Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bouřlivá šedesátá léta, sexuální revoluce, studentský život, lékařské prostředí, anglický humor - z těchto ingrediencí se snad ani nedá vyrobit špatný seriál. Zvlášť když na scénáři pracují i ''Monty-Pythoni'' Graham Chapman a John Cleese. A tenhle britský sitcom je doopravdy skvělý. Dobrodružství studentů medicíny natočená na motivy populární románové série Richarda Gordona. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

LeoH 

všechny recenze uživatele

Jako kluka za totáče mě to bavilo nezřízeně, zvlášť když se dívala celá rodina i s tetou Emou, doktorkou, která se směje ráda a děsivě nahlas. Teď po letech jsem zakoupil a zkoukl první DVD a nejsem sice vysloveně zklamaný, ale opravdu velký suchý anglický nářez je jenom začátek z pera Cleese a Chapmana, pak už je úroveň notně rozkolísaná; některé epizody silné, jiné rozpačité a třeba taková pátá část se skupinkou rádoby směšných hipíků bloudících po nemocnici a okolí je valnou většinu času trapná jak dobová karikatura z Dikobrazu. Vychází mi silnější ***. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Michael Upton, Duncan Waring, Dick Stuart-Clark, Paul Collier, Dave Briddock, Huw Evans, Danny Hooley, prof. Loftus a děkan. Nezapomenutelná sestava v úžasném prostředí anglické lékařské fakulty St. Swithins, kde studenti zažívají veselé příhody nejen se svými kantory. Všechny postavy jsou něčím komické a sympatické, hlavní hrdina Michael je snad nejsvědomitější ze svých spolužáků a občas na to také v duchu skvělého anglického humoru doplatí. :) Huw Evans (Martin Shaw alias Ray Doyle z CI5) je ze všech největší svéráz a drsňák, zkrátka kapitán ragbyového týmu, jak má být. Mým největším oblíbencem je však elegán za každé situace Stuart-Clark, který mě svými hláškami dostal hned při svých prvních minutách na scéně. Profesor Loftus nemá chybu a svými trefnými sarkastickými poznámkami umí dokonale pobavit. Nikdy jsem na sitcomy nebyl, ale Doktor v domě mě velmi mile překvapil a musím říct, že jde o jeden z nejlepších komediálních seriálů, co jsem viděl. První díl byl pravděpodobně nejlepší, ale ostatní nejsou o moc slabší. Celkově nepůjdu s hodnocením pod 5*. P.S. Není nad originální zvuk a české titulky. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Hned první epizoda nastaví laťku možná až příliš vysoko, protože je černohumorná, plná absurdního humoru a přeplněná nezapomenutelnými dialogy (a vzhledem ke scenáristům tohoto dílu je i jasné, proč tomu tak je). Jenže přesně takový Doktor v domě ve zbylých dílech vlastně vůbec není. Což není výtka, protože i tak jde o skvostně zahranou oddechovou typicky britsky suchou dialogovku, ke které nebudu mít sebemenší problém se kdykoli vrátit i navzdory tomu, že je to dosti amatérské (snad v každé epizodě někdo vrazí do kulis až se třesou, je vidět mikrofon v záběru či stín kameramana na stěně za hercem... a nejde o úmysl). Ovšem i tak si říkám, že být více dílů v duchu toho úvodního, tak tu máme nesmrtelnou klasiku jaké není rovno. Ovšem druhá série k tomu nemá daleko; tam už jde o krystalicky čistý, a nutno dodat hodně vtipný, britcom jak vyšitý. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Britský humor až do morku kostí suchý, vyzrálý a v pravou chvíli podávaný. Další z hodnotících a komentářních restů, na který jsem drahně let nevzpomněl, dokud přede mnou nevyvstanul sám o sobě. Přitom je to "pouhých" asi 15 let, co naše česká tévé tento skvost uvedla naposledy a slovní spojení "PÉS-HAF" bylo v rodině přijato za vlastní. ()

Zazie 

všechny recenze uživatele

Typický anglický humor, navíc ze studentského a zároveň lékařského prostředí, by určitě nezklamal ani teď. Je to už dávno, co jsem tenhle seriál viděla, ale některé scény mi utkvěly v hlavě. Třeba ta, kde se studenti o přestávce v bufetu napájeli moštem (jak se tvrdilo v českém překladu) a pak přišli na přednášku jak zákon káže. Bylo mi divné, jak se mohli po moštu opít. Až po letech mi došlo, že šlo zřejmě o cider, který je mírně alkoholický, v té době jsme to neznali, tak nám to chtěl asi překladatel přiblížit. ()

Zajímavosti (2)

  • Jednomu z autorů scénáře Grahamu Chapmanovi je prostředí lékařského studia velice blízké, neboť sám vystudoval medicínu na universitě v Cambridgi. (Finarfin)

Reklama

Reklama