Loki se snaží uniknout z pustého očistce zvaného Prázdno, kde potkává různé Varianty sebe samotného. (Disney+)

Eliott

Tak tohle už bylo úplně uhozené! Uznávám, že některé pasáže byly celkem vtipné jako například Lokiho zrady a nebo jeho verze aligátora, ale to prostě nestačí! Už si připadám jako bych sledoval nějakou pohádku od Disney ze Země Nezemě. Momentálně je vše dělané pouze na efekt a příběh ani nikam nevede. Přirovnání k pohádce dává asi největší smysl, neboť z našeho antihrdiny se stal snad ten největší dobrák ve vesmíru, který neustále nosí ten svůj směšný outfit (košilka a kravata a kdyby ji neztratil, tak by nosil i tu svoji připitomělou bundu s nápisem Variant na zádech). Samozřejmě nesmí chybět ani to, že se nám zamiloval. No nevím jak vy, ale mně se mnohem více líbil jako ten sebestředný prohnaný a záludný (přesto sympatický) záporák. Vizuál je moc hezký, ale to je tak jediné co ještě mohu pochválit. Ze zvědavosti dokoukám i poslední díl, ale s Marvel seriály jsem skončil. ()

Kaka

Totální úlet a cesta do pekel. Pokud se poslední díl nevytasí s nějakým zcela transcedentním a odzbrojujícím finále, vysvětlující celou tuhle taškařici plnou prapodivných monster, skákání v čase, alternativních realit a netradiční lovestory, nebo alespoň jejího náznaku, nelze to považovat za nic jiného, než sofistikovanou komiksovou parodii, bohužel zřejmě nechtěnou. ()

MiniMinion

Výborný díl, jen pár věcí mi brání v přidělení plného počtu. Zaprvé bylo občas až bolestivé očividné, že herci stojí před zeleným plátnem, a ty barevné filtry to mysli spíše zvýrazňovaly než aby to maskovaly. A pak je tady ta rozlučková scéna, kdy si postavy znovu objasní plán a rozloučí se a tak - přišla mi prostě přehnaně seriózní a dramatická. Tyto vlastnosti sice k Lokimu patří, ovšem sem se mi nehodily, ne tímto způsobem. Tento dialog a celkově celou tuto scénu jsem už viděl v jiných filmech milionkrát, nic nového. Jinak ovšem epizoda skvělá. Různé varianty Lokiho byly neskutečně zábavné (Richard. E. Grant měl i ve svém směšném kostýmu obrovské charisma a svou roli stoprocentně prodal), vzájemné podrážení mezi nimi bylo zcela věrné oné postavě, k tomu byl díl plný easter eggů a fan service (Thanoscopter, helma Giant Yellow Jacket?), a celkově šíleností - líbí se mi, že seriál se nebojí být divný (Croki, Throg,…). A úplné finalé s Aliothem zabředlo do nádherného fantasy teritoria, které nás asi ve velkém čeká v příští, bohužel již poslední epizodě. Journey into Mystery - 85% PS: tip, kdo bude záporákem série - bude to Loki. Ačkoliv bych moc rád viděl Kanga a velice by se sem hodil, myslím, že by ho bývali představili nebo alespoň jeho přítomnost naznačili dříve. Navíc je seriál 100% o Lokim, o jeho neúspěších, objevování a překonávání sebe sama. Další Variant Loki jako záporák mi tedy dává největší smysl. ()

Azurovydrak

Loki se přes nepodařený začátek parádně rozjíždí a mě skoro mrzí, že další díl bude poslední. Pokud jsem dříve vytýkal levný vzhled, tak zde se postprodukce odvázala. Prázdnota má parádní feel, ponouká mnoho easter eggů pro geeky a celkově je prostředí oproti rigidní hale TVA osvěžující změnou. Loki se taky konečně přestává chovat jako užvaněné pako a jeho vztah k Sylvii se vyvíjí možná očekávaným, avšak soudím, že pro většinu fanoušků přívětivým způsobem. Závěř je bombový a starý Loki byl totální frajer. Snad poslední epizoda udrží nastavenou laťku. ()

Sany33

Príbeh: Loki pred bránami ničoty zisťuje, že nie je zďaleka tá najhoršia verzia samého seba, v jednom univerze je dokonca krokodíl. Na centrále TVA zatiaľ Loki v ženskej podobe hľadá zdroj moci TVA a odhaliť tak jej tajomstvá. Prevedenie: Minulou časťou už definitívne skončila detektívna atmosféra, ktorá mi tak imponovala ale na druhej strane tu je o dosť viac vtipu a celkom ma zaujíma aj to, kto za tým celým stojí. 90% ()

• V zemi si můžeme všimnout zakopané nádoby, ve které je uvězněna žába, vypadající jako Thor. Jedná se o easter egg na komiks, kde Loki proměnil Thora na žábu, který pak vedl válku po boku žab proti krysám v Central Parku. (kebabvchlebu)
  • Název této epizody je easter egg na Lokiho první výskyt v komiksech, tedy „Journey into Mystery #85“ z roku 1962. (kebabvchlebu)
  • V jednom záběru, když se varianty Lokiho dívají na Aliotha, je možné vidět loď Ronana Žalobce „Dark Aster“. (Matej.Krajci)

Časové pásmo bylo změněno