Hra s kameny

Jan Švankmajer

Jan Švankmajer

Peter Puluj
  • Silas

Velmi poučné pro geology, ale mě kameny nikdy moc nebraly.(13.4.2006)

To co jsem si z tohodle filmu odnesl je, že si Švankmajer hraje rád s kameny:) Ale musím mu nechat že to umí dobře...:)(30.4.2008)

• Ruut

Nepochybně byla pěkná piplačka naštelovat kamínky do požadovaných tvarů. Ale nic jiného než pár rozpohybovaných obrazců a rychlých prostřihů na kamínky tento kra´tas neobsahuje.(23.11.2006)

jakožto částečný geolog tohle prostě musím aspoň trochu ocenit... ;-) příběh jsem v tom hledal marně, asi byl někde pod tou hromadou kamení, která se ale natolik hezky pohybovala, že jsem vydržel až do konce pln očekávání, co z toho vyleze... no... spoiler alert: nic nevylezlo... ale za tu práci, kterou si dovedu představit při tvorbě tohoto snímku, dávám 60%.(11.6.2008)

Rozverná švankmajerovská hříčka. Byly jednou jedny hodiny. Ale nebyly to ledajaké hodiny. Byly to kouzelné hodiny. Místo kukačky a jejího časového ohlášení se vždy v celou objevila hromada kamenů. Kdo ví, kde se vzala... Srdce každého mineraloga by zcela jistě zaplesalo, pro mě ale kámen jako kámen. Dostat křemenem po hlavě by bolelo určitě úplně stejně jako třeba žulou nebo pískovcem.(6.10.2007)

• - Hry s kameny sice začínají každé tři hodiny (ve 12:00, 15:00, 18:00, 21:00 a znovu v 15:00 hodin), ale po skončení her a vyklopení kamenů z hrnce ukazují ručičky špatně. (JoranProvenzano)