The Mind's Eye

Slovak Institute Of Psychokinetics je miesto, v ktorom Dr. Slovak zhromažďuje ľudí, ktorí sú obdarení schopnosťou telekinézy. Jeho najväčšou pýchou je pacientka Rachel Meadows (Lauren Ashley Carter), ktorej schopnosti sú extrémne silné. Ona však tvrdí, že pozná chlapa, ktorý je ešte mocnejší. Pre doktora sa tak stane hlavným poslaním nájsť ho. Po dlhej dobe sa objaví správa, že polícia chytila muža menom Zack (Graham Skipper), ktorý sa podobá na toho, koho Rachel popísala.
Doktor Zacka presvedčí, že sa môže s Rachel znova stretnúť, ak sa stane členom jeho inštitútu. Po príchode však Zack zisťuje, že doktor nemieni dodržať svoju časť dohody, a po mesiacoch každodenných testov mu Rachel stále neukázal. Zackovi a Rachel sa podarí utiecť, ale doktor sa ich snaží za každú cenu vystopovať, pretože vie, že Rachel a Zack majú schopnosti, ktoré mu pomôžu ovládnuť celý svet. (Marceloo)

Corpsegrinder

Příjemnej výlet zpátky do osmdesátek kde stačil přímočarej příběh a dostatek mrtvol. Jak zde již bylo řečeno tak je to jasná pocta Scanners, sice se tu nevyskytuje čtení myšlenek ale scéna exploze hlavy nebo závěrečný měření sil mezi hrdinou a záporákem jsou prakticky jasná variace na Cronenbergovo klasiku. Hlavní zápor filmu vidim v naprosto příšerně zahraný roli doktora, jehož herectví se zhoršuje s každou minutou filmu a část kde se nadopuje sérem a změní se mu hlas na ten "zlej", tak tam už přehrává jak prase. Žádnej Michael IRONSIGHTS to teda neni. Zároveň jsem filmu nesežral to že institut psychokinetiky je prachsprostá chatka uprostřed lesa, zřejmě někdo ze štábu za účelem šetření rozpočtem poskytnul svoje prázdninový sídlo. Klady filmu jsou samozřejmě v efektech, po půlce filmu se to slušně rozčvachtá a máme zde vybuchování hlav, ustřelený končetiny, lidi roztržený vejpůl a na závěr je tam i lidská piňáta. Celý to doprovází synťáková hudba od Stevea Moorea (jeho projekt Zombi stojí za poslech) kterej se začíná v hororech dost prosazovat. Z retro hororů poslední doby je to špička, jen musíte přistoupit na tu trashovitost a zapomenout že osmdesátky jsou dávno pryč. ()

Raziel_cz

Neskrývaná pocta Cronenbergovým Scanners. Bez hlubokých myšlenek a naštěstí jakýchkoliv ambic je mít – tohle je čistá zábava, což je jasné už z úvodu, který přináší psychokinetický zvrat na intro První krve. Je trochu škoda těch logických lapsů ve druhé třetině. Scanners taky nejsou žádný scenáristický výkvět, ale v takhle přímočarém filmu se tomu dalo vyhnout. Jinak ovšem paráda. Parádní obsazení, parádní osmdesátková atmosféra (barevná světla a carpenterovský synth, baby) a především parádní, Raimim švihlé akční scény. Během dialogů je kamera docela nudná, ale jakmile dojde na násilí, lítá po místnosti se sekyrou přidělanou lepicí páskou k objektivu, nešetří divokými zoomy a otřese se při každém zásahu, takže každý ten zásah skoro cítíte. A pak je tu samozřejmě skenování – s výkřiky a rudnoucími obličeji, až se bojíte, že hercům praskne cévka, šilhajícíma očima výrazy, jako by z vás při orgasmu stříkaly hřebíky. A explodující hlavy si to neodbude hned na začátku, ale ve velmi uspokojivé scéně někde uprostřed. A pak přijde něco lepšího. A pak ještě lepšího. Vůbec, každá scéna, ve které tady stříká krev (a že jí stříká!), je maso. A finále nejvíc. Tam už se vyloženě gabíte, jak úžasně přepálené to všechno je. Od Almost Human jasný posun nahoru a těším se na Dragged Into Sunlight! ()

Rathalos odpad!

Neskutocna ko*otina to je,chvalabohu,ze to skoncilo,zbytocna strata casu,uz nikdy viac to moje oci neuvidia,odpad...:-) ()

reno.d

Amatérská sračka s ještě amatérštějšíma hercema!Chvílema nekoukatelný a některý scény až za hranicí trapnosti!10% a víc ani ň!!! ()

hony23

Po většinu filmu sledujeme magory, kteří s výrazem, jaký mívám na hajzlu při zácpě, zabíjejí pohledem své protivníky. Dějově velice slabé, za zmínku stojí pouze solidní gore efekty. ()

Richie4422

Ak by to náhodou niekomu nedošlo, ide o homage Cronenbergovi a hlavne filmu Scanners.. a teda že ide o naozaj poriadnu oslavu Cronenberga a rokov osemdesiatych, to ani netreba spomínať. Telekinéza, litre krvi, roztrhané hlavy, telá a poriadne spravená postava zloducha, ktorú ako by ste vystrihli z béčkového osemdesiatkového hororu. Aj keď ide o poctu Cronenbergovi a jeho tvorbe, film si užije absolútne každý, kto sa slobodne nechá poddať do náručia retro hororu plného hercov, ktorí prehrávajú a prehrávajú, až to môže vyvolať úsmev na tvári. Ale o tom to je, o oslave bizarnosti a obdobia, ktorému ako hororoví fanúšikovia môžeme ďakovať a rovnako sa môžeme poďakovať aj Begosovi, lebo to zvládol veľmi dobre. ()

Ayax

TO Marceloo kto si chce film pozrieť, doserieš mu ho vďaka spoiler(s).. A v podstate kopíruješ to isté pri každom filme, len meníš obsadenie, a ako to je fajn po dlhej dobe a ako čakáš na niečo, čo sa nedostalo z minulého roku... WTF... Skonči pls... ()

Martin29

Jediné co to má společného se Scanners (Viděl jsem dvojku a trojku) je jedna vybuchlá hlava jinak bych takovou podobnost nehledal. Nápad s telekinezí je super, ale šlo z toho vymáčknout více na druhou stranu mě potěšil ten pěkný devadesátkový nádech. Ke konci zde máme několik gore scén (useknutá hlava rozseknutá hlava roztržení člověka), ale do té doby je to spíše mírně průměrný horor (hodně to kazí i ta postava toho telekinetika s jedním okem to vypadá jak z nějaké gangsterky). Navíc některé věci jsou nedořešené institut má jen cca 6 členů a není to žádná budova jen chata kdesi v lese ten doktor kdyby měl jak sílu od ní tak od něj by byl daleko silnější jak oba dohromady o závěrečném pokecu nad hořícím autem, které může každou chvíli vybuchnout ani nemluvě. 60 procent předchozí Almost Human mě bavil více i když jsem mu dal též 60 procent ()

Jimclark odpad!

Takovéhle s odpuštěním sračky mohli bez následků točit možná tak před 35 lety, a že i tehdy by mi to zpravidla přišlo zábavnější a lépe zahrané. Co to do prdele bylo, studentský film? Kdybych se na to já vůl alespoň díval večer a ne během brzkého nedělního odpoledne, nejspíš by mě u toho přepadl milosrdný spánek, ale takhle mi to vážně akorát tak zkazilo den. 5%. ()

Dalajlada

Tohle byla bída a utrpení. Silně neherecké výkony, nesympatické postavy a šílené řvaní během čehokoli co ve filmu událo, bylo opravdu otravné. Bod za to, že když došlo na trhání hlav, tak se s tím opravdu nemazali. Ale to je boohužel opravdu to jedinné, co se dá filmu připsat k dobru. ()