V Římě se Tom usadí v krásném bytě. Dokonalý život mu ale může zkazit nečekaná návštěva. (Netflix)

Anderton

Piata epizóda opakuje dramaturgickú štruktúru epizódy číslo tri a je to práve tento sujetový vzorec, ktorý robí Ripleyho výnimočným a nejde tak len o naťahovanie toho, čo sme videli v celovečerných verziách. Ak by sa však dramaturgia naprieč seriálom nemenila, opakovanie toho istého by začalo nudiť. Tentokrát to schytá postava, ktorá bola sympatická asi málokomu, takže môžeme Tomovi bez výčitiek svedomia držať palce... ()

Ahsoka

To napätie sa dá krájať, a pritom sledujeme v istom zmysle veľmi jednoduchý dej bez slov. Divák rozmýšľa spolu s hlavnou postavou a sleduje, čo prehliadne, na čo zabudne. Kamera počas epizódy často zameriava práve naoko nepodstatnú mačku v kútiku duše tušiac, že v niečom asi bude kľúčová. Som veru aj trochu prekvapená Tomovou bezohľadnosťou vrámci toho "upratovania", ale hold, nikto nie je dokonalý. ()

skeptic

Spoiler. Opäť veľmi zaujímavé zameranie na proces zbavovania sa tela a stôp, tentokrát snáď s ešte väčším navodením pocitu reálneho času (vďaka striedmemu zachádzaniu s eliptickým strihom a pauzami hlavnej postavy na premýšľanie počas "upratovania"). Na druhej strane ku koncu je pri opakovanom cestovaní čas viac a viac splošťovaný, keďže podobne tak ako my aj hlavná postava sa už nevie dočkať, kedy si vydýchne... bohužiaľ (vďaka bohu?) mačka nebola len dekor a v budúcich častiach neveští Tomovi nič dobrého. ()