Vražedná opice

Masky:

Tom Savini

Kostýmy:

Barbara Anderson

Romero ač se snaží přepálenou stopáží nás nezabavý. Film je dost zajímavej a rozhodně i zábavnej, ale sakra proč to trvá skoro 2 hodiny? Navíc kdybych film sestříhal z nezajímavých scén v laboratořích a keců v rodině, tak by film vyšel na krásných 80 minut a byl by rozhodně zábavnější. Dnes film působí možná lehce úsměvně ale podle mě je poměrně slušně originální. Beghe v roli vozíčkáře nemá chybu a fakt jsem mu všechno žral, ale jak jsem říkal film dost nudí, takže nemůžu dát více než 3*.(11.11.2012)

Z môjho pohľadu jedna z najlepších romeroviek vôbec... Poriadneho animal horroru chtivý divák si tu určite nepríde na svoje a nedočká sa žiadneho explicitne zobrazeného násilia, Monkey Shines však obsahuje pútavý príbeh, jemný sci-fi nádych, niekoľko mrazivých momentov, sympatické postavy + jednu šikovnú opičku a to všetko dohromady z neho robí inteligentnú a napínavú snímku. Romerovo režisérske umenie v druhej polovici 80. rokov vygradovalo na maximum, škoda, že si nedokázal dlhšie udržať svoju vtedajšiu fazónu...(6.7.2010)

• -bad-mad-wolf-

Mohlo to být fajn, pokud by se zůstalo u duelu cvičená opička versus ochrnutý člověk a rozehrála se kolem psychologická hra. Jenže ne, to by nebylo ono, dáme tam telepatické propojení, zkažené vědátory a vztahové pletky, to bude magnet! Fujtajxl, taková kravina. A Romero mě o svých režisérských schopnostech opět nepřesvědčil. 3/10(21.2.2012)

• iamek

Monkey Shines je klasický horor, kterých se ročně točí spousta a člověka ničím dějově nepřekvapí. Sice film kde vraždí opice jsem ještě neviděl a už jen kvůli tomu jsem se na snímek docela těšil, ale nedočkal jsem se ničeho aspoň trošku převratného nebo aspoň zabavného.(21.6.2010)

Mladý muž Allan Mann zostane po dopravnej nehode kompletne ochrnutý. Jeho kamarát, Geoffrey Fisher, ktorý pracuje vo výskumnom ústave mu daruje malú opičku Ellu. Je vycvičená na to, aby pomáhala imobilným pacientom. Geoffrey jej potajme podáva experimentálne sérium, čo zvyšuje jej inteligenciu. Zároveň však medzi ňou a Allanom vzniká nebezpečné telepatické puto. Snímok "Opičí experiment" natočil v roku 1988 kráľ filmového zombie horroru George Andrew Romero. Film o nadrogovanej vražednej opici je celkom fajn, ale s oživlými mŕtvolami to ide pánovi Romerovi oveľa lepšie. ***(25.2.2016)