Seobok

Ki Heon (Gong Yoo) trpí neustálymi migrénami, spôsobenými nádorom na mozgu. Ostáva mu nanajvýš rok života. Chce žiť, no zároveň vie, že prichádzajúca smrť je trestom za veci, ktoré spáchal v minulosti. Keď ho kontaktuje jeho bývalý šéf s pracovnou ponukou, dostáva novú šancu na život. Je ňou Seobok –  tvor, ktorého stvorili v laboratóriu, a aj keď vyzerá ako človek, má v sebe niečo viac ako my. Použitím Seobokovej kostnej drene sa dá vyliečiť akákoľvek ľudská choroba. Ki Heon dostane za úlohu Seoboka sprevádzať pri prevoze na utajené miesto. Ocitá sa tak so Seobokom na ceste, na ktorej sa ho snaží chrániť pred silami, ktoré ho chcú zničiť. Zároveň sa mu stáva starším bratom, ktorý ho učí, ako funguje tento svet a dáva mu odpovede na jeho otázky týkajúce sa ľudskej túžby po živote. (Alex358)

AffectedFace

Sci-Fi velkofilm z JK s úžasným CG, který by se dal přirovnat klidně k The Witch. První polovina je fajn, všechno se jeví hrozně mysteriózně a nenápadně nevině. V druhé polovině přichází konečně nějaká akce a postupné vysvětlení projektu s clonama. Jenže počin je po příběhové stránce opravdu slabý. Nic nového nenabízí a podobných projektů v USA vzniká stovky. Konec je klasické klišé, one vs all destruction, poté před titulková zrada od jediného nejbližšího, the end. Tím chci říct, že jsem čekal aspoň jeden pěkný zvrat (v tomhle The Witch rozhodně vede na plné čáře). Emoce zde vůbec nefungují a to se u filmů z JK nestává skoro vůbec. Na druhou stranu musím pochválit opravdu špičkový vizuál, který se vidí v téhle formě jednou za čas. Přestřelka na dálnici připomínající Sicaria byla taktéž parádní. Herecké obsazení velice sympatické. Tempo více než solidní. Čisté tři hvězdy. ()

italka63

Sice poněkud první polovina rozvleklá, film je hodně konverzační, i když na akční závěr též dojde. Nesmrtelnost a klonování, to je oč tu běží. Stvoříte chlapce, který má za cenu vlastního ždímání těla spasit lidstvo před smrtí. Ale zaslouží si to lidé? Budou dál umírat, i ti, kterým na chlapci, experimentu, záleželo. Dobře zahrané, hezká hudba, scifi z poněkud jiného soudku. ()

Padme_Anakin

Zvláštní věcička, pro mě zajímavá a plná pozoruhodně jednoduchých otázek, ovšem u těch odpovědí bych i já místy zaváhala.. Tajný experiment Seobok se ocitne v hledáčku zločinců, možná i konkurence, a jeho tvůrce ho chce bezpečně přemístit.. Setkání hlavních postav je jako střet jiných civilizací, navzájem si nerozumějí, každý mluví jinou řečí, ale během společné cesty projeví dostatek empatie jeden pro druhého.. Poděkování za titulky uživatelce Andrea1717.. ()

Lacike

Za mňa celkom sklamanie. Prakticky to je road movie nesúrodej dvojky. Super duper drsný agent Yoo Gong eskortuje vyklonovaného Bo-geum Parka, z ktorého telesných látok sa dá vyrobiť elixír nesmrteľnosti, z bodu A do bodu B. A Keďže Bo-geum Park má skúsenosti asi ako malé decko, tak spoznáva svet a postupne nadviaže puto s nevrlým a tentokrát nie príliš sympatickým Yoo Gongom. No a občas ich prepadne nejaké to komando, ktoré chce Bo-geum Parka zabiť. Čo sa im zakaždým vypomstí, keďže Bo-geum Park má aj nadprirodzené schopnosti. Tá dramatická omáčka mi pripadala celkom slabá a príliš ma nebavila. Ani smutný koniec ma nijak nezasiahol. To už Kórejci nevedia točiť poriadne dojáky? Asi nie. Ale našťastie im stále ide akcia. Jak naháňačky, prestrelky alebo aj cool záverečný megadigibordel stoja za to a kvôli nim by som film odporučil. Bohužiaľ akcie tu nie je až tak veľa a v dramatických scénach sa to dosť tiahlo, takže dávam mierne nadpriemerných 6/10. Čakal som od toho oveľa viac. ()

Arsenal83

Film, ktorý mi poskytol ďalší nový poznatok. Ak vám žena povie, že má migrénu, neznamená to, že vás nechce. Môže mať len nádor na mozgu. Našťastie však film prináša aj iné posolstvá, ktoré sú obalené do dosť dlhých konverzácií a tak môže mnohých divákov nudiť. Pýta sa, aký je zmysel života a či vôbec je nejaký. Prečo niektorí ľudia chcú žiť večne a iní by radi už zomreli? Je dôležitá dĺžka života alebo to, ako ho prežijeme? Ako filozofické dielo film obstojí. Ako zábava nie. ()