Démon zatracení

• USA The Wretched (více)

Z lesa se mezi lidi vplížilo starobylé zlo, čerstvé kytky v záhonech záhadně vadnou a umírají, místo dítěte najde matka v postýlce několik svázaných suchých větví. Tisíc let stará čarodějnice vylezla ze své skrýše v kořenech stromu. Těžko ji poznáte, může žít v kůži někoho jiného. A živí se výhradně dětmi.
Teenager Ben je po rozvodu rodičů trochu divoký a tak ho matka pošle zklidnit se na léto do malého města ke svému tátovi. Najde si brigádu, nudí se a má čas pozorovat. Všimne si proto menšího kluka ze sousedství, který si hraje v okolí, všimne si taky, když zmizí a nikdo ho nehledá, všimne si seschlých úplně čerstvých kytek v okolí, všimne si, že máma toho menšího kluka se chová hodně podivně. A nemůže si nevšimnout, že táta toho menšího kluka tvrdí, že žádného syna nemá. Vypadá to, že je jediný, kdo si kluka ze sousedství pamatuje a rozhodne se přijít věci na kloub. Ve sklepě u sousedů objeví strašlivé tajemství a od té chvíle mu půjde o život, stejně jako půjde o život dalších dětí z okolí. Tisíc let stará čarodějnice, mytický démon zapomnění a zatracení, je strašlivý protivník. Přestala se skrývat v okolních lesích a má hlad. (Bontonfilm)

Bednaa

Já hrozně miluju kino. Být v tom tmavým sále a koukat na veliký plátno je obzvlášť teď v době koronavirové vzácný zážitek. Dneska jsem si ale tu atmosféru kina užil mnohem víc, než film na který jsem koukal. U sledování mě nejdřív napadlo slovo tuctovka, ale po půl hodině mi došlo, že to není ten správný výraz. The wretched je nudný, nezajímavý, na hodinu a půl stopáže překvapivě pomalý a hlavně v ničem originální film. Nedaří se budovat atmosféru, napětí, prostě nic. Tuctový horor zvládne alespoň bavit. To se tady nestane. Technicky a herecky je to sice ok, ale je to přesně to samé, co jsme v tomhle žánru viděli milionkrát. Navíc finále je na úrovni toho, co se v dobrém hororu stane v prvních dvaceti minutách. A přiznám se, že jsme na projekci nepřišli úplně za střízliva a byli připraveni koukat na jakýkoli pitomý výplach. Že jsme radši nešli na to Empire strikes back. ()

BaT_M

Nepředstavoval jsem si, že první film, co po karanténě v kině uvidím bude béčkovej horor. No ještě že jsme do toho kina s mejma debilníma kámošema vlezli tak trochu v podnapilým stavu, protože normálně nudnej film se zdál celkem dost vtipnej a já si naštěstí minimálně čtvrtku filmu pořádně nedokážu vybavit. A nelituji toho a díky bohu za ten podnapilej stav, protože normálně bych v tom kině nejspíš usnul nudou... Doufám, že teďkon zase aspoň rok žádnej béčkovej horor neuvidím. Vetší nuda a zklamání v tomhle béčkovým žánru byl už snad jen Slender Man. 30%. ()

flyer.nick

A mne to bavilo. Příběh je neokoukaný, atmosféra děsivá a temná a to, že v tom scénáři byly občas díry mi u konce ani tak nevadilo. Možná mohli ten konec víc rozehrát a nedělat ho tak skokově, ale i tak jsem si to docela užil, bohýžel ale nejdou dávat půlhvězdy takže ty 4 jsou vlastně jen 3,5. ()

Mykie

The Wretched na mě působil, jako by byl složen ze dvou různých filmů. Z části coming of age komedie se sympatickými a dobře napsanými teenagery a z části až moc vážně se beroucí creature feature, kde nic moc nedává smysl a strašení je takové nijaké. Tyhle dva pohledy se celou dobu perou a dost to kazí zážitek. Celkově jde ale o průměr, který neurazí. ()

lineker

Ničím nevybočující teen-horor o jakémsi čarodejnickém kultu, kterým byla obdařena sousedka jednoho mladého všímavého chlapce. ()

lex85

Prvních 20 minut čekáte na zápletku a pak do konce filmu kdy už bude konec. Od začátku nedává naprosto nic smysl. Bohužel nejhorší je že toto ani není horor, ani legrace toto je jen naprostá nuda. ()

sun.eagle

Váhal jsem kolik nakonec udělit, největším kladem je určitě atmosféra, a povedený mix žánrů od Okna do dvora po japonské duchařiny. Škoda že začátek prozradil snad až příliš, někdy je lepší ani nenaznačovat. První třetina je možná až příliš rozvláčná a čekáte kdy se to konečně víc rozjede, ale jako by někdo zapomněl odjistit zataženou ruční brzdu, a zůstane zatažená až do konce. Potěšil příjemný twist, který nečekáte a nutně zavzpomínáte na chlápka z Indie, který to uměl nejlíp. Atmosféra si přímo říkala o dokreslení nějakou lekačkou a vyšperkovat více gore. Finále je fajn, ale hororového veterána ze sedadla nevytrhne. A pointa? No nevím... ()

Morb

Ty jo, já jsem myslel, že už se tyhle typy hororů bez příběhu, pointy a nápadu už netočí. A hele ... To vesměs pozitivní hodnocení tady absolutně nechápu. ()

vinson003

Líbilo, protože vystupovaly normální postavy, náběh jako v Čelistech, všechno pomalinku a najednou nám sklapla klec...zlý duch vybílí celou rodinu i barák vedle...co vám to připomíná...bláznivé lidi, co vybijí celou domácnost...ono se to může samozřejmě stát, v Česku je to tedy rarita, ale v Americe se to děje každý den, někdo vezme "jenom tak" nějaký fet a pak zbraň do ruky a střílí...když to trochu nadneseme, s trochou nadsázky se jednalo o Čikatila v ženském provedení...zlý duch a je to...velmi uvěřitelné...dámu pak našli v lese s ostatky svých obětí...jako Čikatila...a co Bundy...ten musel mít taky pořádného ducha...ej...Amerika na nás útočí s duchařinou....buďme na sebe hodní a mílí na sousedy, nevíte, co od nich může přiletět :)...65 % ()

Deddyberki

Ak má byť toto Horor tak ja som potom svätý Apoštol . Som zvyknutý na iné horory toto je skôr mysteriózne . Dej na začiatku normalne celkom dobre potom to ide dole vodou ale dasa nato pozerať taký 15 ročný si prídu na svoje . ()

PORTER44

Teenager horor,kluk který šmíruje sousedy o kterých něco ví a nikdo mu to nevěří ani vlastní táta ,koncová třetina filmu aspoň trochu děsivá. ()

Dark_Hark

Horror, pri ktorom som si pripadal ako klasická teen holka, ktorá mení emócie každú minutu - bez urážky. Je to špičkový horror, ktorý si zaslúži odo mňa 5*, lebo ma toľko scén, pri ktorých nie sú laciné efekty, ale hrá sa s atmosférou, čož sa mi páči. Máte tam strach o hlavné postavy ako aj pri IT / TO. Je tam známka čarodejníctva a mágie, čo oceňujem a páči sa mi to. Myslím si, že na túto dobu je to slušný film. Není to na typ horroru 6 hodín a ide ta atmosféra a všetko pomaly. Ale len Hodina pol a napotite sa a podľa mňa vystriedate toľko nálad ako aj ja. Horror odporúčam a dávam mu ako som hovoril 5 * ()

Mylan_ek

Film je jeden z mála opravdu dobře srozumitelných z kategorie o čarodějnictví. Nápad o zapomínání vysátých duších mě nadchnul a konec je také příjemný na logiku co mám rád a myslím si že by mohlo být i pokračování. ()

Somewheres

Mnou dlouho očekávaný Démon zatracení je horor naprosto průměrný, který láká námětem - legenda o tisíc let staré lidožravé čarodějnici, která unáší a požírá malé děti (legenda skutečně existuje). Děj jsem rozdělila na dvě linie. První je trochu jako drama pro náctileté - sedmnáctiletý Ben se přestěhuje na léto k otci do maloměsta a tady chodí na brigádu, kouká po holkách a chodí na zábavy. Druhá linie je ta hororová, protože sleduje čarodějnici a její postupnou likvidaci sousední rodiny Bena. Její způsob je velice mazaný - vyhlédne si nějaké dítě, nechá okolí zapomenout na jeho existenci, zabije mu blízkou osobu a navlékne si její kůži jako masku. A aby to nebylo málo, očaruje výhodné osoby, které by jí mohly v jejích plánech pomoci. Přesně takový byl její postup i v případě Benových sousedů. Na celém filmu vidím jednu nejasnost: divák absolutně neměl naději z filmu pochopit, že Ben měl malého bratra Nathana, až do chvíle, kdy je to jasně řečeno. Malé náznaky sice jsou (např. 4 talíře u stolu), ale ty se dají vyložit více směry. Tento fakt mohl být divákům více naznačen a lépe zapracován do děje. Vyzdvihla bych zajímavou hudbu, která poukazuje na přítomnost čarodějnice a celkovou grafickou stránku (např. podzemí a čarodějnický strom) a masky. Negativně hodnotím podobu čarodějnice, která se ukáže až ve finálním boji v podzemí pod stromem - nepůsobila vůbec děsivě a připomíná mi démona z Insidious 4: Last key. ()