Letuška

• USA The Flight Attendant (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller / Komedie
USA, (2020–2022), 11 h 58 min (Minutáž: 42–48 min)

Tvůrci:

Steve Yockey

Předloha:

Christopher A. Bohjalian (kniha)

Hudba:

Blake Neely

Kaley Cuoco, Merle Dandridge, Nolan Gerard Funk, Michiel Huisman, T.R. Knight, Zosia Mamet, Rosie Perez, Colin Woodell, David Iacono, Michelle Gomez (více)

Série(2) / Epizody(16)

Temně komediální thriller, inspirovaný celosvětově úspěšným románem Chrise Bohjaliana, pojednává o tom, jak se může celý život změnit během jediné noci. Letuška Cassandra Bowden (Kaley Cuoco) se probudí ve svém hotelovém pokoji v Dubaji, s příšernou kocovinou z předchozí noci a mrtvolou ležící vedle ní na posteli. Protože se bojí zavolat policii, pokračuje ve svých ranních aktivitách, jako by se nic nestalo, a přidá se k ostatním letuškám a pilotům cestujícím na letiště. V New Yorku je vyhledána agenty FBI, kteří se vyptávají na její nedávné mezipřistání v Dubaji. Zoufalá žena, která stále nedokáže poskládat střípky z oné osudné noci dohromady, začne přemítat o tom, jestli by mohla být vrah. (HBO Europe)

kamil.i

Divák by čakal zamotané neonoirové vyšetrovanie a ono je to vlastne kritika alkoholizmu. Nevadí, môže byť. Alkoholické eskapády, výbuchy hnevu a paranoje sú ozaj realisticky vykreslené. Problém je, že ústrednú dejovú linku prehlušuje množstvo hysterických, hlučných, chaoticky pobehujúcich otravných postáv a halucinácií. Scenár by sa takisto patrilo osekať o mnoho replík. Z postáv sa dá zniesť jedine duo agentov FBI. V podstate celá dramaturgia pôsobí rušivo, dokonca až spôsobuje nervozitu a nie kriminálne napätie. Navyše, Cassie sa síce hodí pre Kaley Cuoco, lenže ona ústrednú postavu svojimi schopnosťami neutiahne. Veľmi váham nad zhliadnutím druhej série. ()

plechulka

Jak bylo řečeno o nejslavnější postavě Kaley  v BBT "umí kroutit očima na dvacet způsobů a každý znamená něco jiného" a v téhle roli to bezesporu využívá.... Nicméně mne nejvíce zaujala postava nájemné vražedkyně, jejíž představitelka, kdyby se odbarvila na blond, by vypadala tváří i mimkou jako sestra Vilmy Cibulkové. ()

DwayneJohnson

Kaley Cuoco si drží pořád tu svou komediální linku z BBT. Sice maličko zestárla, ale pořád svou ztřeštěností a bezelstnou, ženskou naivitou drží tenhle seriál celkem vysoko. Není to žádný megahit, ale místy velmi upovídaná, a hlavně úsměvná věcička, která splnila do puntíku, to, co jsem od ní čekal. ()

rikitiki

Spíš než příběh, který je pouhou záminkou, zaujme odlehčený způsob vyprávění, využívání děleného plátna a dialogy se zavražděným (ve druhé řadě s vlastními já), které se odehrávají v hlavě poněkud narušené ale zábavné hrdinky. Má to spád a Cuoco dokazuje, že umí zahrát i o nějakou tu laťku výš než jen sitcomové herectví. Série je mírně parodická a občas i docela vtipná. SHRNUTÍ: Kterak se zbavit traumatu z dětství tím, že si pořídíte nové trauma v dospělosti. Poznámka: což nedoporučuje ani jeden ze sta psychologů. MÓDNÍ OKÉNKO: Hlavní hrdinka nosí hravé a osvěžující outfity. V některých případech dokonce rehabilituje údajně nudné kousky, viz například pletené vzorové svetry a dokáže je vynést ve šmrncovní kombinaci. (2. řada) ()

mkali

Příběh promiskuitní alkoholičky s pokusem o humor a detektivní příběh. Postavy nesympatické, hlavní hrdinka na pár facek, flashbacky a linka "v hlavě" sice nápadité, ale velice rušivé. Hrdinka kupí jednu chybu za druhou, vedlejší postavy jsou tak nějak do počtu. Jedna hvězda za zvrat na konci, jedna za intro a jedna tak nějak z povinnosti. ()

• Natáčení začalo v listopadu 2019 v Bangoku, předtím než se štáb přemístil do New Yorku, kde se natáčelo hlavně na předměstí White Plains. Kvůli pandemii COVID-19 bylo ale natáčení přerušeno v březnu 2020, než se stihly natočit dvě zbývající epizody 1. série. Ty tvůrci dotočily v New Yorku na konci srpna. Mimo to se natáčelo také v italském hlavním městě, Římě. (hansel97)

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí

Čtvrtý Star Trek možná přece jen dorazí