除暴

• Hongkong Ceoi bou (více)

Vavča

Daniel Wu se nám po delší době obětoval jako herec pro svoji roli, jako vůdce orlího gangu si se svojí visáží musel v maskérně užít svoje. Orlí gang řádil na čínské pevnině v letech 1991-1993, udělal bezpočet loupeží bank, klenotnictví. V patách je mu buldočí policista Wang Qianyuan, ostatní postavy jsou tady jen schématicky nahozeny, ženské charaktery vypadají dost děsivě, jednak nemají moc prostoru, příšerné účesy, a přiznejme si tohle nejsou nejlepší herečky současné Číny k dispozici. Jasná fascinace érou heroic bloodshed a klasiky Heat, hrdinové sledující dobové pecky jako Once a thief, nebo Tři království, má to atmosféru a look let 90.tých. Akční scény na výbornou, plány bandy zlodějů nejsou hloupé, naopak i přes snahu podat policii pozitivně (oproti brutálním zákeřným zločincům) tak vypadají jako neschopní pitomci, kteří uspějí díky náhodě a nikoliv vypjatému plnění služebních povinností (navíc na tom v reálu dělali roky a bylo jich přes 800 na chycení slovy 6 lidí, jestli tohle je úspěch). Tempo filmu strhující, stejně jako výkon obou hlavních mužských herců, ostatní jsou do počtu, pár scénaristických kopanců by se najít dalo, ale nejsou až tak výrazné, vzhledem k tomu, jaký ideologický teror v čínském prostoru panuje, a na to, že jde o teprve režisérův druhý celovečerní film (jinak původně zavedeného hongkongského scénaristy) tak musím zaokrouhlit na 4 hvězdy. ()

xxmurphyxx

Sklamanie...Akože osobne som teda čakal viac, o veľa viac, ako len hodinu a pol dlhú náborovú reklamu Čínskej polície, digitálneho orla a pár prestreliek, kde sa všetci triafajú zo sto metrov na milimeter presne. Pri tom začiatok nenaznačoval, že by sa mohlo jednať až o takýto prúser, nechápem kde spravili inžnieri chybu. Cítiť tu silnú inšpiráciu Mannovými Neľútostným súbojom, lenže ten je niekde úplne inde. Nie len vďaka výstavbe príbehu a vykresleniu charakterov, ale aj živočíšne surovej a intenzívnej akcii, ktorá nikdy neskĺzne do paródie, čo sa tu deje takmer nonstop. Číňania vedia ďaleko lepšie ako toto. ()

raimi

Moc pěknej kus soudobý filmařiny velebící oldskool hongkongskou akční školu. Bohužel i moc smutnej pohled na tamní aktuální situaci. Tohle už je regulérní čínskej film, Hong Kong už je jen matná vzpomínka na zlatý časy, který jsou nenávratně pryč. A tak tady máme příšerně patetickej pamflet o tom, jak sebrat lidem zbraně a všude namontovat kamery je tuze dobrá věc. V hlavní roli policejní alfa soudruh, kterej ostatní policejní beta soudruhy neúnavně poučuje a mentoruje, a láskyplně pečuje o propagandistický plakáty. Takovej moderní čínskej major Zeman. ()

Lacike

Začne sa to ako retro variácia na Heat. Ale je to strašne skratkovité a vôbec sa to nevenuje postavám. Šéf zlodejskej bandy Daniel Wu má naviac otrasný účes, ktorým znechutí aj najväčšie fanynky. Útechou pre nich môže byť aspoň finálna drsná bitka trochu v štýle saunových radovánok z Eastern Promises, v ktorej je polonahý a kvôli ktorej vraj držal 40 dňovú diétu, hehe. Ten účes je asi tak to jediné, čím by sa dala jeho postava charakterizovať. Zato polda, ktorý mu ide po krku je nevýrazný komplet. Film je naviac inšpirovaný skutočným zlodejom, ktorý mal na konte mnoho lúpeží. Aj tu ich uvidíme neúrekom, ale keďže majú malý priestor, tak znova nie je čas na akékoľvek plánovanie a ani poriadne vyšetrovanie zo strany polície. Asi by z toho mohol byť dobrý seriál, ale ako film to vôbec nefunguje. Ani retro štylizácia nie je dvakrát vydarená. Okrem trápnych účesov a zastaraných zbraní sa v kinách hrajú staré filmy a deti hrajú hry staršie ako je priemerný návštevník ČSFD. Vydarená je len staroškolská akcia. Dočkáme sa viacerých krvavých prestreliek pri ktorých zloduchovia neváhajú kohokoľvek zabiť. A to je tak všetko. Aj napriek krátkej stopáži celkovo film strašne nezáživný. Takže prekvapivo Donnie s rozťahaným Raging Fire nakoniec Danielovi natrhol prdel. P.S. Tá okatá agitka polície a Číny je nechutná. Starý HK je mŕtvy. 4/10. ()

bourec

Naprosto otravnej film, s úděsně hrajícím poldou v hlavní roli. Nevím, jestli je to old-school, ale uděsně uťáplý, a hlavně neakční. Ty dvě krátký zmatečný přestřelky na ulici to nezachráněj, a jedno ucho bylo nic. Navíc mám pocit, že slyšet hlavní duo všechno, co melou za čínský hovna, utrhly si oba uši sami a hned. Tohle se spíš podobalo ruský sračce. 20%. ()