Nebezpečné lži

• USA Dangerous Lies

Starý bohatý muž zemře a odkáže svoje sídlo nové opatrovatelce. Vtáhne ji tak do spletité sítě nedůvěry, podvodů a vražd. (Netflix)

silentname

Myslím si, že tá sekcia "Horor" sa z tohto filmu môže pokojne vyhodiť. Dokopy to nemá s hororom absolútne nič. Ledaže by ste počítali tú jednu mŕtvu ruku. Ak je to dôvod mať tento film kategorizovaný ako horor, tak okey. Ale tento film nie je horor a dokonca nie je podľa mňa ani dobrým thrillerom. "Dangerous Lies" je skôr béčková dráma, ktorá sa snaží do toho zapracovať nejaké prvky thrilleru. Ale moc sa to filmu nedarí. Pozitívne hodnotím Camilu Mendes ako Katie. Myslím si, že je celkom v pohode hlavná hrdinka a celkovo pôsobí, že nič z toho čo robila skutočne pre prachy nerobila. Sasha Alexander ako detektívka je dobrá. A je to postava, ktorej som aj najviac veril. A celkovo poviem, že sa mi páči vzťah medzi Katie a Leonardom, o ktorého sa stará. Tých prvých 15 minút som ako celok dokázal brať. No potom sa film úplne stočil špirálou do špatného filmu. Jessie T. Usher nedáva podľa mňa výkon, aký jeho postava Adama potrebuje. Jeho úlohou by malo byť presvedčiť nás, že v skutočnosti nie je zloduchom a záleží mu na Katie. Lenže všetky svoje monológy podáva s nepríjemným tónom v hlase a okrem toho sa často aj tvári ako zloduch. Takže je len zrejmé, že mu ani my ako diváci neveríme. Nebolo by ale lepšie, ak by sme mu neverili napriek tomu, že by svoje dialógy zmenil tak, aby vyzneli, že mu na Katie naozaj záleží? Nemohli by sme z toho cítiť väčšiu dávku manipulácie? A potom by prišlo záverečné rozuzlenie a zapôsobilo to lepšie. Potom je tu jednoznačne viditeľný zloduch, ktorého spoznáte v prvej scénke. Jamie Chung ako herečka je celkom okey, no jej postava je tu podaná nasilu a funguje len ako spôsob akým posúvať príbeh. Inak nič. A takisto budete mať pri jej postave nejaké otázky. No môj najväčší problém s filmom je, že nám zbytočne podsúva otázky, ktoré nepotrebujeme, no nakoniec na ne ani nevie dať jasnú odpoveď. Najviac to cítiť, ak začnú hlbšie vyšetrovať polícia úvodnú scénku. Dokopy sa to len zametie do autu a nevyjdeme z toho s jasnou predstavou. Film je pozerateľný, no nemyslím si, že stojí za váš čas. Je to nudné, málo zaujímavé a nevyužíva to dobré thrillerové elementy. Viac-menej zbytočný film bez akejkoľvek výslednej pointy. Hodnotenie: C- ()

Eliott

Jakýsi černošský thriller a horor vůbec ne. Má to zajímavý nápad, ale nemá to žádné kouzlo a tak se jen velmi těžko dá soucítit s hlavními charaktery a nebo se do nich vžít. Napínavé to nebylo to nebylo snad skoro vůbec a vyvrcholení příběhu zůstalo také při nejlepším průměrné a tak nemohu hodnotit lépe než 40% ()

JADIM

Nech si hodí diamantom každý, kto si nemyslel, že z tohto filmu bude typický horor, kde dom šikanuje svojich nových majiteľov. Žáner "Horor" a celé prezentovanie filmu pred jeho premiérou beriem ako konco-aprílový prank, ktorý ma nachytal. Vzišla z toho mierne Thrillerová Dráma, ktorá mi zvláštnym správaním pripomínala film Uteč z roku 2017 a všetci, čo to videli vedia, ako sa to skončilo. Ako Dráma to však fungovalo, aj napriek pár stupiditám a nelogických situácii. Celkom často sa tam niekto z ničoho nič objavil, akoby sa teleportoval (to mal byť ten horor?). No malo to celý čas čo ponúknuť a tie rozhovory ma naozaj bavili. Pri Netflixe úctyhodný štandart. Namiesto "Horor" tam však patrí "Dráma" :) 7/10 (Videné 12.5.2020, Originálne znenie) ()

Jaro.Krafcik

Novinka na netflixu, top 10. na Slovensku. Nenechala nás dlho čakať s veľkým fanúšikom, aspoň takto na dialku sme si dali ďalšiu kino premiéru. Keď sú tie kinosály stále zavreté. Opäť netflix. Rasové narážky už hneď na začiatku. Museli byť. Nebezpečne lži ale určite niesu horor, ako to píše csfd. Podpriemerný film, ktorý netflixu moc nevyšiel, nenechajte sa nachytať. 2* ()

Hemlock

Pravděpodobnost této zápletky je opravdu mizivá, ale budiž, to bych ještě zkousnul. Nezkousnu ovšem žánrové zařazení filmu, protože se v žádném případě nejedná o horor a thriller to připomíná jen vzdáleně. Navíc zprvu sympatické postavy se začnou chovat úplně debilně, až si říkám, kde je vlastně práh manželské tolerance - zřejmě by přesně mířený kopanec do manželovi prdele byl brán jako rasismus. Záporák byl fajn a dům opravdu pěkný, takže dávám dvě hvězdy a více se k tomuto snímku vracet určitě nebudu - 35%. ()

• Při smutečním přípitku si lze všimnout na fotografii skutečného herce z mládí Elliotta Goulda. (Pepes749)
  • V čase 31:11 je možné nad cestou vidieť vlak SkyTrain. V skutočnosti na tejto ulici (Pender & Homer) žiaden vlak nepremáva. (JADIM)
  • V čase 28:17 do Leonardovho (Elliott Gould) domu prichádza koroner (angl. coroner), no od r. 1976 Chicago nemá koronerov, ale tzv. "medical examiners". (JADIM)