Démon zatracení

• USA The Wretched (více)

Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.
Teenager Ben je po rozvodu rodičů trochu divoký a tak ho matka pošle zklidnit se na léto do malého města ke svému tátovi. Najde si brigádu, nudí se a má čas pozorovat. Všimne si proto menšího kluka ze sousedství, který si hraje v okolí, všimne si taky, když zmizí a nikdo ho nehledá, všimne si seschlých úplně čerstvých kytek v okolí, všimne si, že máma toho menšího kluka se chová hodně podivně. A nemůže si nevšimnout, že táta toho menšího kluka tvrdí, že žádného syna nemá. Vypadá to, že je jediný, kdo si kluka ze sousedství pamatuje a rozhodne se přijít věci na kloub. Ve sklepě u sousedů objeví strašlivé tajemství a od té chvíle mu půjde o život, stejně jako půjde o život dalších dětí z okolí. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad. (Bontonfilm)

Likan7

Proč proboha? Koho napadlo nám všechno vykecat během 10 minut? Čeho se mám potom bát? Tajemné zlo vidíme v plný kráse během 20 minut asi 3x, takže z tajemnýho zla zbyde jen to zlo a já se pomalu ale jistě začal nudit. Přitom to je taková škoda, lekačky fungují obstojně, atmoféra je výborná a kdyby někoho napadlo to zlo schovat do stínu a tmy, nejspíš bych se i celkem bál. Je to taková škoda, protože všechno v tom filmu funguje minimálně obstojně, jenže se začnete nudit už během první poloviny. Vy už víte s čím se náš dospívající hrdina má potkat, jenže on ne a teprve to zjišťuje. A diváka to nebaví...je to škoda, protože režírující bráchové mají očividně velký talent. Doufám, že s další látkou se vyvarují pár chyb a naservírují mi parádní horor. Potenciál na to mají. ()

maxmen

Je smutný, že mě postavy a mezilidský vztahy bavili víc než hororový části. Jinak docela enjoyable horor. 65% ()

gemi

Zimomriavky byly, ne že ne. Potvora je taky vidět hodně často. Kupodivu nejděsivější je v momentech, kdy ji člověk spíše tuší či má zrovna lidskou podobu. Ve své originální démonské podobě skoro vůbec. ()

ANTYCHRYST

Nejprve to začíná jako horor.. Parádní atmosféra.. hnedle od začátku.. Za chvíli to vypadá jako Klasickej teenage film.. :) ale je to horor.. :) kamera a práce s ní mi hodně sedla.. Není třeba levných lekacek..jde to i jinak.. Celou dobu jsem čekal co z toho vyleze.. Příjemné překvapení.. 70% ()

Comida

První polovina snímku není vyloženě špatná, jen určité scény spolu s lacinými lekačkami nedokáží vytvořit tu správnou atmosféru a napětí. Už vůbec tomu nenapomáhá odbočování od těchto scén k těm odehrávající se ve dne, kdy má divák blíže poznat hlavní postavu, která je celkem sympatická, takže člověk nemá problém mu fandit. Tato část filmu není nijak extrémně nudná. Prostě film po tuto dobu působí jako podprůměrný tří či dvouhvězdičkový nijak záživný horůrek. Nicméně v druhé polovině to dostane pořádné grády, dostaví se ta správná atmosféra společně s pořádně napínavými scénami a i nějakými těmi dějovými zvraty, jenž sice nejsou divákovi nejlépe vyloženy, ale potěší že se nejedná o stereotypní typ příběhu (jako v každém druhém hororu). Pochválit také mohu herecké výkony a celkový přístup, který se liší od jiných béčkových snímků v tomto žánrů. 7/10. ()

Shanen29

Po delší době opravdu velmi kvalitní horor po stránce režijní i scenáristické.Ovšem i herecký výběr dopadl na výbornou.Bavil jsem se a o to jde. ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: Dost utahané tempo a mrazení asi jenom u 3 scén, ale celkové to mělo "mysteriózní" a "nepříjemný" nádech, které se drželo až do konce. ()

SAINTS

The Wretched je tak trochu poctou pre A.Hitchcocka či S.Spielberga a horrorou s 80.rokov.Hlavny hrdina Ben prichadza do idilickeho prostredia za svojim otcom aby mu pomohol.Ben začne podozrievat svoju nezvičajnu punk-rockovu susedu a matku dvoch deti,že sa do nej vtelila zla čarodejnica z nedalekeho lesa.Deti začnu miznut a k slovu sa dostane aj okultna symbolika.Film ma dobru "staromodnu" atmosferu a napätie a aj soundtrack.7/10 ()

regentor

Sestra lesního ducha ,říkejme ji třeba Lesana se už na tu nudu někde v americkém zapadákově nemohla dívat a tak vyrazila do akce.Mrcha jedna ! Nebude to mít však lehké.Náctiletý hrdina odkojený snímkem Disturbia slídí po okolí , poněvadž u vody s místními křupany ho to nebaví.Když se sousedka začne chovat divně a její synek se bojí , hrdina okamžitě začne jednat. Bleskově nastaruje svůj notebook, najde stránku "čaropedie" a ví která bije! Trocha soli, malinko ohně a máme Kladivo na čarodějnice .Je to celkem mrazivý pocit , hlavně pro diváky kdy ta patlanina dostoupí vrcholu. Ti skauti u obrazovek, co dávali pozor, už jistě tuší, že to je celé klišé od začátku překopírováné z několika snímků co už dávno bavily diváky před tímhle "nervákem".Závěr je samozřejmě pozitivní.Druhý díl bude.... ()

Mamlas

Ospalá víska, nic se tam neděje. O tom je 90% tohoto filmu. Sem tam přijde škaredá paní a přemístí děti do lesa pod strom, aby je později zkonzumovala. Jedna velká nuda a blbost. (24%) ()

Solverino

Celkem slabé, všechno se dá tak nějak předpokládat, těžkopádný děj... takové jaksi slaboduché. Gore skoro žádné, mytologie to jen tak trochu lízla a příšerka je hooodně potmě. Slabé dvě hvězdy z milosti. ()

Hemlock

Ten, kdo má rád hororový subžánr motající se kolem čarodějnic, bude zřejmě spokojen - já sice ty čáropizdy moc nemusím, ale The Wretched nakonec předčil mé očekávání. Rychlý úvod, pár nutných seznamovacích dialogů a pak hurá na věc. Hlavní potvora měla celkem slušný vkus na ženy, nezanedbávala manželské povinnosti a těla posedlých opouštěla opravdu vybraným způsobem, za který snímek zaslouží samostatnou hvězdici. Celkově hodnotím lehce nadprůměrně a dávám trojec - 60%. ()

Daertelon

Děsivě průměrný film na dlouhé zimní večery k vínku a popcornu, ale ne jako záruka dobrého filmového zážitku. Hororový dojem se utápí v šíleně předvídatelné a nudné dějové lince, která je dobrá možná tak pro rodinné drama. Jediné zajímavé na příběhu je rozuzlení nečekané zápletky, to mě vážně dostalo. Ale jinak... pffff... 40% ()

krenator

Film mi připadal jako vykradená Jaga. Košmar ťomnogo lesa. Ten teda vznikl prý o pár měsíců dříve. Stejný motiv, ale nudnější, i když kratší stopáž. Kdybych předtím neviděl tu jagu, asi bych dal tři *, ale takhle jen dvě, protože sorry, ale Rusové to opravdu natočili o něco lépe. ()

ZHODNOTITEL

Technicky dobře zvládnutá práce, ale opět průšvih scénáristicky. Spousta věcí zbytečných, nelogických. Vypráví se spousta vedlejších linek, které nijak nevykreslují hlavní zápletku, pokud ji to ovšem má. ()

J.Mayen

Prekvapive povedena vec od ktery jsem ani moc neocekaval, sice tu bylo par veci zbytecnych (SPOILER:napr preziti obou deti na konci filmu, kdyz logicky meli skapat),ale pri vsem ostatnim velmi dobrym se snad i tohle da odpoustit. Posledni dobou jsem nemel moc velke stesti na dobre filmu, proto mozna je i tim ovliveno moje hodnoceni. ()