Syn nevěsty

Son of the Bride

Komedie / Drama

Argentina / Španělsko, 2001, 123 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(23.6.2004)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2001 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Špeciálna veľká cena poroty ◘◘◘◘ Oscar 2002 - Nominácia na najlepší zahraničný film(17.2.2010)

Pokud vás zajímá život v latinské Americe, tak toto je film, kde se o něm dozvíte hodně. Kupodivu se ani tak moc neliší od filmů, na které jsme zvyklí od nás, a zároveň (k ještě většímu podivu) se na první pohled neliší ani od mnoha amerických sraček. Předivo odlišnosti je v něm však uloženo hlouběji a je opravdová krása jím pronikat a nechat se jím unášet. Pokud však nemáte vytříbený cit pro hledání pod povrchem a od filmu očekáváte, že má být srozumitelný pro všechny univerzálně, možná se budete nudit. Nakonec, kdybych byl fanda třeba do Asie, asi bych se nudil taky.(20.1.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $624,757Tržby Celosvetovo $11,600,000(14.3.2010)