Mladá vedkyňa Meng Li (Hannah Quinlivan) vynájde špičkový systém varovania pred sopečnými výbuchmi a vracia sa na tropický ostrov, kde tragicky zahynula jej matka, v nádeji, že sa jej podarí zabrániť ďalším úmrtiam. Na ostrove sa teraz nachádza jediný sopečný zábavný park a letovisko na svete, ktoré vymyslel jeho bezohľadný majiteľ Jack Harris (Jason Isaacs). Čoskoro vypukne chaos, keď doteraz spiaca sopka začne hrozivo dunieť. Nastáva strhujúci boj s prírodou o záchranu holých životov, zatiaľ čo zo sopky prší ohnivý dážď, ktorý spôsobuje smrtiacu skazu... (TV Markíza)

oveckaoa

Po Greenlandu to nejlepší co katastrofické filmy letos nabídly. Od cca 10 minuty se to rozjede jde vidět, že do toho daly prachy a pěkně to odsýpá. Bohužel od cca druhé půlky to jde na mód Rychle a zběsile kdy se tam valí jedna nerealistická píčovina vedle druhé od takřka nezničitelného džípu plující na lávě a visícího na ocelovém laně po chlápka co přežije pyroplastický proud (kde sem to jen viděl , že by Jurský Park? , ale tam to nebylo tak uvalené jak tady aspoň). 80 procent P.s. možná by neuškodilo povolit uživateli grizlymu007 jiné hodnocení než 1 hvězda a odpad. ()

Hennesy odpad!

Po každej stránke brutálny shit..nenechajte sa oklamať relatívne vysokým hodnotením. Toto je film tak na úrovni 15% a intergalaktická strata času. Trápny herci, dementné scény a efekty mal lepšie /až na pár výnimiek/ už aj prvý Superman. ()

iXtr3m3

Čínsky Dante´s Peak? Veľmi dobrá kopírka s viac ako len slušným technickým spracovaním na ktorej vidieť, že to bola "americká" prácička pre Čínu viď. Simon West. Škoda, že to nebolo dlhšie, tento žáner si minimálne dve hodiny priam žiada. ()

E´Tonno

Vizuálnej stránke aj zvolenej lokácii v Malajzii nemám čo vytknúť a prvú tretinu filmu som bol priam uchvátený - fakt krása. Občas mi tá kombinácia modernej techniky a nádhernej prírody pripomínala začiatok z filmu Jurský svet. Následne sa dostáva k slovu sopka. Zobrazenie vybuchujúcej sopky síce naďalej ponúka kvalitné efekty, no v akčných scénach s utekajúcimi hrdinami dostáva fyzika s postupujúcim časom stále viac a viac na frak (samozrejme koniec to zaklincuje najviac, ale to je asi očakávané). Aby si človek film užil, je nutné aby tieto logické chybičky bral s nadhľadom a nezamýšľal sa moc nad nimi - teda, že sú tam vyslovene iba pre to, aby mohli tvorcovia opäť vytasiť nejaký z efektov. A viete čo? U mňa to zafungovalo a dávam palec hore - silné 4*. ()

Rathalos

Cinsky katastroficky film tentokrat o vybuchnuti sopky na nadhernom ostrove,kde sa nachadza 50 000 ludi a zacina boj o zivot,musim pochvalit skvele triky,vizualnu stranku i herci boli fajn,Hannah Quinlivan je velmi pekna zena,dobre sa na nu pozera,no a kedze dobre natocenych zalezitosti v tomto zanri je malo,tak je jasne,ze davam pat hviezdiciek,lebo toto bolo vazne super...:-) ()

Tipko

Tak táto čínska katastrofická dráma o výbuchu sopky ma hodne milo prekvapila. Fajn hudba, scenár, réžia, efekty, super herecké výkony. Priaznivci rodinných drám so šťastným koncom si prídu na svoje. Akurát nezdieľam jednotu s danou poverčivosťou, ale aj tak tu musím dať za hodnoty, ako je obetavosť pri záchrane životov a uzmierenie rodinných vzťahov, 4 hviezdy. ()

Acrobat

West potreboval Číňanov a tí zas Simona. Obaja si vypomohli navzájom a bolo to na čínsko-ázijské spôsoby pozerateľné. Emócie sa žmýkali jedna radosť a dokonca Vás nechajú poplakať si dvakrát. Raz pre smútok potom pre šťastie. West sa trochu ohol, ale stále držal celý film pod troškou európskeho dohľadu. Precízne si vytvoril kulisu celkom pútavej lanovky, ani tá sopka nevyzerala chladne a priťahovala. Komparz bol zvolený typicky osudovo ázijský (dedko, dvojica zaľúbených, manželia v kríze) ale neurážal. Efektmi sa to len hemžilo a čo dokáže čínsky terénny SUV tak to sa len nevidí. Brosnan s Lindou môžu závidieť. Samozrejme všetko sa to deje v rýchlom slede, lebo si neuvedomíte, že katastrofu treba stihnúť do hodinky a pol, čo je na katastrofický snímok extrémne málo. Šan-šan ale ukazuje na hodinky a tak sa musí ísť, musí stačiť dron na potiahnutie páky a strihom sa dostávame na miesta, ktoré by zabrali dobrý pol deň. To sú ale detaily, do ktorých môžete rýpať, ale pocit neznechutia. Skyfire môže byť a som rád, že tam neboli dinosaury. Hneď Vás to neirituje. (videné 08.02.2021, BDrip) ()

neo250

Co je to za stupidny scenar? Ktory investor postav rezort na aktivnej sopke? Kto by tam siel na dovolenku? K niektorym scenam a dialogom sa ani radsej nebudem vyjadrovat. Spervulkan je katastroficky film a to doslova. ()

Mamlas

Když se do něčeho vkaká Čína, je to vždy utrpení a smrdí to fialovýma létajícíma srdíčkama. Tady se pokusili o jakýsi, podle nich, asi velkofilm. Výsledkem je obludně blbá vykecávací trapárna kanadského stylu s neprosto nezajímavým ansámblem, tragicky otřesnou neherečkou v hlavní roli, která by se mnohem lépe hodila do zpáv v KLDR, a pár dobře až velmi trapně vypadajících katastrofických záběrů. Co se stane s nezajímavými hrdiny mi bylo ganz putna, děj i příběh byly debilní, skoro celé popřetáčeno bo nedívatelná zhovadilá protivnost. (11%) ()

KolarikKing

Na jednu stranu je to blbost plná nelogických věcí (ale takových bychom našli spoustu i v americké produkci). Na druhou stranu to rychle uteče a ani na chvíli nenudí. Triky docela ušly. Katastrofických filmu se zas tak moc nenatáčí, ale tenhle (na to, že je z Číny) patří do lepšího průměru. 6/10 ()

von.netvor

Kdo viděl Jurský park, viděl toto veledílo z Čínské Nelidové Kultůrně Koncentráčnické Despocie. Trikově je to nabušené tak, že filmy jako Transformers jsou proti tomu nudná odpolední selanka, bohužel děj a schopnost přežít je u hrdinů tohoto filmu zcela mimo fyziku a realitu a tím se kvalita filmu posouvá k bodu nula. Ti lidé jsou nárazuvzdorní a ohnivzdorní. Nepotřebují kyslík, neuvaří se..... Prostě Čínští nadlidé v akci. Tihle vykopali Tři soutěsky přes víkend.Terminátor je proti nim alobalová americká atrapa. Jo a nakonci se hodně pláče a uznává se vina a bere se poučení. I sopka ztichne, aby se mohla poučit a zaplakat si. Dávám hvězdu za hezkou sopku, dal bych dvě, ale sopka nezničila Čínu. ()

goauld

Když jsou prachy, tak jde vše ;-) a Čína - ta prachy má, takže na tricích se nešetřilo a výsledek to ukázal. Co jsem očekával, to se dostavilo, takže jsem nadmíru spokojen. Hluchých míst bylo minimum, dokonce se létající kameny "strefovali" i do lidí, takže si "na své" přišel i ten ředitel zábavního střediska. ()

PhoenixTears

Čínské filmy mám velmi rád, zvlaště pak ty fantasy a sci-fi, ale tohle byla úžasná podívaná. Akce 95% filmu, CGI velkolepé a herecké výkony také na jedničku. Hannah Quinlivan nádhernou ozdobou, jako třešnička na dortu. ()