Pinpon

(festivalový název)

Peco a Smile jsou školáci. Peco umí geniálně hrát ping-pong. Smile se nikdy nesměje a připadá mu, že v životě jde jen o to, jak zabít čas. Jejich přátelství se ale změní, když vyjde najevo, že i Smile má geniální talent, když ho rozvine díky intenzivnímu tréninku. Příběh o zlomových životních okamžicích, kdy se chlapci mění v muže. Kdo bude ve finále opravdovým vítězem? A o co jde v životě doopravdy? Jenom o ping-pong? (oficiální text distributora)

ZIASystems

Ping pong mi nikdy moc nešel a proto také nezajímal. Tenhle film je o ping pongu a o lidech, kteří jím žijí. Ale - je to film neuvěřitelně zábavný, se spoustou zajímavých postaviček a s příběhem, který se odkazuje na filmy jako Bloodsport nebo Rocky, akorát že hlavní hrdinové jsou od sebe nějaké ty dva metry a místo smrtelných úderu máchají pálkama. Doporučuji ()

Laputa

Asijské sportovní filmy jsou vážně krásné. Moc se mi to líbilo. Byl v tom náboj, vtip, vážnost a emoce... moc příjemné. Tak teď jsem určitě změnil názor na Ping pong : ) ()

c.tucker

Příjemný film nejen o ping pongu. Nejvíce se mi asi líbili perfektně natočené scény zápasů, které jsou zvládnuty opravdu bravůrně. ()

Brandon

Zvláštní film, chvílemi jsem měl pocit, že spíš čtu nějakou mangu. Příběh o dvou nerozlučných kamarádech, kteří hrají ping pong. Jeden tak exhibuje, druhý ??? Zajímavé, zatímco extrovertní machírek Peco byl průhlednej jak list pauzovacího papíru, do mysli a charakteru zachmuřelého Smiliho se mi nepodařilo pořádně proniknout ;-) Zvláštní...zvláštní.... ()

VanTom

Trošku moc osudové, vyhrocené a filosofující a hrdinové příliš rozervaní a umanutí na to, že je jim 17-18 a jenom hrají ping pong. Navíc se vzletné myšlenky střídají s bláznivým humorem jako vystřiženým ze sportovních taškařic Willa Ferrella, na což docela trvá si zvyknout. Ale jinak jde o pohodový a dynamický sportovní film, kde míčky létají proklatě rychle a falešně. ()

sskrblik

Čekal jsem, kdy se to zvrhne v komedii a přestane mne tématika mého oblíbeného sportu toliko zajímat. Naštěstí se tak nestalo. Místy "šílené" úseky se daly bez obtíží strávit a právě díky nim se člověk může zamyslet nad japonskou mentalitou. Co se sportu týče, máme možnost vidět celou řadu pěkných zpomalených záběrů - průběh celé hry však nečekejte. Hlavní herci zahráli bez debat skvěle a nenašel jsem snad jediný charakter, který by mne něčím iritoval (snad jen zuby jednoho z účastníků turnaje :).. ). Pro hráče pince se nabízí alespoň malá sonda pod pokličku emocí, které každý při hře prožíváme a třeba si to ani tolik neuvědomujeme. Tento film beru jako zábavu, stejně jako onu hru, kde se proháním za míčkem. Nepochybně dokument o stolním tenisu by pro mne měl větší hodnotu, ale tentokrát jsem se chtěl bavit a to se mi zde dostalo v plné parádě... ()

BuryGol

Ping pong nepovažuju za nějakej extra sport. Dva maníci, dvě pálky, míček a stůl. Víc to pro mě neni. Ale pro Asiaty je to něco víc. Hra, zápal, čest, víra. Je to vlastně film o tom, jak se vykašlat na něco, na co má člověk talent. A někdo ho prostě nemá, a pořád to zkouší dál. Kolik kluků na světě dělá nějakej sport a kolik jich fakt prorazí? Málo. Každopádně se na to hezky koukalo a film nakonec sdělil i jakýsi morální ponaučení. Jinak to že jsou Japončíci zblázěný do Ameriky je známá věc, ale ty věty v angličtině tam vážně nemusely bejt.. ()

Káronoš

Překrásný příběh o přátelství, dospívání a o jednom velkém "zápase" dvou nejlepších kamarádů, hráčů a "hrdinů". Hlavní podstata snímku nás přes vášeň a atmosféru v zápase ping pongu dovede k mnohem hlubšímu smyslu, hra není o vítězství. Vítězství je jenom odraz všeho snažení a vůle, které do přípravy dáte, vrchol osobního uspokojení z dobře odvedeného výkonu. Každý si může poslední zápas vyložit jinak, kdo vyhrál v životě, kdo ve hře a co je důležitější. Až na konci sem si uvědomil, v čem byl tento film výjímečný. Úžasné sportovní drama. Hodnocení: 7/10. ()

Ondis

Jasný, moc sympatickej pohodovej film, plně věnovaný mému oblíbenému sportu. Některé scény byly až moc přehnané a to co předváděli tito hráči přímo u stolu, bylo až trapný. Chuť a touha vyhrávat byla obrovská a japonci tohle téma pojali neradičně ale velmi atraktivně. ()

Vejrrr

V mé TOP 10 sportovních filmů (viz profil) se Ping Pong hrdě tyčí na nejvyšších příčkách navždy bude. Pojetí sportu vnímám u asijských filmů úplně jinak než u filmů americké tvorby. Těžko se to chápe a kdybych vám podrobně řekl o čem film je, řekli byste si co to plácám.. že je to "klasický" sportovní příběh o nějakých výhrách a nějakých prohrách... Ale atmosféra filmu a způsob jakým jsem se vciťoval do hlavních hrdinů a do děje je zcela jiný, takový jaký mi ještě žádný film nenabídl. Golfista trefně shrnul fakt, že emoce doznívají spíše ve vás než na plátně. A asi to je právě ono, proč na tenhle zdánlivě nenápadný japonský klenot nedám dopustit. ()

Radek.SCH

Zklamání. Člověk čeká komedii a dostane film se snahou o "přesah", který chce "něco" říct, ale moc mu to nejde. - 60 % ()

mattpro

Ako súťažný hráč stolného tenisu som sa vcelku tešil na tento film. Tie scény však boli tak pritiahnuté za vlasy a nereálne, že som to nakoniec ani nedopozeral, to proste nešlo... ()

ma3e

Asi nejlepší film o pinčesu co je. Hlavní hrdina je tak trošku blázen a jeho kamarád zase divnej. No nevadí no, nebejt to tak, tak by to asi bylo docela nudný. Herních scén je opravdu dost a to mi maximálně sedlo, přece jen se film jmenuje Ping Pong a svému jménu ostudu opravdu nedělá ;) ()

maty-maty

Zajímavě natočený sportovní film, není tak šíleně sestříhaný jako americké. Jen bych řekl, že je dost dlouhý. ()

pida123

"I can fly." "Yes you can fly" a hop :D na začátku výbuch smíchu...a potom...no jsem ženská, takže co já můžu vědět o sportovních dramatech. Mě se moc líbilo jak zaznamenali hru. A zbytek? No šlo to nějak mimo mě. Já to nepochopila, nepochopila jsem smysl toho filmu. Ale to nevadí, už jen ten výbuch smíchu na začátku a dobrý pocit po shlédnutí filmu, si vyslouží 4 hvězdy. 5 po mě nemůžete chtít - jsem prostě ženská a všichni víme jak to je ve spojení "žena - sport". ()

sospik

Lehké, směšné, chutné... se špetkou moudrosti. Příběh zajímavý ze skvělého prostředí a ty výměny hráčů, ohhh :D Peco i Smile jsou charismatické postavy, ale takových je tam i víc.. celkem komplexy. Peco háže hlášku za hláškou a dělá neuvěřitelné ksichty, film má opravdu gradaci a "hrdinu" :) ()

Vořežprut

Zvláštní, velice zvláštní film. Nejprve jsem si říkal, jak někdo může natočit film o ping-pongu a to už jsem viděl film (Skóruj) a ono to v konečném důsledku o tom ani nebylo. Nicméně jak už je řečeno záběry byly moc pěkné, to se jim povedlo a věřil jsem jim to ... Ovšem nejsem zvyklý na Japonské filmy, a tak nevím jestli je tohle normální nebo nadsázka. Každopádně to bylo milé hezké a kdyby trénink byl ve formě Rockyho, dal bych i pět hvězd :-) ()

rado3105

Sportove okamihy boli pekne, ale to je asi tak vsetko. Kvajcungeni mi vzdy prisli ako keby mali o koliesko menej, tento film je toho cistym dokazom Odporne grimasy, spravanie...proste neviem co tym sleduju, a je to vidiet v takmer vsetkych vvchodnych filmoch. Ale tuto to brutalne zerie oci, proste ako keby niektore sceny tocili deti zo skolky. Stara fajci cigarety, zeby pokus o americke repete cigaretovej horucky vo filmoch. Neviem za co mohol dat tomuto filmu niekto 5 hviezdiciek. ()