Vetřelci z vesmíru unesou pozemské superhrdiny a jejich děti se musí naučit táhnout za jeden provaz, aby zachránily svoje rodiče i celou planetu. (Netflix)

Melios

Mierne sklamanie pociťujem, až z toho píšem jak Yoda. To, že tieto filmy robí Rodriguez pre srandu králikov (a hlavne, že ho to očividne aj baví) úplne beriem, sám sa pri nich dokážem veľmi dobre zabaviť. Milujem Spy Kids, i keď to nie je žiadna sláva a Sharkboy tiež nebol až tak zlý. Skrátka to nie sú filmy pre kritické hodnotenie, ale zábavu. Ale pri tomto filme som mal pocit ako keby mi uleteli včely. Pán režisér s prepáčením len recykloval niekoľko razy použité nápady, pridal k tomu nového (rozhodne nie Taylora Lautnera) Sharkboya a spravil ten istý mišmaš ako pred dvadsiatimi rokmi. Deti to rozhodne pobaví o tom žiadna, no pre mňa ako fanúšika to bola hrozná nuda, ktorá do univerza nepriniesla nič nové, no aspoň sa dala dopozerať. Originálnu sériu beriem za The Room detských filmov, no tento spin-off skôr za Trolla 2. The Room nebol dokonalý film, no smiešny a za to stále geniálny. Troll 2 bol na 100% zlý film, kde ani absurdný smiech nezachráni fakt, že je ten film nepodarená katastrofa. Za mňa najslabší kus série, pretože ak vás film nedokáže rozosmiať navzdory faktu, že je to jeho hlavný význam a dôvod jeho existencie, tak je niečo v neporiadku. ()

sedm.1

Jelikož jsem až doposud neviděl ani jeden díl Spy Kids, nemohu porovnávat, jak moc navázal na tuto svou sérii tímto snímkem, nicméně pokud mají tyto filmy podobnou úroveň, jako právě nyní We Can Be Heroes, tak ani nikdy žádný díl vidět nechci. Tohle je totiž naprosto debilní i pro malé děti. Samozřejmě by měl divák již dopředu od takovéhoto typu filmu čekat naivitu, infantilnost, kýčovitost a absolutní nenáročnost, ovšem i takovéto filmové kousky, určené pro velmi mladistvé publikum, by měly mít své mantinely, a ty zde Rodriguez zle překročil. A je naprosto k ničemu, že casting, především tedy dětských rolí, nabídl poměrně sympatické a výrazné tváře, když pak z nich jejich tvůrci udělají pitvořící se hňupy a nutí je dělat teatrální opičárny. Vrcholem nicméně je závěrečná pointa, kterou s okamžitou platností pasuji na nejtroubovitější závěr posledních let, dělající z veškerého předešlého dění nejzbytečnější záležitost vůbec. To snad nemohl nikdo myslet ani vážně! Jinak efekty odpovídají dostačujícím potřebám dětského obecenstva, ovšem atmosféra, či napětí se zde nevyskytuje, a co se přímo samotné zápletky týče, jako minimálně ústřední nápad docela dobrý, ovšem jeho zpracování katastrofální. Určitě tedy zkrátka beru v potaz, že Rodriguez natočil tuto podívanou primárně pro děti, nicméně opakuji, toto bylo fakt moc blbý už i pro ně a především ten závěr je naprosto neodpustitelný. ()

Silwer

Je to strasne barevny,haranti nesympaticti,pribeh debilni... Deti to asi u telky udrzi ale ztrati par bodu IQ😁 ()

Kienast

Pedro Pascal, Boyd Holbrook, Christian Slater a Priyanka Chopra ...ve filmu barevném jako je stromeček Davida Limberského. Cílová skupina nejsem, ale připomnělo mi to Spy kids a psychickou újmu to v mém nitru nezanechalo, ale dost mě zaráží proč R. Rodriguez dělá takovéto věci. 3/10 ()

iXtr3m3

Rodriguezova klasika, ktorá dokonca čiastočne aj nadväzuje na Žraločáka a Lávovku? Jasné, pre dospelejších už ťažšie pozerateľné, ale pre deti cca 7 rokov, super rozprávka, ktorá sa snaží dokonca aj o nejakú tú moralizáciu a výchovnú myšlienku. Nemôžem sa hnevať, pozeral som to s dcérkou a páčilo sa jej to, klasika... :) ()

petikacka

Já k takovým filmům přicházím díky našemu Jeníčkovi, který si je vybírá sám a já jsem pak příjemně překvapená, že to baví i mě. Když mě dětský film rozesměje tak má u mě vyhráno. Za mě 85% ()

Blue.Shark

Nuž, dítě nejsem a nějakou dobu si dám pokoj s random Netflix filmem. Ale kdybych chtěl zabavit děcka, mám od nich na hoďku a půl klid. ()

Bozvav

Jistě je to prvoplánové, děsně barevné a naprosto předvídatelné - pro dospělého! Vzhledem k tomu, že to film určený pro děti, tak to beru. Holkám se SPY Kids moc líbilo a toto je přesně stejný šálek kávy. Při bláznivém dobrodružství může malý divák vidět nastavené zrcadlo úspěšným dospělým (jejich sebestřednost, výhradní tah na branku, narcismus, aroganci i sobectví) a vidět rozdíl, jak vypadá konání, když si lidi naslouchají, spolupracují a chrání se navzájem. Ty větší a pozornější mohou i pochopit podprahové sdělení, že cesta je někdy důležitější než cíl a ty ostatní se prostě zasmějí. Je to prostě Rodriguez a ten má svůj nezaměnitelný styl a v meritu toho já dávám spokojených 65%. ()

BOURQUE odpad!

Rok 2019 – R. Rodriguez s Alitou ukázal, že keď chce, tak vie natočiť zmysluplné filmy, kde špeciálne efekty a herecké výkony sú viac-menej na rovnakej úrovni. Jeho aktuálny počin, ktorý bez problémov zafinancoval Netflix, je (ne)priamym pokračovaním The Adventures of Sharkboy and Lavagirl 3-D. Why Mr. Rodriguez? Bohužiaľ je to na podobnej úrovni ako „predchádzajúci“ snímok. Vizuálna stránka síce je prijateľná, avšak strašne pripomína úroveň „Disney channel“ (to nebola žiadna pochvala). Pre dospelých je veľké utrpenie pozrieť tento „film“ do konca, pre najmenších by som to radšej nepúšťal. R. Rodriguez si vzal na seba všetko (scenár, réžia, kamera, hudba), možno začlenenie ďalších ľudí ako aj ich názory do tvorby by nezaškodilo. P.S.: Netflix má neskutočný talent zafinancovať také filmy, ktorých scenár by mal zostať niekde hlboko v šuplíku. Osobné hodnotenie: 35% (odpad!) ()

Olík

Jako opravdu? Dvě max tři hvězdy? Vždyť to byla jízda…..a okem dejme tomu desetiletého diváka….to přece musí být vau efekt. Zkuste se od všeho oprostit a být zase dítětem, Robert Rodriguez vám jde naproti. Barevné superhrdinské dobrodružství plné zábavných efektů….za mne určitě snesitelnější, než stejno stejné Marvelovky. Buď mi něco uniklo a nebo nevím, co ještě chcete víc? ()

MickeyStuma

Superhrdinové stále hýbají filmovým světem, avšak nikdo si nevšiml, že je vše určeno převážně pro starší diváky. A tak Robert Rodriguez bouchl do stolu a natočil superhrdinský snímek právě pro ty mladší. Nejedná se však o rodinný film, ale skutečně vyloženě čistě o dětský. A rovnou superhrdinská týmovka. ´We can be heroes´ (Můžeme být superhrdinové) je fráze s určité písně Davida Bowieho a jestli jde o odkaz či je společná myšlenka jen čistě náhodná můžeme jen spekulovat. Rodriguezův rukopis je znát, takže je to celé v duchu předchozích dětských snímků ´Spy kids´ ( 2001), ´Dobrodružství Žraločáka a Lávovky´ 2005) a ´Prckové´ (2009). Žraločák a Lávovka se tu dokonce i objevují. Snímek obsahuje spoustu odkazů jak na tým Liga spravedlnosti, tak i X-Man. První tým připomínají dospělí, druhý jejich děti. A aby toho nebylo málo, neonovým prostředím se vzpomíná i na známý průserový snímek Joela Schumachera ´Batman a Robin´ (1997). Koncept celého příběhu a daných akcí je tedy dosti odlehčený a to přemírou pocitu dětinství. Proto je na každém kroku snůška nesmyslů i pro takový film. Starší divák, odkojený snímky od Marvelu či DC, tak nad tímto počinem přirozeně ohrne nos. Leckterých násilných scén se tu v žádném případě nedočkají. Dobrodružství superhrdinských dětí tak působí jako obyčejná dětská hra a nakonec, proč ne. Proč by si i dětští diváci, podle tohoto filmového vzoru, nemohli hrát na superhrdiny a zachraňovat svět. Žádné drama, žádné napětí, jen prostoduchá dětská zábava, která by děti oslovit mohla. Záleží však samozřejmě, ostatně jako vždy, na diváckém přístupu. ()

geek.ondra

Totální kravina určena pouze pro děti. Nikdo jiný by tohle totiž nepřežil ve zdraví. Rodriguez má ale stále hromadu nápadů a proto je škoda že je už nevyužívá pro kvalitní filmy. 3/10 ()

RoneXxXD odpad!

Čekal jsem všechno možný.. ale takovou hovad*nu od Rodrigueza absolutně ne. Oproti tomuhle jsou Spy Kids mistrovské dílo. ()

BuBBleS

Tak tohle se hodnotí hodně obtížně. Aktuální hodnocení dávám hlavně kvůli tomu, že děti se u toho neskutečně bavily. Všechny... (jo a hned se ptaly po druhým díle...) A nutno říct, to není jen tak a takový film, aby člověk pohledal... Takže 4 hvězdy za děti, za mě těžko říct. Bylo to dětinské, herecké výkony dětí na hranici příšernosti a nechtěné komičnosti, ale tak nějakou myšlenku to mělo. Ve finále je to prostě podobný styl jako Spy Kids, jen jsou to prostě superhrdinové. ()

netWoor

Jde asi o parodii na komixáky, kterou jsem i přes veškeré odhodlání nedokoukal. Filmy, kde se pětileté dítě chová jak diplomovaný profesor a desetileté má za hodinu mistrovský pásek ve všech bojových uměních naprosto nemusím, a ty neustálé kecy o soudržnosti už mi lezly krkem. Navíc zcela bez nápadu ... ()