Pan Jangle a vánoční dobrodružství

• USA Jingle Jangle: A Christmas Journey

Veselého výrobce hraček kdysi zradil pomocník, kterému věřil. O spoustu let později mu ale do života vstoupí hodná a zvědavá vnučka a dá mu novou naději. (Netflix)

Tomas_PO

Škoda preškoda toho muzikálového stvárnenia. Nebyť hudobných vsuviek, tak je to ďalšia novodobá rozprávka, ktorá sa mohla zapísať medzi klasiky. Príbeh je pútavý, animácie a setting sú neskutočne krásne, rozprávkové a kúzelné. Politická korektnosť, v tomto prípade "Black Lives Matters" je síce až príliš prerážajúca, no subjektívne mi to nevadilo, najmä ak má ísť o upozornenie na pretrvávajúce rasové problémy Ameriky dneška. No súdiac z mnohých komentárov vidieť černochov koncom 19ho storočia v týchto úlohách je viac než netradičné. No ani to mi subjektívne nevadilo, skôr si človek uvedomí, že Vianoce a filmy s nimi spojené vnímame takmer výhradne 'bielo'. ()

HMTD

Je to dobrá řemeslná práce. Kvalita hudebních výstupů téměř na úrovni Disneyho hitovek, spousta kreativity, skvělé herecké výkony. Místy sklon sklouzávat k trapnosti a naivitě, a jsou tam pasáže, které jsou nudnější, nicméně už dlouho mne žádná vánoční pohádka tak příjemně nepřekvapila proto přidám hvězdičku. Pro děti to může být, klidně jejich pohádka dětství. ()

fruitixx

Pomineme-li černoškou antirasovou mánii v tomto filmu v hlavních rolích, obsah a efekty jsou gut 8), ale je to tak roztahané a ještě ty pro mne otravné písničky...ale někdo má muzikály rád.. ()

mia.com

Film ma uzasne kouzlo, atmosferu, kulisy, kostymy, triky i bezva pribeh. Ja bych se jen obesla bez pisnicek, bez kterych to mohla byt super svizna hodka a pul. S nimi je to zbytecne zdlouhave. ()

NikiVai

Docela zajímavý pohádkový příběh. Na mě tam bylo moc zpívání, ale to je fakt jen o osobních preferencích. Ani jako dítě jsem nebyla zvídavá směrem k vynálezům, takže i celá pointa byla mému srdci trochu vzdálená. Celkově ale moc fajn, velmi se mi líbila výprava, tou jsem byla úplně pohlcená a nedovolila mi odtrhnout zrak. ()

majorzeman13

Dobré, efektní, kouzelné, pěkné vánoční fantasy pohádkové dobrodružství. Celkem velmi mile,příjemně překvapilo jest. Slušných, solidních 6/10. ()

Pavlis.xxx

Přidám se k názoru, že dělat z filmu muzikál byla zbytečnost, protože šlo o moc příjemnou jednohubku. Na druhou stranu písně šlo přežít a o ně delší stopáž hodit za hlavu. Samozřejmě nechybí i ta smutná část filmu především pro starší publikum. Celkově milé překvapení, silnější 3*. Jako samostatné fantasy bych dal víc ()