Psí vojáci

• Velká Británie Dog Soldiers (více)

Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá. (Isherwood)

Lenny_cz

Nikdy nezapomenu jako malý kluk na ten den, kdy mi tento film pustil můj starší bratr, a to už bude nějaký ten pátek, mě tento film ihned přirostl k srdci. Po těch letech jsme se k tomuhle kousku vrátil a vůbec jsem nelitoval, furt to má to kouzlo. Přiznávám tady nějaký extra děj nečekejte, ale o tohle se snímek vůbec nesnaží je jednoduchý a svoji roli plní na jedničku. Ale ta hudba to je lázeň na uši a ty kostýmy vlkodlaků, žádné CGI jak je to dneska u hororů, ale poctivé řemeslo. Na to jaký měl film rozpočet, vytěžil poslední penny na výbornou. Jen je za mě velká škoda, že pro většinu lidí je tento snímek velké neznáme. ()

Zerthimon

Fíha... po táák... po takovém nijakém začátku jsem začínal Marshalla, který se po shlédnutí Descentu mím oblíbencem mezi režiséry... kde jsem ...Aha... jsem začal Marshalla ...jsem zapomněl co jsem chtěl napsat... promiňte. Jinak, film je to skvělý... vážně... nekecám. ()

bery77

Děj se topí od první minuty až po závěrečné titulky, na drukou stranu musím říct že jsem se u toho občas docela zasmál. Fakt. ()

Švédy

Poměrně solidní béčko.Některé pasáže jsou celkem kvalitní jiné naopak pokulhávají (třeba konec). Ale koukat se na to dalo. ()

picháček

nemůžu si pomoct, ale mně se tohle vážně hodně líbilo. žádné zbytečné řečičky, jen akční nářez. kromě toho spousta vtipných průpovídek. ()

JQK

Zábava, horor bych v tom moc nehledal. Ocenit je třeba neustávající střelbu, která připomíná hry na vojáky. Některá slabá místa tam jsou - celou dobu jsem čekal, kdy si jednotka udělá z těch několika velkých lahví s propan-butanem pořádné plamenomety. Hádám, že by jim vydržely až do rána, o další akční momenty by bylo postaráno a alternativní konec by také nebyl špatný. Škoda také, že kapitánu Ryanovi hned na začátku nestrčili nohy do krbu - takhle je třeba půl pobytu v chalupě čekat, kdy se konečně vyjádří, co a jak, a Cooper z neznámého důvodu má pořád času dost, případně vůbec neposlouchá. Naopak dobrým momentem je použití vteřinového lepidla ke slepení rozpáraného břicha seržanta Wellse. Vlkodlaci skutečně připomínají vycpané kólie, což ale nevadí, protože v této zábavě jde jen o rekvizity. Koupil jsem to ve vydání z deníku Sport, který používá podtitul "Zábava pro nás chlapy". Tak tady ten slogan sedí - film je dělaný pro společné promítání takových těch pivních společností z reklam na všechna možná piva u nás, kde se "chlapi" poplácávají po ramenou v uznání nad tím, co zase zvládli. Závěrem, kdo čeká horor, bude zklamaný, kdo chce večer jen tak "vypnout", může se pobavit. Mimochodem, proč se i z krávy nestane třeba krávodlak? ()

tomma

Jedné noci v jednom lese, divná zvířátka tam běhají po lese. Tož, jako dobrá oddechovka na vymytí mozku, když člověk teskní je to dobré, ale po 100min výplach skončí a co teď? Tak asi vínko. ()

Sky.

První "stanová" scénka byla nad očekávání dobrá. Hlavní zápletka a většina skrytých "překvapení" je sice divákovi vcelku jasná. I přesto jsem film shlédl až do konečných titulků a času u obrazovky nijak nelituji. Jedná se o průměrný béčkový horor-thriller, ovšem relativně dobře zpracovaný i zahraný. P.S.: Kostýmy vlkodlaků diváka až tak neděsí, ale spíše pobaví... ()

veere

Sice jsem tento film viděl až jako poslední od Marshalla; ale už tento snímek vyzařuje tu radost a nadšení se kterou si ty svý blbiny tvoří. Hlavní krize je zde střih (to se prudce nepovedlo) WEREWOLFS ATE MY PLATOON! ()

Epco

Prvotina Neila Marshall, ktorý sa rozhodol postaviť svoj film na myšlienke čo sa stane ak sa stretne jednotka vojakov s vlkodlakmy . B-čkoví námet a aj spracovanie a predsa film ktorý ma bavil. Možno kvôli tomu že sa ho jeho režisér/ autor odľahčuje chlapáckym vtipkovaním. Použitie sekundového lepidla vedie.. ()

sakynko

Na to aká je to hviezdometná kravina som sa bavil celkom slušne, niektoré scénky si pamätám doteraz. Ak sa pred obrazovkou zahráte na špongiu, čo vypne všetko od myslenia až po nutkanie ísť robiť niečo užitočnejšie, tak potom to až tak stratený večer nebude. ()

teseth

nepovedené B s tématikou lykantropie. rozhovofy fádní a unylé, akce nezajímavá a lekací scény předvídatelné. toto je film pro časové rozpětí 3-4 hodina ranní na nově. ()

Mark1983

Dobrý námět na vlkodlačí film,ale film se mi taky hodně líbil.Vojáci proti vlkodlakům - to tu ještě nebylo,ale už to tu je,takže jsem byl nad míru spokojen.Mám rád filmy,kde se pořád něco děje.Kvílení vlkodlaků tomuto fïlmu nasahá ani po paty. ()

ill Nino

Velká lahůdka pro milovníky psů, jako jsme já.......Létající kráva nabušena redbullem a pár kousanci by měla být oceněna za let roku ()