Hotýlek - Série 2 (1979) (série)

Výročí (S02E05)

(epizoda)
  • Velká Británie The Anniversary

Je to stará známá věc, že ženy, jako bytosti citlivější, jemnější a zranitelnější než muži, si víc hlídají nejrůznější ty významné životní situace a události. Výročí svatby k takovým stěžejním životním momentům nepochybně patří. A je-li to výročí dokonce kulaté – tedy řekněme půlkulaté, ale patnáct let společného života je taky dostatečně dlouhá doba, že – pak se nelze divit, že Sybil očekává od svého muže alespoň povšimnutí, ne-li drobnou pozornost. Zvlášť po tom loňském skandálu. Jenomže jak to vypadá, Basil je nepoučitelný. Každá trpělivost má ovšem své meze, každý pohár jednou přeteče. A manželovo bezcitné chování je poslední kapkou do toho Sybilina. Jakou záplavu malérů a trapasů ovšem tahle jediná kapka způsobí, to si v tuto chvíli ani ona, ani chudák Basil nedokážou představit. (Česká televize)

Necrotongue

Tento díl jasně dokázal, že i ty nejlepší úmysly mohou dostat člověka do obrovských problémů a neřešitelných situací, pokud tedy nejste Basil Fawlty, který dokáže najít i z jednoduchého problému složité východisko. Ale najde ho. Občas jsem se dokonce přistihl, že je mi toho parchanta až líto. ()