Pohádky z mechu a kapradí

• angličtina Fairy Tales from Moss and Fern (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, (1968–1972), 5 h 12 min (Minutáž: 8 min)

Série(3) / Epizody(39)

Animovaná kreslená půvabná pohádka o dvou malých skřítcích Křemílkovi a Vochomůrkovi z pařezové chaloupky ukryté v mechu a kapradí. (Česká televize)

Kothy

Kdo by neznal Křemílka a Vochomůrku a jejich večerníček? Je to stará klasika s hlasem Jiřiny Bohdalové. ()

Mia...

Klasika, co dodat. Kremilek a Vochomurka nemaji chybu. Jejich pribehy jsou napadite, roztomile a detske, coz se dle meho nazoru, od vecernicku ocekava. Dokonaly dabing Jiriny Bohdalove nadherne podtrhava uz tak krasnou animaci a napadity dej. Spice vsech vecernicku. U me je hned na druhem miste po Rumcajsovi. ()

marhoul

Tenhle večerníček nepatří úplně mezi mé TOP, ale uznávám, že z výtvarného hlediska a s hlasem Jiřiny Bohdalové patří mezi klasiky naší dětské tvorby. Mě více bavil Rákosníček, tyhle dva bambuly vlastně ani moc neznám.. ()

triatlet

Křemílek s Vochomůrkou, a samozřejmě s Jiřinou Bohdalovou, to je jednoduše další česká animovaná klasika. Od úvodní melodie, kdy se začínají rýsovat kontury pařezové chaloupky, až po závěrečné titulky upoutají příběhy z mechu a kapradí nejen malé diváky. ()

anderson

Kremienok, Chocholúšik a - pri všetkej úcte k Jiřině - Jozef Kroner. Takto túto klasiku poznáme na Slovensku. (13.10.2016) ()

Peetas

Nedokážu si představit, kdyby tenhle večerníček mluvil někdo jiný než paní Bohdalová, skvělý večerníček. ()

Ištván87

Sice jsem to už nějakou dobu neviděl, ale kdykoliv to dávají, tak i to s chutí pustím. Skvělý věčerníček, plný skvělých hlášek: "Vstávej semínko, holala, bude z Tebe fiala....", "Kazbunďáku, nestrkej nám do komína", "Je vosí róóóójeníííí..." a tak dále a tak dále. Zdeněk Smetana byl jeden z nejlepších (a nejzasloužilejších) režisérů animovaných seriálů u nás, Václav Čtvrtek nejlepší tvůrce dětské tvorby pod sluncem a rozmezí hlasových poloh Jiřiny Bohdalové je prostě neodolatelné.... Čistokrevná stovka.... ()

bouncer

Klasický večerníček, který máme všichni tak rádi. Specifická animace a skvělý dabing Jiřiny Bohdalové způsobili, že se k němu vždy rád vracím... ()

Ajinka126

Jednoznačně umíme dělat krásné večerníčkové pohádky, na které budete s chutí vzpomínat i v dospělosti. Na tento večerníček jsem opravu pyšná. ()

Damiel

100 % - Tyhle české animované večerníčky měly kromě jiného jednu geniální složku - hlas vypravěče k nim pasoval tak přesně, že jsem měl pocit, že to ani nikdo jiný mluvit nemohl. Večerníčky jsou jasně vrcholem herecké kariéry Bohdalové, kterou mimo ně kvůli jisté afektovanosti nemusím. ()

easaque

nostalgické -3* ani mě se Křemílek s Vochomůrkou z pařezové chaloupky moc netrefily do dětského vkusu, ale nemůžu je zase tak moc zatracovat a na tři hvězdičky ještě mají. Sice animace je slušná, ale asi jsem si tyhle večerníčkové pohádky víc vychutnával z gramofonové desky. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()