Raven0

Naprosto špatný film, ve kterém je všechno špatně. Celé je to založené na tom, jak být co nejvíce nechutný. Uvěznění lidé se tu chovají jako imbecilové a jejich věznitelé se jen tupě usmívají. A že by to mělo nějaký hlubší podtext? Nějaké poselství? Tak to ani náhodou. To, že moc lze zneužít musí být jasné i malému děcku a nemusí kvůli tomu existovat takovýto škvár. Jedna hvězda za to, že si některé scény budu ještě dlouho pamatovat. ()

Redswif

Jedinej film u kterého se dá říct že je vo ho... a platí to doslovně!! Jediné co můžu doporučit je nedívejte se!!! Film dobrej pro úchyly a lituji jsem ho kdy viděll!! * je za nádhernou píseň z Opery Carmina Burana, která ovšem mohla být použita v lepší příležitosti!!!! Fakt hnus!! (ale nebylo to tak hrozný jak fannah sliboval;-) ()

PavelR

Pasolini byl velmi zvláštní postavou italské kinematografie. Po válce se stal členem komunistické strany, odkud byl posléze vyloučen. Některé zdroje uvádí, že důvodem vyloučení byly jeho homosexuální sklony, jiné říkají, že důvodem byly jeho ultralevicové názory. Obě tyto vlastnosti se v tomto filmu projevily naplno. Film jsem do jisté míry bral jako velmi dobře natočenou ultralevicovou propagandu. Fašističtí představitelé moci - zkažení lidé z vyšší třídy, beztrestně uvězní obyčejné lidi a pochvalují si, jak se jim žije hezky a jak je dobře, že existuje třídní rozdělení. Samozřejmě jsou vylíčeni tak odporným způsobem, až má člověk touhu když říkají "bílá" říct "černá" a naopak. ()

gjjm

Proč jsem dal jen jednu hvězdu? Po pravdě řečeno, nudil jsem se. Těšil jsem se na morbidní film s myšlenkou, a je to spíš nudné koprofilní porno, něco jako 2 girls 1 cup na dvě hodiny. Závěrečná scéna je na poměry italské horrorové tradice docela mírná. Až tak nechutné mi to tedy nepřišlo. Idiotské herecké výkony a nudný scénář, nemám důvod dávat víc než jednu. Mimochodem, se Sadem to nemá nic společného. Pasolinimu prostě nedošla jedna věc - román 120 dní Sodomy není (alespoň dle mého názoru) pornografie, spíš svědectví o pokleslosti epochy. Markýz je nekomentujícím, osvícenským svědkem zkaženosti svého okolí, která se navíc skrývá za náboženské a morální pokrytectví, zvhlosti nejsou objektem Sadeho touhy, ale naopak, jeho odporu - přesto ale nachází obdivuhodnou odvahu je popsat a zdokumentovat. Sade na rozdíl od veškeré ostatní pornografie nemluví o svých touhách, ale o své epoše. Jen to prostě trochu přehnal (pokud toužíte po poněkud méně zvrhlém zpracování podobných názorů, doporučuji román Tom Jones od Sadeho současníka, Henryho Fieldinga - ale pouze v knižní podobě). Pasolini vyznění velkého, byť pro většinu lidí stěží pochopitelného díla tohoto krajního představitele osvícenské filozofie cíleně ignoruje a popírá, popírá Sadeho lítostivý pohled na společnost, popírá to, že markýz de Sade nemluví o společnosti, jakou by vidět chtěl, ale o společnosti, jakou vidí. - Nestřílejte, nestřílejte, prosím nestřílejte! - Ty idiote, myslíš, že tě necháme zemřít tak snadno? ()

Endyis

Další Passoliniho majstštyk! Když pominu ty povrchní perversní a nechutné pasáže, tak má film rozhodně svoje nesčetné kvality, prostřednictvým kterých dobře vyobrazil fašistickou Itálii. Možná byl místy trochu zdlouhavý. Ovšem výborná hudba Ennia Morriconeho, skvělé režisérské zpracování této brutální úchylárny se skvělými hereckými výkony (jak už je zvykem u Passoliniho tvorby) vytahují tento film vysoko. Samozřejmě naprosto pochopitelně hodně lidí znechutí či rovnou zhnusí. Rozhodně to není pro každého a před shlédnutím je třeba vážně si ověřit, že na to člověk "má žaludek". 80% ()

Tomes83

Zatím největší filmová úchylárna jakou jsem kdy viděl! Ještě se tedy nechám inspirovat přítelem kagemushem a jeho dalšími adepty na nejperverznější film co byl v dějinách kinematografie natočen! Už tento snímek byl naprostým ŠOKEM! a nedivím se těm, kteří ho nemohli ani dokoukat do konce! Ale i taková je svoboda filmu! ()

anli

Dalsi Pasoliniho skandalni film,tentokrat valecny.Rothodl se totiz cerpat z romanu markyze de Sade,jen zmenil dobu a misto na Italii za 2.sv.valky.Nutno rict,ze to opravdu neni nic pro slabe zaludky a sposta lidi to oznaci za"filmovy hnus".Myslim,ze tohle asi Pasolini zamyslel,tedy dostat divaka az na samou hranici unosnosti vnimani a podivat se,kde vlastne je.Nemuzu rict,ze by to byla spatna filmarina,to rozhodne ne.Reziser se snazi a kameraman tez,ale ten hnus mi proste vadi a myslim,ze neni nutne tohle vypravet na platne.Proc?Takze davam jasne sodomistickych 20% za tech par dobrych filmovych napadu. ()

honz

Fašismus, i se svými praktikami, je zrůdnost sama o sobě. O tom asi většina lidí vůbec nepochybuje. Avšak Pasoliniho podobenství je jen zvrácenou perverzní exhibicí... ()

Tereszka33

Už dlouho se chystám na to, že si konečně přečtu knihu, ale pořád se mi do těch více jak 300 stránek nechce, tak jsem zvolila prozatím kratší verzi filmu. Je to nechutné, šokující a brutální. Pan Sade měl opravdu zvrhlé myšlenky. Obdivuji Pasoliniho, že něco takového dokázal vůbec natočit a raději ani nechci vědět, co se mu při natáčení honilo v hlavě. ()

Pavlínka9

Co mě nejvíc na tomhle díle fascinuje je to, že ať se k němu dostává člověk v jakémkoliv životním či nejvíce politickém období, vždy se do toho dá zasadit daná doba...Pokud znáte literární předlohu a vidíte v tom původní dílo, kdy bylo napsáno, nějaká politika 2.poloviny 20.století se Vám tam neobjeví. Proto je možné si tento snímek přiřadit k jakékoliv době a pokaždé tam uvidíte dobové téma, které právě chcete. Pasolini je pro mě dost náročný a nikdy jsem mu nepřišla na chuť, ale velice ho obdivuji, že vůbec do něčeho takového šel. Dlouho jsem se odhodlávala se na tohle podívat, ale jelikož mám dílo De Sade přečtené již několik let, rozhodla jsem se konečně vidět i ten film na jehož motivu to bylo natočeno. Je to fakt příšerné, nechutné, v jednu chvíli opravdu náročné na lidský žaludek a celkově si budete v hlavě promítat věty, proč to ten člověk vůbec dělá - ale i tohle je realita. Každý kdo do tohohle šel má můj obdiv, jelikož to muselo být velice psychicky náročné a vůbec se odhodlat do toho jít si muselo zasloužit veliký kus "čokolády". Nikomu to rozhodně nedoporučuji, nemám v plánu se na to znovu podívat a nehledám v tom rozhodně nic politického. Je v tom pouze mysl člověka, který žil svůj život přesně jak chtěl... ()

Compadre odpad!

Ani nevim, proč jsem se na to tenkrát díval. Co scéna to hnus. Z těch dědků se mi vážně chtělo zvracet. De Sade byl známý hajzl a pasolini asi nebyl o nic lepší. ()

Tomesh odpad!

Neměl jsem sílu to dokoukat ani do půlky.. Tohle bylo zřejmě adresováno spíše rakouským úchylákům, do jejichž sklepů bych s chutí zavřel autory týhle zvhrlý sračky, aby si ti primitivní sedláci trochu zablbi.. ()

Brandon odpad!

Říkal jsem si, komu Saló může přinášt potěšení, zábavu a filmovej požitek. Buď prasákům a perverzákům a nebo onanujícím pseudointelektuálům hloubajícím nad fašáckým sadismem. I když ona to bude asi jedna a ta samá sebranka. Hnus je prostě hnus, je smutné, když se schovává za art. Z Pasoliniho, herců a vůbec tvůrců, kteří se na tomto exkrementu podíleli je mi nanic. ()

Allenka

Na jednu stranu mi to špatné fakt nepřišlo, na stranu druhou asi nejsem ten správný typ člověka, co se vydrží půl hodiny dívat na to, jak lidé jedí výkaly. ()

nevermore

Nuda! Nuda! Nuda! Film byl nezáživnej, utahanej, plynul pomalu, nic se nedělo a těch několik špatně vykulisovaných a zinscenovaných "nechutností" mě opravdu na kolena nesrazily. Prostě jsem se hodinu a půl nudil. Kontroverznost už je dnes úplně jinde, tady na mě ze všech stran dýchala amatérskost jednotlivých kulis a scén a přehnaná snaha o to znechutit. Na konci nebyl ani žádný zvrat, nýbrž jen vyšumění. Taky nechápu, kdo v tom chtěl dobrovolně hrát. Ono ne že by to nebylo perverzní a nechutný, ale já to tomu filmu vůbec nevěřím. Takový Cannibal Holocaust byl co do kontroverznosti 1000X lepší. Avšak po přečtení zdejších komentářu jsem se přece jen rozhodl pro ***, protože se Pasolinimu asi přece jen povedlo to, o co usiloval. I když nechápu, jak je to možné. Nechápu. ()

yeniczek

Hm.. Čekal jsem od toho alespoň nějakou hlubokou myšlenku, která by dala smysl těm šílenostem ve filmu. Pokud bylo cílem filmu pouze znechutit, tak by se muselo dát 5*, protože to tak ale určitě nebylo, tak je nedám.. P.S.: Pokud byste mi někdo osvětlil smysl tohoto filmu jako cenné součási světové kinematografie, budu velice rád.. ()

Všivák

Film neni ani tak nechutný, jako spíš nechutně nudný. Pořád tam melou nějaký kraviny, který nemají hlavu ani patu a jedí hovna. S éterem by byla větší sranda. ()

zdenny odpad!

Nechutné, skandální, zvrácené. A to toho snesu opravdu hodně. Nemám prostě rád filmy a životní situace, kdy jsou lidé dohnáni do takové krajnosti, že nad nimi jiní mají totální moc a mohou si s nimi dělat naprosto, co chtějí. Navíc, když to jsou taková tupá hovada, která si o sobě myslí, že jsou nějakými neoSADEoisti. U Markýze de Sade šlo o umění, třebaže zvrácené. Anebo alespoň díla o něm byla takto vytvořena. Tak, že i za tím vším hnusem stálo něco, o co se šlo alespoň esteticky opřít. Zde v tomto filmu to byla naprostá hnusárna hraničící s lidským rozumem. Celkem by mě zajímalo, co kdo zlého udělal panu Pasolinimu na sklonku jeho kariéry. Že by ho krmil hovny a jemu to zachutnalo? Když jsem přesvědčen o tom, že to byla fakt nehorázná blbost, můžu o blbostech i uvažovat. A tak se zeptám: Myslíte, že je na světě člověk, který si opravdu labužnicky dokáže pochutnat na hovnu? Zde jich bylo hned několik a to ten film někteří hodnotí pěti hvězdami. Samozřejmě byly ve filmu i momenty, které by stály za hlubší úvahu. A já opravdu o takových věcech hluboce uvažuji (myšleno teror jedné skupiny proti druhé a všechno to nepředstavitelné lidské zlo), ale když mi to někdo podá takovým způsobem... ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri