Je nejasné, co se přesně stalo, když byl devatenáctiletý Talib Ben Hassi v policejní vazbě. Policisté Jens a Mike jsou na běžné hlídce v kodaňském ghettu ve chvíli, kdy v rádiu oznámí Talibovu smrt. Zpráva roznítí nekontrolovatelný vztek mezi mládeží v ghettu, kteří touží po odplatě. Najednou se oba policisté ocitají v pastí a musí bojovat zuby nehty, aby našli cestu ven. Nadčasový thriller o policejní brutalitě a rasovém napětí vás stejně jako francouzský film Bídníci nenechá chladným vůči násilí všude kolem. (Film Europe)

BOURQUE

Film, ktorého príbeh je bližšie k realite, akoby sme to mohli predstaviť. Problém je v tom, že viac vecí je zobrazených ako „červené“ a „zelené“. Ale nie všetko je „červené“ alebo „zelené“. Aj tak sa jedná o slušný mix prvkov akcia, thriller a dráma. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Rockerman

Tak snad ještě v Dánsku máme svobodu tisku, říká novinář. A policista odpoví - toto není Dánsko! A má pravdu. Dva policisté bojují o holé životy, když jsou obklíčeni v jedné městské čtvrti. Čtvrti, která byla nepochybně ještě před nedávnem opravdu dánská. Realita, jakou musí řešit policisté ve většině evropských, "vítacích" zemích. Ani tady si neodpustili připomenout, že existují i jiní muslimové. Tomu věřím, ale můžou ti slušní a mírumilovní ovlivnit skutečnost, že jsou devastovány města a životy lidí  napříč Evropou? ()

Kingjiri

Ze začátku fajn, ale postupem času více méně nudná podivaná s uvadajícim tempem vyprávění. Hlavní postavy černobílý ve stylu xenofobní idiot a dobrák od kosti jako Mirek Dušín, takže snaha o rozvinutí těhlech klišoidních postav byla uplně zbytečná. Závěrečná katarze na stranách obou hlavních hrdinů pak nebyla moc uvěřitelná a už jenom nelichotivě podtrhla poněkud nudný nevýrazný finále. Chování postav bylo mnohdy taky na pováženou, fakt jsem nepochopil obsesi toho xenofobního cajta tim malym ručníkářem, proč ho musel celou dobu tahat s sebou? Mimochodem příchod matky toho malýho arabáka na scénu byla hodně velká náhoda. Pak jsem měl taky velký pochybnosti o tom, že by policie v Dánsku byla tak impotentní a nedokázala by efektivně zasáhnout proti nepokojům v ghettu, aby zachránila svoje příšlušníky, který v něm uvízli. Jestli by to takhle ve skutečnosti fakt bylo, asi bych nechtěl v takový zemi žít. I bez velkejch očekávání u mě převažuje zklamání. Druhá hodně silná hvězda za místama dobrou atmosféru, filmařinu a slušnou akci (byť jí moc nebylo). ()

Acrobat

Režisér zmenil toľkokrát prizmu natáčania svetonázoru, že raz je ten dobrý tamten zlý, inokedy opačne. Za reálie si berie nejakú štvrť, kde sú tí druhí, ktorým sa akože ubližuje. Kto si o čo koleduje nechajme bokom. Dáni začnú vrtuľníkom a čistým pozorovaním a získal som dojem, či by nemohlo ísť o veľmi sľubný počin. Potom je slabučká tretina filmu, ktorá ale podobne ako Arronofsky v matke! Končí veľmi rýchlo a príbeh exponecionálne graduje. Graduje ale filmovo, priam artovo, napriek tomu civilne. Nízky rozpočet je vidieť na tom, že podľa obsahu akože vo štvrti dôjde k vzbure, ale je to nasnímané tak, že si to ani nevšimnete. Jediná veľmi zložitá technická chyba a poznámka smeruje k dispečingu, kde nie je možné, aby posily neprišli. Je to skrátka nemožné, že sa dispečing takto na nich vyserie. Táto technická chyba bila do očí celý čas pochodu sympatickej dvojice úbohým ghettom. So Shorty som mal dobrý dojem. Byť policajtom, na to som nikdy nebol, a dobre som spravil. S filmu srší dojem nenadŕžania, vďaky za to, že s týmto sa na SR nemusíme obťažovať. Až na počernejších, ktorí len dostanú bitku a hotovo. Režisér ide na to aj celkom umne, lebo som sa bál, aby tí druhí neboli vykreslení ako obete. S filmu som mal pocit že zlí a dobrí sú na oboch stranách. A to je pestrosť sveta. Dôležitá je otázka: Kto vyhrá ? (videné 25.04.2021, BDrip) ()

vozralec

Čtyři za odvážné téma. Jinak to sráží podivnost náhod a myšlenka, že všichni nejsou špatní. Jenže většina bohužel ano. Úderná věta: "Tohle už není Dánsko." ()

Mamlas

Komorní pomalé drámíčko o dvou policajtech na směně. Furt někde jezdí a chodí a protože jsou zrovna barevné nepokoje, tak se snaží dostat z nepřátelské oblasti. Trochu to drží atmosféra, ale jinak je to dost vleklé, monotónní a často nudné. Smysluplný děj by zabral tak 40 minut. (37%) ()

Pete

Ghetto, kam se neodváží policejní hlídka, těch je po světě spousta, a několik takových čtvrtí máme i v Evropě, jak ostatně ukázali už o rok dříve nápadně podobní Bídníci z Francie. Dánové na to šli na Kodaňském Jižáku více přímočaře, a Shorta je tak spíš tradičním thrillerem, než nějakou společenskou sondou, či výpovědí o současné situaci. Chvílemi to tu vypadá jak v zombie apokalypse, kdy jsou všichni okolo nakažení vzteklinou, a normální už zbyli jen ti dva bílí policajti, bojující o přežití. Škoda několika nesmyslů a hluchých míst, protože natočit adrenalinové či testosteronové scény by jinak tvůrcům šlo. ()

SAINTS

Shorta,je zriedka vidany dansky akčny thriler.Film,je trocha amerikanizovany s vrtulnikmi vo fiktivnom gete.Bolo to dobre zrežirovane aj zahrane. ()

PaulCZE odpad!

Další západoevropský škvár na toto téma, klasicky zlý xenofób policista co chce něco ututlat se osudem protne s hodným policistou co chce něco prásknout, oba však dojdou k rozhřešení, haleluja. Neustálé nudné záběry z půl metru na xicht, nelogický děj, nereálné postavy, podlézání západnímu publiku, protože přece není vůbec možné, že by problém mohl být jen v muslimech a hlavně je potřeba to celé dohnat do naprosté absurdnosti. ()

a0001

Jeden z obrazov multikultúrneho života, pohľad z oboch strán kde už každému rupli nervy. Lov vs boj o prežitie. "Dánska patrola" ()

xxmurphyxx

Parádny príklad ako dokáže miestami totálne dementný scenár ruka v ruke s liberálnou fašistickou woke propagandou dojebať za iných okolností nadupanú testosterónovú akciu. Toto fakt zamrzelo. Načo sú tu dve zaujímavé postavy v uniforme, keď sa o nich pomaly nič nedozvieme, lebo túto časť treba nechať pre chudáčika Abdula a jeho dojebaný život, za ktorý môžu všetci bieli na okolo. Načo tu máme snahu o reálne, akciou prifarbené vyobrazenie života a práce chlpatých v mieste, kde sa aj muchy otáčajú, keď sa to dojebáva neuveriteľnou hrou na náhodu. Dievčatko s pastelkami na začiatku je sestra abdula, či amosa alebo jak sa ten mladý degeš volal, ktorého odchytia hnusní rasisti v uniforme len tak pre nič za nič a začnú buzerovať na ulici za bieleho dňa len pre to, aby sa ním potom motali po celom sídlisku, ktoré na pozadí smrti ďalšieho dobráckeho I can't breath negra vezme spravodlivosť do svojich rúk a ide poľovať na hnusných otrokárov, až sa medzi sebou pošklbú a jedného z nich zachráni abdulova matka, ktorá je ako inak dobrá moslimka a k tomu zdravotná sestra. Náhoda, že všetci títo stretnú a za takých okolností v niekoľko státisícovom ghette je viac mizivá ako smiešna rovnako, ako dobrácky mohamed z telocvične, kde učí mladých nádejných mudžhídov odpusteniu hnusným otrokárom, ktorého dvaja chránenci zasiahnu do príbehu a na dobro ho zmenia. Načo tu cítiť snahu o realizmus, keď pri prvom náznaku zoberie logika dovolenku. V meste kde začínajú nepokoje ostanú dvaja fízli osamote a centrála im odpovie, že nemá koho pre nich poslať a preto musia peši utekať na opačný koniec, kde pre nich príde civilné auto s kolegami, ktoré ako keby nemohlo ísť o ďaľších xy blokov po nich. Fakt škoda, lebo tempo to malo slušné aj určitý pocit bezvýchodiskovej štvanice v betónovej džungli a celkom ušiel aj záver. Doba nekompromisnej akcie bez toho aby tam liberálni čuráci a lokaji lgbti pchali svoje nezmysli už dávnoi skončila. Ale určite odporúčam, len sa treba obrniť voči tomu, že biely policajti sú tu za kokotov a čierni díleri, povaľači a kdejaké podobné smeti za ohrozený druh. ()

ShortyIC

Policajné filmy mám fakt rád, najmä z prostredia bežných hliadok, no toto ma veľmi sklamalo... Začiatok filmu naberal slušné tempo keď sme mohli vidieť pár "drsňáckych" scén no tam to asi aj skončilo. Celý film sledujeme ako sa dvaja policajti, ktorých nechce NIKTO zachrániť a NIKOHO nezaujímajú, predierajú cez labyrint plný arabov. To chcú tvorcovia fakt tvrdiť, že by počas takejto situácie v momente nezasiahli špeciálne jednotky alebo armáda??? Úplne prestrelený príbeh plný nelogického správania hlavných postáv. Dánsky tvorcovia zvyknú byť precízny pri takejto tvorbe a preto neviem čo sa stalo... 30%. ()

srolyma

Tak už nejen ve Státech, kde řádí rabující teroristi z BLM, nejen ve Francii, kde no-go zóny rostou jako houby po dešti, ale už i v Království dánském, zemi Hamleta a Malé mořské víly, pořádají nebílí nedomorodci pogromy na policisty. Dva nešťastní strážci zákona a veřejného pořádku se bohužel ocitnou uprostřed kdysi vzkvétajícího kodaňského sídliště, nyní vybydleného arabského ghetta, bez posil a bez pomoci napospas ozbrojeným zdivočelým hordám toužícím je zlikvidovat. A tak jim nezbývá než aby si jako osamělí vikingští bersekři probili cestu z nepřátelského území ve vlastní zemi zpět do bezpečí. Je to hodně podobné francouzským Bídníkům (těm novým, ne Jean Valjean) a je jen dobře, že se takové filmy točí a upozorňují tak na to, že multikulti politika patří mezi největší současné hrozby. ()

Ltblue

Z policajta ktori si vyvaluje ego na Arabov sa ku koncu stal milosrdni clovek ktori zachranil par zivotov. Posobilo to realisticky hlavne nocna prestrelka na parkovisku. Plna palba za 5. ()

blondboss

Shorta je presne ten typ snímku, pri ktorom si hovoríte, že mohlo by to byť aj lepšie a občas zívnete, ale na druhej strane väčšinu scén ste v napätí a pohltený ponurou atmosférou. V zásade tvorcovia priblížili odvrátenú stranu dánskej spoločnosti, ale ani nie tak v zmysle utečencov a ghetta, ale v zmysle nezmyselných predsudkov, ktoré sa veľmi často zakladajú len na neracionálnom strachu. Herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov boli skvelé. 70 % ()

DonBraso

Ze začátku do půlky vcelku intezivní rutina, která je spojována s filmem  Les Misérables z roku 2019. Tam máte taky čmoudy a policajty.Zde je to malinko dramatické tam, že i arabáč může být jen člověk a taky mít úspěch a ne jako dalších 90% co dělají bordel. Zde je to vlastně hozený na policejní stránku v tom,že někdo zabil nějakýho Hassiho a tak na jednom předměstí vypuknou nepokoje proti fízlům. To moralizování přínáší plno logických lapsů, ale nějak díky příběhu to vlastně musí vzít za srdce tak se to nakonec dá prominout. Nejvíc mě dostal ten plakát na bydlení na tom předměstí , že je to ráj v přírodě. To úplně ukazovalo na dvě roviny jak to v tomhle světě chodí. Vlastně se zde ukazuje jen stejný problém v těhle ghettech, který je neřízený a nemá viníky. Snaží se potlačovat a ukazovat něco, že policajt je rasista, což je v reálu policajtů mraky i u nás, jen musí dělat svou práci a svůj osobní život si nechávat jinde. Zde v tomhle snímku naštěstí proplouváme v nitru a ne jen na obalu.Od půlky to dostane slušný spád, jen to zabije absolutně debilní konec. Tohle v reálu neudělá žádný policajt a popírá to malinko fakt ze začátku, že on tu bude ten hodnej a ten druhej ten zlej..Nebýt toho na oko,aby se film cejtil dobře,,tak je to rozhodně slusná noc. Každopádně na bytovku v Bídníkách v závěru to rozhodně nemá. 75% ()

uhlerado

Mne sa to páčilo a riadne. Debilne kecy okolo su nepotrebne. Oproti francuzom, ak mam porovnat, boli Bedari o hviezdu horsi. Na dobry vecer dobry film. Rasizmus a problemy okolo tu su a budu, ludi je ako sraček. ()

JokerBaby

Film je o dvoch Dánskych policajtoch  / obchôdzkári na sýdliskách kde je plno migrantov tmavšej pleti / čo sa po výčitkoch svedomia začnú priateľsky chovať k Arabským migrantom. Pointa filmu mala byť v tom že by si Dáni a Arabi mali podať ruky a zbytočne do seba neutočiť . Film velmi nezaujme a je veľmi jednoducho nafilmovaný.  Je zjavné že 37 ročný režisér si dej vymyslel alebo fantazíruje. Pretože v dnešnej doby dosť aktuálna téma. Spolunáživanie miestnech s migrantmi v západných krajinách. Rušivo pôsobí že hlavní hrdinovia sú teenegeri vs dvaja psychopolicajti . ()