Vražedná opice

Monkey Shines

Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 113 min

• -bad-mad-wolf-

Mohlo to být fajn, pokud by se zůstalo u duelu cvičená opička versus ochrnutý člověk a rozehrála se kolem psychologická hra. Jenže ne, to by nebylo ono, dáme tam telepatické propojení, zkažené vědátory a vztahové pletky, to bude magnet! Fujtajxl, taková kravina. A Romero mě o svých režisérských schopnostech opět nepřesvědčil. 3/10(21.2.2012)

Široce se rozjíždějící klasicky vystavěný horor bez překvapení, jakých jsme viděli desítky s jediným rozdílem - tentokrát vraždí opice. Popravdě vidět ji dělat domácí práce je ale mnohem větší zábava.(20.3.2009)

Romero ač se snaží přepálenou stopáží nás nezabavý. Film je dost zajímavej a rozhodně i zábavnej, ale sakra proč to trvá skoro 2 hodiny? Navíc kdybych film sestříhal z nezajímavých scén v laboratořích a keců v rodině, tak by film vyšel na krásných 80 minut a byl by rozhodně zábavnější. Dnes film působí možná lehce úsměvně ale podle mě je poměrně slušně originální. Beghe v roli vozíčkáře nemá chybu a fakt jsem mu všechno žral, ale jak jsem říkal film dost nudí, takže nemůžu dát více než 3*.(11.11.2012)

rozpočet : ? tržby americke : $5,344,577(9.4.2007)

Rozhodně doposud nejslabší Romerův snímek co jsem viděl.Určitě neztrácí na originalitě,co jsem však čekal od velmistra Romera bude určitě jednak parádně vybudovaná atmosféra a zároveň pěkné krvavé gore.Nedočkal jsem se ani jednoho,místo toho jsem pul filmu koukal na šikovnou malou opičku starající se o ochrnutého mladíka-což je shodou okolností asi nelépe koukatelná část snímku.Smějte se nebo ne,ale co se hororové části týče to je děs,ale zbytek je příjemně koukající rodinný flm:).(16.9.2009)