Vojákova dívka

(TV film)
  • USA Soldier's Girl (více)

Hrdiny strhujícího amerického dramatu jsou jsou dva zamilovaní lidé, kteří však rozhodně netvoří standardní pár. Jeden z nich je muž a druhý - se chce stát ženou. Říká si Calpernia a živí se vystupováním v baru, který ve chvílích volna navštěvují vojíni z nedaleké základny. Jedním z nich je i nováček Barry Winchell. Ten je sám překvapen, jak ryzím ženstvím jej Calpernia okouzluje. Avšak než se z nich stane něžně zamilovaný pár, musí Barry překonat počáteční rozpaky i vlastní předsudky. Calpernia pro změnu jen nedůvěřivě a s obavami přijímá skutečnost, že je pro někoho opravdu přitažlivá. Jenže jsou tu ještě ostatní vojáci z kasáren, a některým není tak úplně jedno, jak si Barry počíná v soukromí... (oficiální text distributora)

Hookins86

Jak takhle krásný film může být označen jako televizní film, to nechápu. Titulky si nejedu, ale dřív jsem čučel po nocích na filmový klub na čt2 myslím, něčím mě to zaujalo už od začátku a pak jsem zjistil, že mě film uplně dojebal. Zkouknout a udělat si vlastní obrázek... ()

Kassandra

Překvapilo mě, jak hodně se mi tento film líbil, zvlášť, když znám sama sebe a vím, proti čemu mám jaké výhrady. Ale jednoduchá láska mezi Calpernií a Barrym donutí i největší skeptiky se trochu zamyslet a přehodnotit stávající názory. ()

Trisha

Vojákova dívka mě sebrala...a řikam si: kam se hrabou naše maloměstske,intrikářske serialy,které propírají neustále dokola a dokola pořád to stejné??...ikdyž tohle je asi i v americkém filmovém průmyslu,tvořícím za co nejkratši dobu, masově, neoriginálně, dost výjimka.. všechno zde mělo své místo a přicházelo ve správný čas tak, aby vznikla perfektní dějova kompozice bez jediné chyby. charakterově dokonale propracované, lidé se ve filmu neobjevovali jen v černe a bílé, ale naopak hýřili tolika barvami, že se člověk klidně nechal unášet tím,co mu bylo předkládáno. přiběh působí velmi nenuceně a opravdově! (však taky opravdový je) ()

Olafa

Úžasný film! Hlavně oceňuji fakt, že tentokrát tu jsou travestiti/trasexuálové jako normální lidi a ne jako zmalované karikatury hvězd. Je to film o lidských touhách a pokrytectví s velice silným a tragickým příběhem. Jak velký je to film, tak velké ve vás zanechá emoce. ()

Tucinka

Měla jsem pocit, že žiji v otevřené a moderní společnosti, která nemá už předsudky vůči někomu, kdo je podle ní „jiný“. Však stejně jako „Holka jako já“ se i tento snímek odehrává v nedávné době. Jak je vidět stále je to velice choulostivé téma. Herecké výkony jsou úžasné, příběh je totálně odzbrojující a konec...Konec filmu Vám nedovolí jen tak se zvednout a jít si třeba vyčistit zuby a jít spát. ()

Alchemilla

Křehký a dojemný příběh jedné velké lásky zasazené do uniformního prostředí armády, kde se každá jinakost trestá.. Příběh, který by byl úplně obyčejný, kdyby se nejednalo o ženu uvězněnou v mužském těle. Klobouk dolů před Lee Pacem. Jeho Calpernie byla tak neuvěřitelně ženská, nádherná, něžná a přitažlivá. ()

NeverEver

Smekam, tleskam a klanim se. Neodtrhla jsem oci od obrazovky a pak kapesnik od oci. Skoro bych uverila, ze Calperina je zena (myslim opravdova zena), takze Lee Pace se opravdu vyznamenal. Jeste ted me mrazi..... ()

Damnsinead

Co se stane, když se voják Barry zamiluje do dívky, která dřív byla mužem? Nemuselo by se stát nic, kdyby Barryho spolubydlící nebyl hysterický zelený mozek, co se baví popichováním náctiletého kluka, který má zřejmě dost pocuchané nervy. Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Soldier's girl je kvalitní film, ale dost roztahaný. Taky mě zklamal Troy Garity, zahrál Barryho trochu prkenně. Jinak si nestěžuju. ()

GinaT

Po shlednuti noveho Hobita jsem se opet vratila k tomuto filmu.Lee jako elf v blond paruce mi pripomnel, jak naprosto skvely je jako Calpernie. V nekterych scenach je opravdu tezke verit, ze neni zena. I po cca 6. Shlednuti me tenhle film vzdycky dostane. Kdo je tu vlastne "zruda" ? Z nekterych scena, predevsim na zakladne s Fisherem, az zamrazi, obzvlast kdyz si clovek uvedomi, ze je film natocen podle skutecnosti. ()

Dadulka13

Teda!! neměla jsem lehké spaní po tomto výtečném filmu! Smutek se zdvojnásobí tím, že je to podle skutečné události! Určitě stojí za shlédnutí! ()

tomas665 odpad!

Nejedno oko nezostane suché pri sledovaní tohto tv filmu. Troy Garity podáva hviezdny výkon, ako mladý vojak v službách americkej armády, ktorý sa či to chce, alebo nie ,,zamiluje" (zahučí mu v jahode) do ,,krásnej" transsexualky Calpernie (Lee Pace), ktorý podáva rovnako kvalitný herecký výkon ako Troy. Film spracováva ich ,,lásku" veľmi jednoducho a prirodzene. Film je založený na skutočnom príbehu, čo ešte viac umocňuje zážitok zo sledovania tohto snímku. Výkony hercov sú vynikajúce, scenár je prepracovaný a dojemný, jedinou chybou filmu je že nastáva rýchly koniec. PS: transsexualita je zvrátenosť a na tom nič nezmení ani tento film. ()

Broen

Zajimavý, šokující a kontroverzní téma.Sílu navíc tomuto filmu dodává fakt, že je to "true story". Od začátku do konce jsem ani na vteřinu nezapochybovala o vztahu mezi Calpernii a Barrym, tak skvěle to bylo zahráno. Žádné mrtvé stopáže, tak nějak si to plynulo, až jsem zjistila, že je konec. Lee Paceovi to jako opravdu seklo, takhle hezkou ženskou ( která má ve skutečnosti něco navíc) jsem asi neviděla. Dále to poukazuje na stupidnost a bezbřehou vylízanost mozků některých chlapců. Nebýt to TV film dám plný počet. ()

Camel91

Hlavní hrdina je frajer, voják ale má jednu slabost.. a to slabost pro jiného muže. Mezi vojáky když se to dozví to vznikne velkou nevoli, upřímně nerad sleduji gayské scénky a filmy, ale tento film mě prostě bavil, navíc konec je docela solidní. Film jsem viděl uplnou náhodou a jsem za to rád, je to už tak 10 let, nevím jestli by mě dnes bavil stejně jak tenkrát, proto ho raději znovu vidět nechci a raději si zachovám ten pohled že to bylo dobré. ()

NikiVai

To byl velmi dojemný film, natočený s neuvěřitelným citem. Jestli to dobře chápu, byl natočen podle skutečné události. Osud Berryho mi láme srdce, byl to neskutečně laskavý člověk s otevřenou myslí i duší. Když člověk v životě narazí na psychopata a ocitne se v jeho bezprostřední blízkosti, je na průšvih zaděláno. Achjo. Calpernia je velmi krásná žena, Lee Pace tu odvedl mistrovskou práci. Tento film doporučuji všema deseti. ()

Kaleidoskop

Jeden z důvodů, proč mám rád různé filmové databáze (jako je čsfd) je ten, že zde můžu narazit na skryté skvosty, na které bych jinde nenarazil. A myslím, že Vojákova dívka je jednou z nich. Při letmém pohledu na tvůrčí tým vám toho jména asi moc neřeknou, ale jistě stojí za zmínku minimálně režisér Frank R. Pierson, mimo jiné držitel oscara za nejlepší scénář k filmu Psí odpoledne a pak také hudební skladatel Jan A.P. Kaczmarek, držitel oscara za hudbu k filmu Hledání Země Nezemě. Film samotný pak byl nominová na několik Zlatých glóbů, ovšem v žádné kategorii neuspěl. A jistě ten film má mnoho much. V některých částech je až zbytečně moc popisný, má místa, která by se dala výrazně prostříhat a používá prvky, které mi připadají vyloženě zbytečné (voiceover hlavní postavy). Stejně tak po příběhové stránce, je v některých pasážích na můj vkus až příliš bulvární, nicméně pro člověka, který tento příběh do detailů nezná, je to možná výhoda. Protože ačkoliv se to někomu může zdát jasné, mě pointa překvapila. A musím říci, že mile. Protože, když se na začátku prokousáte úvodním balastem, v druhé polovině před vámi film rozprostře zajímavou a citlivou lovestory s příměsí složítého vnímání trans osob, v kontrastu s drsným prostředím, jako je právě armáda. ()

robinho

Tento film jsem objevil absolutně náhodou.Musím říct že se jedná o film který ne všichni dají.Jedná se o tragickou netypickou romanci,která nedojde naplnění.Herecké výkony jsou nadprůměrné.Vše je vyprávěno s takovou kvalitní suverenitou,že si člověk řekne.To je televizní film?V televizi dávají většinou braky,za kvalitní tvorbou musí jít divák na čt2.Nebo někam jinam.Nelituju skoro dvě hodiny stráveným nad tímto filmem.člověk se dobere toho že lidská ignorance,nenávist a nechápavost je bezmezná.Láska nebývá vždy pochopená většinou.Za jinakost se platí cena nejvyší.Silný film za mě plný počet. ()