Během vrcholící druhé světové války dostane velitel Stan se svou skupinou sebevražednou misi – doručit do Spojených států nacistickou ponorku plnou radioaktivního urania. Hitlerova armáda má ale jasný cíl. Poslat U-235 i s nákladem na dno... Skupina vojáků v čele s velitelem Stanem operující v týlu německých sil dostane zvláštní úkol. Mají v ukradené německé ponorce dopravit strategicky důležitý náklad uranu do Spojených států. Ovládat ponorku je má naučit zajatý německý kapitán Jäger. Bohužel jsou nuceni vyrazit na moře prakticky bez výcviku. Po cestě se musí vypořádat s útokem německé ponorky a německé vojenské lodi. Část vojáků musí přinést nejvyšší oběť, aby splnili cíl své mise. (TV Prima)

Wacoslav1

Přes ponorky nejsem expert ani fanoušek jako někteří tady (zdravím Laco) takže nebudu hodnotit přehnaný a dle mého odhadu nereálný technický aspekty filmu. Pochopil jsem, že jeho smyslem je diváka pobavit a neunudit k smrti plus na Evropskou tvorbu velmi slušný efekty. S vypnutým mozkem se to dá v pohodě absolvovat.60% ()

Arsenal83

Nevyvážený film vo svojom spracovaní. V prvej časti akoby skutočne chcel byť Nehanebnými bastardmi a kombinuje vojnu s humorom, v druhej však obracia a tvári sa vážne. Akoby si režisér nevedel vybrať, ktorá forma sa mu hodí lepšie. Nevyváženosť však vyrovnáva pohľad na Ella-June Henrard, to bola ponuka z módneho časopisu. ()

Gilmour93

Inglourious Pralines. Předpokládám, že ta sebevražedná mise chtěla být zábavná, ale nakonec byla stejně trapná a odtržená od reality jako Ovčáčkovo blábolení na twitteru. Šílený žánrový mišmaš, který nevytrhne ani pár drsnějších scén, ale čert to vem. Hlavně že může Oppenheimer citovat ze starých eposů psaných sanskrtem.. ()

kpt.Johanson

Jako kdyby si někdo neuměl vybrat, jestli točí bláznivou komedii, nebo vážný dobrodružný film. Na to první to postrádá humor a na to druhé je to zase moc pitomé. Dá se n ato celkem koutat, pokud člověk přijme fakt, že je to krávovina... Vlastně je na otm všechno špatně a svým způsobem, zase nic co by na tom bylo špatně není tak zlé...Škoda toho. méně ztřeštěných nesmyslů, typu baterie pod wc, a více inteligentnějších gagů. a je to.. No Periskopem nahoru a dolů je rozhodně vymazlenější. ()

Lacike

Je to tak trošku humornejšie pojatý vojnový film. Komando desperátov, ktoré pošlú na samovražednú misiu v ukradnutej nemeckej ponorke previesť urán do USA, mi svojím drsným čiernym humorom pripomenulo bandu náckobijcov z Tarantinovho Inglourious Basterds. Parchanti, ktorí sa s ničím neserú a zajatý nácek má u nich krátku životnosť. Aj čo sa týka taktiky, je film pojatý menej seriózne. V takom to Bayovskom zábavnom štýle v ktorom torpédo tesne netrafí ponorku a len ju láskyplno poškrabká po trupu. Ale je to celý čas neskutočne cool a film by mal sadnúť aj divákom, ktorých bežne nekonečné taktizovanie v tomto žánri nudí. Tu sa dočkajú aj viacerých prestreliek a nejakých tých výbuchov. Neviem koľko film stál, ale technická stránka je vydarená. Jak CGI exteriérov a výbuchov, tak aj interiér, ktorý sa evidentne natáčal v skutočnej ponorke. Vďaka tomu má film tú pravú klaustrofobickú atmosféru. Pomáha jej aj kvalitná práca zo zvukom. To škrípanie praskajúceho železa je miestami fakt nepríjemné. Vydarili sa aj postavy. Či už hlavný hrdina s pifkou na náckov kvôli smutnej minulosti (scéna s deckom je fakt smutná), uväznený nemecký kapitán, ktorý im pomáha, ale aj zvyšok posádky ktorý tvoria výrazné figúrky u ktorých vám bude ľúto, keď sa ich počty pretriedia. Film dokáže neustále funkčne prechádzať z jednej žánrovej polohy do inej. Fungujú jak komické, dojímavé, napínavé tak aj brutálne scény. Scéna s amputáciou nôh, fuj. Takže celkovo to je vydarený film s ktorým som spokojný. Kľudne by som v spoločnosti tej bandy strávil o takých 20 minút viac. 7/10. ()