Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

PTuranyi

Výborná dráma dievčaťa Grace a jej koňa Pilgrima, ktorí prežijú zrážku s kamiónom, pri ktorej zahynie jej najlepšia priateľka Judith. Vďaka perfektnej produkcii je Robert Redford skutočným zaklínačom koní a film dokonale zobrazuje stret mestského a vidieckeho životného štýlu. Pátos a oslava kovbojského života sa môže niekomu zdať prehnaná, ale podľa mňa je do filmu začlenená veľmi citlivo. Predstaviteľmi týchto protipólov sú rančer Tom Booker s rodinou a redaktorka Annie MacLean, skvele zahraní Robertom Redfordom a Kristin Scott Thomas. V jednej so svojich prvých úloh mladučkej Grace sa výborne ukázala aj Scarlett Johansson. Romantická linka medzi Tomom a Annie je tak trocha nadpráca, ale rodinnú drámu celkom dobre dopĺňa. ()

llollita

Poněkud nadhodnocený film. Příběh je samozřejmě poutavý, herecké výkony skvělé, kamera krásná a citlivá. Přesto se nedokážů zbavit pachuti přílišného sentimentu. Navíc 170 minut je opravdu dost na takový příběh. Mnoho scén mi přišlo zdlouhavých, místy až zbytečných. Na druhou stranu musím ocenit naprosto propracované vztahy ale hlavně charaktery postav. Všichni se v průběhu mění, ztrácejí masky a docházejí k poznání sama sebe. Přesto to nemuselo být tak protahované a uslzené. ()

Orbosh

Já vím že si ten film zaslouží 3*, ale nemůžu si pomoct. Ani mi tolik nevadí, že je to přeslazené až na půdu. Ale znáte ten pocit, když profesionální deformace udělá svoje a ježí se vám chlupy na těle ? ()

shinlove

Krásný film, na mě až poněkud roztahaný, ale Redford ho dobře režíroval i odehrál. Je to krásný smutný film, který ale stačí vidět jen jednou a proto snižuji své hodnocení...Výsledek 3* bohatě stačí. ()

Rozmarýna

Nádherný romantický film, kterému vůbec není na škodu těch 170 min. Úvodní scéna o tragické srážce kamionu s děvčaty na koni nahání husí kůži. Při příjezdu matky s dcerou do Montany už na diváky dýchá jen klid a pohoda v krásné přírodě. Skvěle citlivě natočeno. ()

Camp_nou

Nádherný a hlavně silný film ! Redfordovo geniální dílo. Tenkrát vycházející hvězdička Scarlett Johansson i přes nehodu a zmrzačení stále zachovává svojí lásku ke koňům. Hodně dojemné a hodně smutné. ()

Ditulka

U tohoto filmu si vždycky pobrečím hned několikrát...sem citlivka :o) Ale miluju zvířata a tohle je fakt dojemné.. ()

danio

Po prvním shlédnutí jsem hodnotila 3 hvězdičkami a teď, po pár letech, kdy jsem film viděla znovu, musím hodnocení zvýšit. Na dnešní dobu poklidně plynoucí film (tedy kromě havárie, samozřejmě), který musí potěšit oko každého, kdo má rád přírodu. Ty dlouhé záběry krajiny s výbornou hudbou jsou úžasné. Redford jako režisér i herec zvládl svou práci opravdu dobře. ()

MGTka

Bohužel jsem milovníkem koní a četla jsem knihu. Bohužel američani si přečetli knihu, umazali spoutu krásných detailů menších či větších a místo nich si přidali svou klasickou lásku jako trám, co všechno překoná, nemluvě o úplně jiném konci. V knížce happy-end nenajdete. Koně jsou v tomhle filmu zase opět jen jako prostředek k vytvoření páru z hlavních dvou postav. Pro ty co to nečetli film pěkný, pro mě zkažená kniha. ()

DanušeGr.

Vynikající snímek,krásná příroda,děj a vynikající herecké obsazení.Je to film,na který se vždy ráda podívám. Robert Redford stále více ukazuje, že je nejenom vynikající herec, ale i režisér a producent. Mnohdy strčí do kapsy své mladší kolegy. Proto dávám pět hvězdiček. ()

tuberatanka

Dosť som sa nudil. Tak "normálne" natočený rozťahaný romantický film, po čase celkom predvídateľný a nič nové neprinášajúci. ()

nickymilka

Jedna hvězda za krásný obrázky přírody, koní a za hudbu. Druhá za skvělýho Roba Redforda, kterej to zvládl i produkovat a režírovat a poslední je za hezkou myšlenku, že uspěchanej život v NY nemusí bejt nutně ten nej. Jinak předvídatelnej děj, utahanej až moc a pro mě neoblíbená Scarlett, která mi dycky kazí filmy, co by mohli bejt na 100%.... ()

Monikastu

Krásný film, jako vždy, Robert Redford nezklamal. Musím se přiznat, že jsem film viděla už několikrát a vždy se mi snad líbí víc aa víc :D ()

Chlo0opek

Celkem průměrný film o převýchově koně. Robert se na roli hodí, ničím příliš nevyniká, ale přitom zahrál slušně svou roli. ()

P@\/EL

Abych se přiznal, tak tenhle film mě moc nezaujal a dá se říci, že jsem byl spíše zklamán. Na můj vkus je film příliš zhlouhavý a dle mého názoru by nebylo na škodu pár scén, jako je třeba zbytečné tlachání všech představených u večeře, vyřadit. Nicméně filmu se nedá upřít silný příběh a povedená psychologie postav. ()

Tomulka

Pro mne lehké sklamání za které musím rozhodně dát jednu hvězdu dolů. Čekal jsem více o zaříkání koní. Více situací o zaříkávání koní ,ale je to spíše zaměřené na romantiku mezi lidmi. Škoda a to velká. Protože skuteční zaříkávači koní jsou opravdoví mistři. A v tomto filmu to bylo jen povrchově podáno. ()

Yeday

Dvoma slovami: " Krásny film ". :P Viac ktomu ani nenapíšem, pretože už je to dosť dlho čo som tento film videl, ale vždy keď na neho narazím stále dokáže vo mne vyvolať určité pocity. Jednoducho klasika... = 80 % ()

CountMike

vyslovene nemusim Redforda....zaklinac koni?? wtf...dievca bez nohy a posahanej kun...dojak jak prase...ten hejt a slovnik nema uroven, ale jinak je mi vic nez 15 :D ..kazdopadne nekoukejte na to s cynickejma individuama, nebo na to nekoukejte...mimo mne :P ()