Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

kazimirovic

silná atmosférická satansko-bibliofilní krimi. Příběh, hudba a Depp na jedničku. Šachová partie se čtyřmi proti sobě hrajícími hráči: jeden vášnivý hráč, který ale moc tlačí na pilu a jeho pýcha předchází pád, dále banda povrchních přihlouplých snobů, jeden ochránce vyslaný samotným LCF a jeden nezúčastněný hrdina, který se hry ani nemínil účastnit, ale osudem byl vybrán, aby hru vyhrál. Byl předurčen složit zkoušku, projít devátou branou a uvěřit. ................................ Víte kde se skrývá ďábel? V detailu, a to v tomhle filmu platí 666krát. Balkanovo patro, kod v trezoru knihovně, zaslíbení temnému andělu znamením v krvi, obcování s LCF A btw symbolický závěr k filmu naprosto patří, co více byste chtěli, malověrní, dvojku s Deppem bojujícím v pekle? Idioti. ()

sarah.cs

Zprvu jsem se radovala, že to bude něco ve stylu šifry mistra Leonarda. Bohužel jsem již v první půli usnula. Napodruhé jsem už viděla film celý, ale nijak a ničím mě neoslnil. Kdybych ho neviděla, o nic bych nepřišla. ()

Eviel

Ale jo ! Rozpočet filmu nebol nejaký vysoký a predsa sa nám dostalo viac než priemerne dielo s výborným Johnny Deppom. Chvíľku som sa pohrával s myšlienkou , čo tá záhadná slečna je zač , o čo vlastne ide mr. Balkanovi , čo mam očakávať od ,,temnných knižiek,, , takže mysteriózno bolo na mieste , atmosféra sa mi taktiež páčila. Troška som bol smutný z konca ...predsa každý sa tešil na LCF ! ()

Ardath

Roman Polanski buduje po celý film silnou atmosféru jen proto, aby ji mohl zabít v nedokončeném a nic nevypovídajícím finále. Velká škoda mírně promarněného potenciálu. Johnny Depp je v tomto snímku zrovna velmi snesitelný. ()

Hrnek

Určite nadpriemerný film. Tajomné, napínavé, znepokojivé. Koniec vyzerá až apokalypticky. Už začiatočné titulky s Kilarovou hudbou ukázali o čo pôjde. Film úplne vtiahol do deja a ani jeho dĺžka nevadila. Omnoho lepšie ako staršie Polanského filmy. ()

smajki

Pro mne velmi povedené mysteriózní dílo. Snímky se satanskou nebo náboženskou tématikou mne vždy velmi baví, snad pro své tajemno a pravidelnou až děsivou fanatičnost zainteresovaných postav. Polanského režie je výborná a napětí se táhne v podstatě celou dějovou linií a výtečně hrající Depp ji dodává na vážnosti a na kvalitě. Celkový dojem z velmi přehledného, rovnoměrně plynoucího díla mi trochu kazí pro mne dost nejasný a mnou nepochopený konec. Pokud ale právě tohle chtěl Polanski v divákovi vyvolat, pak u mne se mu to povedlo. Jistě, že existují lepší snímky tohoto žánru a s touto tématikou, ale 4 hvězdy si asi zaslouží. ()

SatanHell

Skvelý príbeh o chamtivosti,pokrytectve ale aj o ctižiadovosti a zarputilosti a o tom,že to čo hľadáme,máme väčšinou na dosah ruky. ()

Jirkacek

Snímek Devátá brána jsem od jeho vzniku v roce 1999 viděl už třikrát z několika důvodů. Poprvé ani podruhé jsem se moc nesnažil pochopit děj, ale spíše jsem se věnoval občasným akcím a tak jsem to napotřetí chtěl napravit. Snažil jsem se pochopit samotnou podstatu tohoto temného filmu a pohnutky Borise Balkana, proč si vůbec najal hlavního hrdinu Deana Corsa. Toho si zahrál Jan Hluboký alias Johnny Depp, jemuž tato postava dokonale sedla. Myslím, že se přímo narodil pro takové role podivínů, samotářů či nespolehlivých lidí. V tomto filmu měl Corso jakožto expert na staré bibliotéky za úkol ověřit pravost knihy Devět bran do Království Stínů, jejímž autorem byl prý sám Satan. Ačkoliv Corso na pohádky nevěřil, štědře zaplacený úkol přijal, ale když kolem něj začal umírat lidé, s nimiž o knize mluvil, začal sám pochybovat. Dokonce se chtěl svého úkolu vzdát, ale nakonec přece jen odjel do Evropy, aby zkontroloval další dva výtisky, které byly zároveň těmi posledními na celém světě. Nejdříve odletěl do Portugalska, kde se setkal s majitel jednoho z knih a zde došel k překvapivému zjištění. Oba tisky měly totiž různé varianty kreseb, které vytvořil umělec, jenž byl církví pro spojení s ďáblem upálen na hranici. Při odhalování jejich tajemství zemřely další lidé, ale ta největší hrůza nás čekala na konci celého filmu. Je pravda, že se v něm občas vyskytovaly nudnější pasáže, ale na nedostatek napětí a děsivých momentů si nemohu stěžovat. Docela se mi tak film líbil a ty dvě hodiny docela utekly. Kdybych se na děj ale podíval střízlivýma očima, bylo to o ničem. Ve filmu šlo totiž hlavně o vzývání satana, jehož prý uctívaly čarodějnice na svých sabatech. Kdo je trochu chytřejší a zajímá se o křesťanství, dávno musel pochopit, že peklo a čerty si vymyslela církev, aby měla čím strašit nevzdělané lidi, potažmo aby očernila pohany, takže je to vlastně všechno je to jenom pohádka. Tak jako neberu víru v Boha, těm druhým nebudu brát ani víru v satana, ale já zůstanu vždy při zemi. A to se týká i mého hodnocení filmu Devátá brána, který jsem si koupil v květnu 2019 na blu-ray disku a po čase jsem se tak na něj znovu podíval. Konečně jsem tak pochopil úplně celý děj, ale že to tedy trvalo. Své investice do modré krabičky jsem tak nemusel nijak litovat, zvláště když mne přišel na velmi levné peníze. Suma sumárum, Devátá brána ode mne obdržela čtyři deváté hvězdy ****. ()

SHERLOCK5443

Jeden z tých filmov ktorý by ste videli na nejakom kanály po polnoci. Ale zato to bol dobrý film i keď sa mi zdal miestami uťahaný ale Johnny Depp...nikdy nesklame ()

tXtX

Môj najobľúbenejší Deppov počin, ktorý neprávom zostal v tieni jeho novších (horších) projektov. Absolútne brilantná atmosféra, vynikajúce herecké výkony a úžasná-mrazivá hudba, ktorú zložil legendárny poľský skladateľ Wojciech Kilar. Pre mňa má Deviata brána nenapodobiteľnú atmosféru. Nad celým filmom sa nesie taká zvláštna aura, ktorú jednoducho iné filmy ponúknuť nevedia. Ťažko sa to opisuje, ale neuveriteľne ma na toto dielo baví pozerať. Veľký podiel má na tom samozrejme fantastický Depp, ktorý do seba v každom druhom zábere jebe panáka wisky a okolo ktorého sa po celý čas vznáša oblak cigaretového dymu. Jedinečné, temné, surrealistické.. 100% ()

Dalajlada

Průměrný film, který zachraňuje jen dobrá atmosféra mystična a Johnny Depp. I tak je však poměrně záživný a ikdyž se zdá, že se nic neděje, tak 2 hodinky utečou jak voda. Závěr sice zůstává dosti otevřený, ale to nevadí. Máme přece i svou vlastní fantazii. ()

INDYANA

Davali ho v telke tak som si ho po desaťročí opäť zkukol a pamätal som si ho dobre: nudné, rozťahané a vyvrcholenie v závere to nezachránilo. Nebyť Johnyho ani 3* ()

Fish8888

Průměrnému hodnocení nedovedu rozumět, tento film se asi skutečně trefoval přesně naproti mému vkusu. Úplně v první řadě a především jsem byl naprosto šokován zcela nepochopitelně neohrabanou režií a střihem; ty nekonečné série pro příběh zcela nedůležitých záběrů na otevírání dveří nebo absolutně nezáživnou jízdu automobilu jsem neviděl jinde, než u začínajících studentů - musel jsem nepochopit záměr, říkám si. Doprovázené to ale bylo podobně amatérskou kamerou, ve filmu jsem já sám našel hned několik provázků nebo "škobrtnutí kameramana" a herecké výkony byly tak strnulé a neohrabané (s výjimkou Deppa samozřejmě), že se film řadí mezi těch několik snímků, u kterých jsem seděl s otevřenou pusou. Bohužel ale z jiného důvodu, než obvykle. Nakonec ono nadpřirozeno, které se celým filmem poměrně zajímavě mysteriózně pomotává, postrádá jakoukoliv gradaci, jakékoliv vyvrcholení. Většinou hodnotím spíše pozitivně, protože se snažím věřit, že něco uniká mně. Tento film mě ale skutečně esteticky urazil. ()

jerzy1976

Ten film patří mezi "luštitelskými a satanskými" filmy k mým nejoblíbenějším. A v té bezejmenné francouzské dívce je něco ďábelského mi tak přijde. :-) ()

JJ23

Tento film som videl v 2021 a hneď 2x ... Mojím hodnotením je 3 a zdôvodním prečo. Rád by som dal 3,5 ak by to šlo. Johnny Depp je vo filme výborný, tak isto Emmanuelle Seigner, ale niečo tomu chýba. Dobrá zápletka? Tá tam je! Vážnosť ? Niečo na tom bude, ak by vedeli lepšie opísať satanistický feeling, to by bolo ono , bol by som udelil 4 hviezdičky. Film má krásny young - retro nádych kinematografie 99 roku. Dostatočne zaujímavú zápletku, dobré herecké obsadenie, nájdete tu všetko.. určite odporúčam pozrieť :) . ()

PORTER44

Hodně slabý horůrek ,kromě pár vražd a jedné čarodějky která J.Deppa doprovází na jeho cestě a blázna co se ke konci upálí tam nic moc není,trochu temnějc atmosféra působí ale zvláštní efekty nebo nějaké stvůrky by jste hledali marně. ()

BStone

Parádní námět, který Polanski vytěžil velice uspokojivě pomalým, ale napínavým vyprávěním příběhu. Výborná atmosféra a skvělé obsazení. 80% ()

Amberjack

Pro fanoušky série PC adventur Gabriel Knight by tohle měla být velmi zábavná chuťovka. Lehká mysteriózní atmosféra tu pulzuje po celou dobu. Asi to není velké umělecké dílo, které budou diváci probírat ještě za 50 let, ale mě to prostě a jednoduše bavilo. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)