Vzestup Osmanské říše

• Turecko Rise of Empires: Ottoman (více)
Turecko / USA, (2020–2022), 9 h 12 min (Minutáž: 41–50 min)

Režie:

Emre Şahin

Kamera:

Clint Lealos

Hudba:

Deniz Cuylan

Cem Yiğit Üzümoğlu, Damla Sönmez, Alp Türker İlkman, Çağatay Atasagun, Tuba Büyüküstün, Erdem Akakçe, Özgür Başol, Giovanni Lelli, Tommaso Basili (více)

Série(2) / Epizody(12)

Osmanský sultán Mehmed II. (Cem Yigit Uzümoglu) se vydá dobýt byzantské hlavní město Konstantinopol a udá tak směr dějin na příštích několik století. (Netflix)

Recenze uživatele Cheeter k tomuto seriálu (15)

Vzestup Osmanské říše (2020)

K mému překvapení tvůrci pokračovali v díle a natočili k první sérii ještě jednu. A obě vyšly na podobné úrovni, což mě překvapilo. Svědčí to kvalitě tvůrců. Jen doufám, že nebudou pokračovat dále, aby se nestalo něco, co by bylo nemilé. Ale co takhle v podobném formátu pokračovat u nějakého jiného tématu? ()

Dobytí Konstantinopole (2020) (S01)

Za mě velmi milé překvapení. Ne, že bych neviděl už dokudramata nebo něco mezi nimi a dokumenty, ale tohle se velmi povedlo. Celé to má spád, člověk se hodně doví a hlavně se nenudí. Spoustu jiných by se mohlo učit. ()

Nový sultán (2020) (S01E01)

Zajímavý otevírák pro dokument, rozhodně jsem se bavil, i když to asi není cílem tohoto dokumentu. Nicméně prostředek dobře využitý. ()

Za hradby (2020) (S01E02)

Druhý díl potvrdil úroveň prvního dílu, což je super. Ne všude se to povede, a k mé neblahé zkušenosti z nedávné doby se mi to stává docela často. Takže dobrá zpráva. Nicméně ještě nejsme u konce. ()

Do Zlatého rohu (2020) (S01E03)

Jsem rád, že jsem se nemýlil a vysoká úroveň pokračuje i dál. Navíc, je to spíš jako seriál, než jako dokument. ()

Dávná proroctví (2020) (S01E05)

Stále více mám dojem, jako by to byl spíš seriál než dokument, všechno sedí hezky dohromady a historiků si člověk ani nevšimne. ()

Popel k popelu (2020) (S01E06)

Výborně, celý dokumentární série na vysoké úrovni. ()

Mehmed proti Vladovi (2022) (S02)

Z pokračování dokumentu jsem měl trochu obavy, jestli se udrží kvalita na stejné úrovni. A povedlo, byť jsem to nečekal. Vždycky, když se navazuje na něco, co se povede, tak se bojím, o kolik úroveň spadne, a to se tady, k mému překvapení nestalo vůbec. Tímto jsem velmi spokojen a doufám, že tvůrci nebudou pokračovat, aby to nepokazili. I když na druhou stranu... ()

Válečný rod (2022) (S02E01)

První díl Draculy poctivě navázal na předchozí řady, akorát se snaží být drsnější, což, doufejme, nebude na škodu. ()

Rozbouřené vody (2022) (S02E02)

Ačkoliv mi to přišlo lehce rozvleklé, tak je s podivem, že si tato dokumentární série drží celou dobu vysokou úroveň. A konec dramatickém momentu, dobře rozvrženo. ()

Drákulova země (2022) (S02E03)

Krása, jak tenhle dokument může člověk prožívat jako obyčejný akční seriál. ()

Už nejsi můj bratr (2022) (S02E04)

No, tahle část byla taková slabší. Alespoň z mého pohledu. Připadalo mi, že děj byl natažený a moc nového jsem se nedozvěděl. ()

Noční útok (2022) (S02E05)

Na noční útok jsem čekal, ale jsme zatím v polovině, tak jsem zvědavý, na provedení druhé části. ()

Osud (2022) (S02E06)

Poslední díl přinesl očekávatelné rozuzlení, které nenudilo. ()