Daman akeseo guhasoseo

• Jižní Korea 다만 악에서 구하소서 (více)

Zabiják Kim In-nam (Jeong-min Hwang) chce seknout s prací a přestěhovat se do Panamy. Jako poslední úkol přijme vraždu násilnického šéfa japonského gangu. Než však stihne odjet, dozví se od svého dřívějšího nadřízeného, že jeho bývalou přítelkyni v Bangkoku zavraždili a její malá dcerka Yoo-min (So-yi Park) se pohřešuje. Odlétá proto do Thajska, kde se dozvídá, že Yoo-min nejspíš unesli kvůli transplantaci orgánů. Závod s časem začíná a navíc je mu v patách zabiják Ray (Jeong-jae Lee), který touží po pomstě. (LangiJ)

topi

Po delší době se ke mě dostal snímek z Koreje a akční řežba se rozjela v plné parádě. Děj kombinuje drama o únosech dětí kvůli orgánům a mísí do toho mlátičky mezi gangy a mezi tím vším se proplétá hlavní příběh nájemného vraha Kima, kterému jde po krku vyšinutý magor s přezdívkou "Řezník", jemuž Kim oddělal bratra. Obě postavy parádně zahrané, ke konci film pěkně emočně tlačí na pilu. Je to super, ale přeci jen mě v takové brutální jízdě chyběly pořádné krvavé rubanice a mordy, když už nože a mačety svištěly vzduchem. Vše je z velké většiny mimo kameru, což je velká škoda, poněvadž u tohoto žánru to bývá nezbytné, kór v případě podobně laděné korejské kinematografie. Jinak bych neváhal s plným počtem ani na vteřinu. ()

EvilPhoEniX

Scénarista korejských klenotů ( Chaser, Yellow Sea a Confession of Murder) zkouší režii a je to dle očekávání nejlepší korejský akčňák roku. Příběhově film sice není originální a je to něco mezi Taken, Johnem Wickem a I Saw the Devil, ale vůbec mi to nevadí, protože téma je naprosto perfektní a neomrzí nikdy. Příběh se zaměřuje na nájemného vraha ( Hwang Jeong-min, kterého zná každý, kdo Koreu sleduje alespoň posledních 5 let), který při poslední zakázce vyřídí chlapa, který má sadistického yakuzackého bratra, který se hodlá pomstít a toho hraje další Korejská hvězda Lee Jeong-jae, který si strhnul záporáka tak, že se o něm bude básnit ještě 5 LET. Další zápletkou filmu jsou únosy dětí v Thajsku a mezitím si jdou dva ústřední hrdinové po krku a jejich vzájemné střety jsou vrchol celého filmu. Akce je celkem dost a je natočená hmm úchvatně. Kameraman odvádí slušnou práci, občas je zde velmi efektní slow motion a nový revoluční prvek Fast Motion!!! Který zde byl využit asi 3x a byl jsem unešený. Fighty jsou drsné, kontaktní, dynamické. Film má strhující tempo, solidní atmosféru, skvělé herecké výkony, dokonalý vizuál. Funguje zde vlastně vše, co by mělo a mám jen jedinou výtku, že se film trochu straní násilí. Scéna, kdy záporák pověsí chlapa vzhůru nohama a hodlá ho rozpárat jako prase je bohužel mimo záběr, ale možná by to Korejské publikum nezvládlo anebo nás čeká v budoucnu uncut verze! ale 10 let zpátky by to problém nebyl. Každopádně tohle si fanoušek akčních filmů nemůže nechat letos ujít, nic lepšího totiž nevyšlo. Příběh****, Akce*****, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál*****, Atmosféra****, Napětí****. 8.5/10. ()

Lacike

Aj keď Kórejským filmom vôbec nerozumiem (pretože neviem Kórejsky), tak si sem tam nejaký pustím. Tentoraz tu máme po dejovej stránke variáciu na Man from Nowhere s rozvrhnutím postáv v štýle Dobrý, zlý a škaredý. Dobrým je elitný zabiják (do tejto úlohy sa absolútne nehodiaci Hwang), ktorému unesú dcéru a tak sa ju vydá do Bankgkoku hľadať. Zlým je potetovaný bezcitný ultrazloduch (famózny Lee), ktorému zabiják zabil brata. A škaredým je transexuál (neskutočne vtipný Park), ktorý robí zabijákovi sprievodcu po Bangkoku. O dej tu ale aj tak nejde. Nejaké emócie vôbec nefungujú. Celý film stojí na akčných scénach pri ktorých sa dvaja ústrední protivníci snažia zabiť. Ale keďže jeden z nich je nezničiteľný ako Robocop a druhý ako Terminátor, tak do finálneho a od začiatku očakávaného rozuzlenia budeme musieť počkať až do záveru. Popritom v tom množstve akčných scén vykynožia kopu zloduchov, ktorí mali tú smolu, že sa do toho priplietli. Legenda hovorí, že v tom období klesla kriminalita v Bangkoku na nulu. No a čo sa týka akcie, tak je zostrihaná v zbesilom Bourneovskom štýle, čo mne vôbec nesedí. Kľudne aj 4 strihy behom jedného chvatu. Bitky ma vôbec nebavili. V tom chaotickom štýle celkom fungovali aspoň prestrelky a veľká naháňačka. Finále už ale bolo prehnané jak v Indických filmoch, ale tu to mysleli vážne. Pripadalo mi to trápne. Výsledkom je typická jednohubka tohto scenáristu a režiséra na ktorú do zajtra zabudnem, ale kvôli pár pretstrelkám a vtipnému transexuálovi to za jedno pozretie stálo. P.S: neviem prečo sú skoro všetky krvavé scény mimo záber. Už ani v tomto smere sa na úchylných aziatov nedá spoľahnúť. 6/10. ()

JASON_X

"Korejský masakr v thajských ulicích". Tak takovýhle podtitul mi způsobil podmíněně reflexivní slinění, jako Pavlovovu čoklovi zvonek ohlašující žrádlo. A zklamaný rozhodně nejsem. Akce je uspokojivě dost, krve a brutalit taktéž (nožařina a mačetismus převládají nad střílením), sentimentu i patosu snesitelně a korejský happyend není (jako už tradičně) tak úplně happy, jak jsme zvyklí z Hollywoodu. Zato je ale trochu pitomý a scénárista si jím leccos zjednodušil nebo nedovysvětlil. Například proč by asi nějaký praštěný tranďák jezdil s cizím děckem do nějaké Panamy? A co to jeho údajné vlastní děcko? Ale co, tyhle filmy přece nejsou na přemýšlení. ()

LangiJ

To byla jízda. Hwang Jung-min ani Lee Jung-jae zrovna nepatří mezi mé oblíbence, ale tady jsem to hodila za hlavu a užívala si parádní podívanou. Příběh sice nebyl úplně originální, připomnělo mi to Man from Nowhere, ale zas v tom bylo něco nového a chytilo mě, jak se příběh začal rozvíjet. Hwang tentokrát jako drsňák, Lee záporák numero uno a líbil se mi i Park Jung-min v roli transsexuála, který skvěle vystihnul pohyby a výrazy opačného pohlaví. Drsný akční scény se prolínají celým filmem a jsou různýho druhu, takže fandové si určo přijdou na své. Přeloženo. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v Južnej Kórei, Japonsku a predovšetkým v Thajsku. (MikaelSVK)