Svět se zmenšuje, Samson má však v záloze velký plán. Justin nutí Iris, aby překonala svůj strach z výšek. Stroud chce ochránit Justina. Sofie se náhle ocitá v temnotě. Rita Sue je dojatá Samsonovou velkorysostí. Ben provádí nejdůležitější uzdravování. A kočovníci znovu rozvíří prach. (HBO Europe)

PaTeXx

Velmi kvalitní závěr, který nepostrádal nic kromě pár drobností. V konečném součtu se naskládaly, a na plný počet to není, ale pořád jsem si epizodu užil ve velkém. ()

honajz2

Nebýt tam otevřená dvířka pro třetí sérii, tak řeknu, že napínavější, vypointovanější a lepší závěr seriálu jsem snad ještě v životě neviděl. Jestli jsem k ostatním epizodám psal o neskutečně silné atmosféře a napětí (a taky že psal), tak tady to platí hned několikanásobně, jelikož jsem od toho po celých 50 minut nedokázal odtrhnout oči, všechno prožíval s postavami a byl plně vtažen do děje. Ještě že mě nikdo nevyrušil, aspoň jsem si to pořádně užil a fakt mě to finále naprosto dostalo. Takhle nadšený jsem z nějakého seriálu byl naposledy u Projectu Blue Book, který zase předvedl nejsilnější a nejnapínavější. Právě proto jsem tak vytočený, že Blue Book 3.sérii mít asi už nikdy nebude, jelikož to co se stalo v posledním díle 2.série, to... Každopádně ale ke Carnivalu - ta otevřená dvířka mi vadí (zase na druhou stranu - dávají logiku se vším, co se zatím stalo a stejně bych se na případnou 3.sérii asi i podíval, ale už by to fakt nebylo ono), ale jinak to byl takový nářez, že na to do smrti nezapomenu. Dost vážně zvažuji i nad přidáním do oblíbených seriálů, protože mě to fakt dostalo. Nejen tahle epizoda, ale i celý seriál. 5* ()