Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

kokofek

Hodně silný zážitek,který vás nenechá chladnými.Mám Almodóvara ráda pro jeho výběr témat, které nejsou v životě úplně běžné, ale přesto si zaslouží pozornost. ()

BarVo

Silné ženy (aj v mužskom tele), veľké emócie, pestré obrazy, skvelá hudba. A k tomu príbeh plný nepravdepodobných náhod, ktorý by vystačil aj na dve telenovely. Almodóvar to vie ako nikto iný, natočiť silný film, ktorý Vás zasiahne a dojme zas a znova, prirodzene a bez kalkulu, s láskou k filmu /a k ženám/. ()

sibskyn

Ke konci to ve mě dokázalo vzbudit nějaké pocity, ale ta hodina se pro mě neskutečně vlekla a já se nehorázně nudil. Nedokázal jsem se nějak v cítit do hlavní hrdinky a celé mi to přišlo strašně natahované. Váhal jsem mezi 3 hvězdičkami, ale když jsem o tom znova přemýšlel, uvědomil jsem si, že za pár dní se mi děj filmu vykouří naprosto z hlavy. ()

Kozlowski8

Manuela se po tragické smrti svého syna vydává do kraje svého mládí, aby zde uklidnila svou rozervanou duši a začala nový život... Pedro Almodóvar je jedinečný a velice specifický tvůrce, který má neuvěřitelný cit při vykreslování lidské duše a prostředí, v němž se tyto jeho více či méně bizarní a nejednoznačné postavičky vyskytují. Vše o mé matce je velice zvláštně krásný film. 80 %. ()

Dvojirakri

Děkuji všem pětihvězdičkovým hodnotitelům, že mne upozornili na tohoto režiséra. Od něj už opravdu nechci nic vidět. Jsem velmi tolerantní člověk, ale čeho je moc, toho je příliš. ()

f1

potlesk prosim, ne nešetřete potleskem, to ten potlesk máte jen tak doma, vždyť Vám tam zhnije. Víc, křičte víc... Tohle chce přídavek. To byl vole koncert. ()

Estemax

Silný. Doslova ukážkovo si Vás vtiahne k sebe do deja. Ak niekto vie, čo je to byť rodičom, tak potom ani nehovoriac. Je plný lásky, obetovania sa, odpustení i sklamaní. Režisér preníká tak verne do útrob ženského mozgu, do jeho myšlienkových pochodov, že máte naozaj pocit, že dianie v ňom je logické a jasné. Nelogický je však svet okolo. Tak to však chodí. Niečo sa začne a niečo sa i skončí. Niekto sa narodí a niekto zase musí zomrieť. Klobúk dole pred výkonom hlavnej hrdinky, ktorá zahrala svoju rolu tak autenticky, že máte pocit, akoby ju vôbec nehrala.. Taký má byť výkon herca. 10/10. ()

daweksan

Rozhodně nadprůměrný snímek se silnou emotivní základnou, nicméně některým hercům jsem to občas nevěřil a děj mi v některých pasážích připomínal týpka co stojí poprvé na bruslích na zamrzlým potoce, máchá kolem sebe rukama a náhodou nenarazí do žádnýho stromu... ()

bystroocko

Pedro Almodóvar ve vlastní šťávě. Život ze stinné, slunné i absurdní stránky. Láska a její následky ze všech stran a podob. Nádherné herecké výkony. Co víc dodat? ()

gejzuško

Almodóvar síce režijne nediriguje podľa môjho omnoho vizionárskejšieho a hlavne poeticky ladeného vkusu detailov a náznakov, jednoznačne si ma však podmanil neuveriteľne úžasnou zásobou ženských postáv, z ktorých každá má obrovský kus vlastného príbehu a pole na ktorom ho môže rozohrávať v rovine časovej i príbehovej tak, aby vás vrazila do gauča či postele a nedovolila vám do poslednej chvíle vydýchnuť. Skvelí herci a situácie, ktoré mi pripravili jeden zo zážitkov filmografie, po ktorom je Almodóvar zaručene v mojom lístku obľúbených tvorcov, taký aký je. Svojský, ale predsa. P.S. Penélope Cruz nehrala zatiaľ nikde lepšie. (Ani VOLVER ani VICKY CRISTINA BARCELONA). Veľmi sa teším na tohtoročnú novinku, kde sa s ňou opäť stretáva. ()

xhonza5

Film o ,,normálním,, životě, který mnohé dovede k slzám. Skvělé drama, které se dotkne snad každého člověka, který se na film podívá. Velice zajímavý snímek, který by měl vidět každý. ()

josmart

Kruté téma, ovšem nádherně zpracované a navíc s pozitivním vyzněním. La madre je nádherná svým přístupem k životu, svou moudrostí, která přišla s věkem. Teď bych si v té roli nedokázal představit jinou herečku. Přiznám se, že starší Almodóvarovy filmy byly na mně příliš bizarní a divoké. Tohle je jiné kafe. ()

Tom94

Tenhle film je fakt krásný. Je tak napínavý, propracovaný, že člověka nenechá klidného a to se mi na tom velmi líbí- nemohl jsem se od toho odtrhnou. Takže proto jednoznačně toto hodnocení. ()

DVCAM

Můj první Almodovár, takže se zdržím nadšených komentářů. Je to jeden z filmů, kvůli kterému začnete koukat na zahraniční kinematografii. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar