Medvěd - Ruce (2022) (epizoda)

Príbeh: Carmenov podnik čaká ďalšia skúška, tento raz má doraziť človek z hygieny. Richie si myslí, že je to v suchu ale bohužiaľ prichádza úplne nová kontrolórka, ktorá im môže zavariť. Treba odstrániť nedostatky a tak sa do toho Richie púšťa so Sydney. Prevedenie: Richie mi príde ako zástupca Anglickej lúzy. Tretej cenovej triedy, ktorý síce vo vnútri nie je zlý ale na povrchu je to buran par excelance. Carmenovy nie je čo závidieť. 87%

Simpsonovi - Zvlášť strašidelní Simpsonovi (1990) (epizoda)

Príbeh: Deti si v domčeku na strome rozprávajú strašidelné príbehy a vražednom dome, ľudožravých mimozemšťanoch alebo záhadnom havranovi. Jediný kto sa ale zvíja hrôzou  je Homer, ktorý počúva za oknom. Prevedenie: Strašidelné špeciály sú niečo čo k tejto rodinke patrí  a toto bol ten úplne prvý. Popravde celkom slabota ale zas oceňujem ako sa s rýmovačkami tretieho príbehu vyhrali aj v dabingovom štúdiu. 77%

Simpsonovi - Homerova dobrá víla (1990) (epizoda)

Príbeh: Homer nájde spôsob ako sa zbaviť plešiny a tento nový fenomén nezapôsobí iba na jeho blízkych ale na široké okolie. Rýchli postup v práci ale strieda rýchly pád a jediné čo zostáva sú práve tí ľudia, ktorý ho aj bez vlasov milovali. Prevedenie: Diel, ktorý má celkom podprahový massage a preto sa mi to páčilo a nehovoriac o humornej stránke tá bola tentoraz na jednotku s hviezdičkou. 91%

Avatar: Legenda o Aangovi - Aang (2024) (epizoda)

Príbeh: Kráľovstvá živlov ohňa, zeme, vzduchu a vody udržujú krehké prímerie za pomoci Avatara, ktorý oplýva mocou všetkých štyroch živlov. Kráľovstvo ohňa ale využije jeho neprítomnosť a pokúsi sa podmaniť si svet a na niekoľko storočí uvrhne zem do vojny. Dvaja mladíci z vodného kráľovstva však prebudia mladého Aanga so silou avatara, ktorý odpočíval v ľadovej kryhe. Prevedenie: Avatara som pozeral ako decko na Jetixe tuším a celkom sa mi to univerzum páčilo. Tu ale narážame na hlavný problém. Aj toto hrané spracovanie aj napriek akčným scénam a snahe upútať aj dospelého diváka, je stále primárne detská záležitosť a ja už som na to jednoducho starý. A to ešte nehovorím o klasicky nechutnom Netflixovskom výbere hercov. No vážne nikto sympatickejší sa tam nenašiel? 65%

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Príbeh: Vesmír ovláda imperiálna sila na čele s neporazeným vladárom, ktorý sa snaží vyhubiť všetkých rebelov naprieč galaxiami. Hviezdni ničiteľ sa zastaví na planéte farmárov kde si chce zotročiť miestne etnikum ale netuší na koho natrafí. Herecké obsadenie: Až na krásnu Sofiu Boutella bol kasting hotová katastrofa. A to ešte nehovorím o idiotskom českom dabingu v ktorom som to bol nútený pozerať. Na Snydera mi to jednoducho prišlo trochu nízko rozpočtové v tomto smere. Prevedenie: Jedná sa o brutálnu vykrádačku naprieč všetkými žánrami, ktoré poznáme. Najoriginálnejší tam bol ten robot čo mal na konci jelenie parohy. Ten am celkom zaujíma inak je to strašné klišé. Pocity: Aj napriek tomu, že som si film kvôli zlému dabingu, kastingu a prevarenému príbehu nedokázal naplno užiť, nemôžem poprieť že som sa celkom bavil. Preto by som išiel sám proti sebe ak by som nedal aspoň priemerné hodnotenie. Pridaná hodnota: Prevarená scifi, ktorá vám vôbec nerozšíri obzory.  50%

Simpsonovi - Bart propadá (1990) (epizoda)

Príbeh: Bart má poslednú šancu aby sa naučil na test z Histórie inak si zopakuje ročník. Musí sa preto znížiť až k paktu s Martinom, miestnym biflákom ale vo finále je mu to málo platné. Keď už je skoro v koncoch, učiteľka objaví jeho stratený talent. Prevedenie: Veľmi podarený diel, plný humoru ale na to aby som dal plnú paľbu mi tam niečo chýbalo. Ale aj tak slušných 89%

Dannyho parťáci (2001)

Príbeh: Danny okamžite po prepustení z väzenia dáva dohromady team na väčšiu prácičku, ktorá obsahuje sejfy trocha kasín z Las Vegas. Partička jedenástich profesionálov, ktorý majú rovnaký zámer ako on. Veci sa ale komplikujú. Najviac ich môže skomplikovať Dannyho bývalá ktorá je teraz milenka majiteľa kasín. Herecké obsadenie: Jedná sa z môjho pohľadu o najsilnejšie hodnotenú kategóriu nakoľko sa dali dokopy ozaj silné mená toho obdobia. Prevedenie: Páči sa mi akým štýlom je to natočené. Svižne a pritom hravo. Dobre sa na to pozerá a všetky zápletky sa vo finále dokonalo rozpletú. Napätie, akcia a humor v dokonalej kombinácií. Pocity: Ťažko sa mi vyjadruje ku kultovke ako je táto ale v podstet ani nemám čo by som hodnotil. Všetko bolo super. Nevdel som sa odtrhnúť a jednoducho sa mi to páčilo. Pridaná hodnota: Akčná komédia plná napätia a podvodov. 93%

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Príbeh: Po tom ako dá echo na farmu plnú narkotík a peňazí sa snaží dostať do úzadia v malebnom talianskom mestečku kúsok od Neapola. Miesta zločinecká organizácia, ktorá sa priživuje na miestnych obyvateľoch ho ale nenechá chladným. Herecké obsadenie: Denzel je už na podobné úlohy starý a preto sa tvorcovia rozhodli, že polovicu filmu bude behať o barle. Ostatný taliansky mafoškovia veľmi dobre obsadení. Prevedenie: Film v podstate začína veľmi svižne. Potom sa dostáva do letargie, ktorá ale pekne vykresľuje príbeh a akciu, ktorá príde zase ku koncu. Gradácia deja na vysokej úrovni. Akčné sekvencie pôsobili trocha titerne ale to Denzelovi odpustíme a užívame si všetko ostatné okolo. Pocity: Veľmi sa mi páčilo prostredie malebného mestečka v interakcií s Gamorou. CIA ktorá zas na cudzom území zasahuje do vnútorných záležitostí a v neposlednej rade hlavný hrdina. Pridaná hodnota: Akčná pecka s dobrým príbehom. 87%

Společně: Boj o treble - Musíme převzít zodpovědnost (2024) (epizoda)

Príbeh: City sa po porážke Dortmundu dostáva medzi 16 najlepších tímov Európy v Lige Majstrov. V lige to už nie je tak ružové nakoľko musia doťahovať fenomenálny Arsenal. Prevedenie: Dozvedeli sme sa že DeBruyne sa nemá moc k móde a naopak Aknji je módna ikona celej šatne. Pekne zostrihané utkania a celkovo sa na to dobre pozerá len tam ešte chýba trocha viac emócií ale verím že sa k nim dostaneme neskôr. 87%

Společně: Boj o treble - Jsme pořád stejní (2024) (epizoda)

Príbeh: City začína novú sezónu s novým útočníkom, ktorému to tam padá jedna radosť. Celý team je na pozitívnej vlne ale Coach je stále nespokojný nedokonalosťou hry. Prevedenie: Netflix tieto športové veci vie jednoducho robiť ale ako je možné, že sú stále tam kde sa niečo deje už sa mi to zdá celkom podozrivé. Mohli by mi dať vedieť o čom budú točiť najbližšie a v pohode si na to pôjdem podať. 85%