský sen, Válečníci, Cikáni, Ohnivé housle, Vypuknutí, Bojovníci, Bohyně Eryn. Akt 2: Nebezpečná hra, Peklo, Vášnivé noci, Žalozpěv, Siamsa, Mihla se světlem, Ukradený polibek, Noční můra, Souboj, Vítězství, Irsko. (oficiální text distributora)

ostravak30

Miluju Irsko, miluju jejich hudbu, miluju whisky, miluju přírodu. Miluju Irsko a v příštím životě bych v něm chtěl žít. Každopádně Lord of the Dance je uskupení, které ani mě nenechalo chladným. Leč bohužel nikdy jsem je neviděl naživo. Nikdy jsem neměl s kým jít a tak jsem tenkrát do Prahy nejel, snad to jednou napravím. Protože to, co jsem viděl mě nadchlo. Je to dechberoucí směsice tance, hudby a úžasné show. K tomu pár slov hlavního protagonisty. A já osobně kvituji s nadšením i ta informace, kde všude bylo představení vyprodáno. Neboť pokud někdo pochyboval, že Lord of the Dance je nebo jsou fenoménem, pak tohle je argument jako prase. ()

izinka

Skvele tanecni vystoupeni s genialnim Michaelem Flatleym. V televizi to skutecne neni ono, ale mr. Flatley je uz v tanecnim duchodu, takze zavidim vsem, kdo ho videli tancit nazivo. :) ()

Mad.Lady

Záznam z taneční hudební show je jen odvarem toho, jaké "grády" má toto představení na živo. :) I já jsem částečně díky tomuto představení poznala krásu irského tance a začala se mu věnovat. Klobouk dolů. ()

marrrrian

Viem si pri tom predstaviť situáciu: hostina na čistinke hlboko v írskych lesoch, stoly sa prehýbajú pod množstvom tradičného jedla a diviny, pivo tečie potokom, muzikanti hrajú takúto hudbu a osvetlenie poskytuje mesiac v splne a obrovské vatry. Naokolo by tancovali žienky so zvlnenými, dlhými vlasmy v ľahkých, trochu priesvitných šatoch, siahajúcich do pol stehien. A všetci by sa celú noc bavili a hodovali... (Ale vystačil by som si aj s tým, že by som mohol sedieť ako divák na takomto predstavení) :D ()

Pacas

Nikdy jsem při sledování neměl takové mrazení jako při Lord of the Dance. To nejde jenom jednou to se musí víckrát. ()

Jarosh66

Nikdy jsem nebyl extrémní fanda, ale něco mě na tomhle vždycky fascinovalo..Inu já, jako student, jsem se rozhodl, že na to půjdu live, když to bylo v městě, kde studuji a navíc kousek...Pořád jsem si lámal hlavu, abych nelitoval té tisícikoruny, co jsem dal za lístek...Ale už po prvním tanci, mi bylo jasné, že litovat toho nikdy nebudu. Bylo to něco neskutečného, a přeji a doporučuji každému, byť to třeba není úplně váš šálek čaje, aby si na to zašel, když bude možnost, protože to je něco užasného, krásného a ....nemám slov. ()

tmx

Totální bomba! Něco tak úžasného jsem v životě neviděl. Nádherná irská hudba spojená s hromadou tanečníků vedenou lehce exhibicionistou Flatleym zanechá v člověku na dlouhou dobu hluboký zážitek. Jestli bych chtěl něco vidět naživo, tak Lord of the Dance je suverénně na prvním místě. ()

Lynnet

Michaelova první vlastní show,dnes legendární,několik rekordů a znovuobjevení irského tance.Dokonalý zážitek který se prostě musí vidět ()

jobina

Tak to je moje srdcovka. Verze Feet of Flames mne zdaleka již tak nenadchla a byla jsem jí po zhlédnutí Lord… hodně zklamaná. Neskutečně živá irská hudba, neskutečně nádherné kostýmy, a dokonale zpracovaný irský step těch nejlepších z nejlepších ve výborných detailních záběrech. Skvělý zážitek. ()

cachanell

Že nejít na staďák a sedět doma a koukat? Tedy - s tím naprosto nesouhlasím, stát na stadionu a účastnit se té radosti z tance, krásy a živelnosti - rychlosti nohou, lehkosti písní a fantastické umění taneční - ne to nelze u televize vnímat a cítit. Dokument OK - to je něco jiného - ale živí tanečníci - to je naprostá BOMBA. ()

JARDAHONDA

Skvěle propracované dílo... Irské taneční skupiny Lord of the Dance a jejího zakladatele Michaela Flatley a samozřejmě všech účinkujících, kteří se podíleli na této náderné pestrobarevné show,, do detailu propracované, se skvělou choreografií a stylovou hudbou zapojené do příběhu dobra a zla.. Klobouk dolů před mistrovským dílem, které si právem zaslouží 100 % ()

Clowie

Jednoho dne mě manžel posadil před počítač a řekl: podívej se! A za pár minut se nade mnou zase skláněl a ptal se mě se starostlivě: není ti něco? A já odpovídala přes slzy: ne, není. Slzy mi tekly proudem, byla jsem skoro hysterická. Tohle je moje hudba, křičelo všechno ve mně, tohle je můj původ. Nejsem Slovan, jsem Kelt! Miluji tuhle hudbu. Michael Flatley udělal pro ni nejvíc. Díky, Michaeli, díky, Dubliners! ()