Šumný Jablonec nad Nisou (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2000, 23 min

Radovan Lipus

• Aky

Celý tento cyklus mi učaroval mnohem méně, než si zasluhuje podle názoru ostatních zdejších uživatelů. Jako dokument je plytký, vybírá jednotlivé artefakty značně nahodile a celkově slouží spíše k exhibici pobíhajícícho a přehrávajícího Davida Vávry než podání obrazu města či kraje, který by měl být jeho středem.(26.9.2011)

• IllIlIlIIl

Tento dokumentární cyklus hodnotím jako celek, protože si myslím, že je zcestné hodnotit podle konkrétního města, o jakém ten který díl byl. Hodnotím celkově pořad - jak je pojat, jak na mě působí, jak je prezentován (D.Vávrou), jak jsou představovány a vybírány památky vzhledem k potenciálu městských skvostů...(24.1.2009)

"Čeká mě město s horskou kulisou, šumný Jablonec nad Nisou!" Co dodat? Akademický architekt Vávra je mistr zkratky a rýmu a dokáže během několika veršů přiblížit mnohem víc, než sáhodlouhé odborné komentáře. No a jelikož jsem také z Jablonce, není co řešit.(29.6.2006)

Jakože rodilého jablonečáka mě Vávra opravdu hodně mile překvapil, salámovou mozaiku teď vnímám v centru pokaždé, když jdu okolo, což by mě v minulosti vůbec nenapadlo a z nostalgie vzpomínám na léta v MŠ, která jsem trávil v Háskových vilách... Troufám si říci, že Jablonec je v naší republice atypické město, které má svojí nezaměnitelnou podobu, což s respektem k jiným destinacím, říci nelze. Na druhou stranu, počasí tady stojí fakt za hovno, ale v Liberci je to ještě horší, tam furt chčije a v zimě je tam břečka. Jablonec 4EVER!!!(17.8.2009)

Informací je v dokumentu relativně hodně, ale podané hrozně nudným způsobem. Koneckonců, sám Vávra žádný bavič není.(3.1.2014)

Jsem patriot, takže není co dodat. Snad jen že Vávra je narozdíl ode mě více objektivní a něco pěkného najde a celkem vtipně podá o každém městě kde točí.(26.12.2007)