Režie:
Piotr SzulkinKamera:
Zygmunt SamosiukHrají:
Marek Walczewski, Krystyna Janda, Joanna Żółkowska, Anna Jaraczówna, Mariusz Dmochowski, Wiesław Drzewicz, Henryk Bąk, Krzysztof Majchrzak, Jan Nowicki (více)Obsahy(2)
Celovečerní debut Piotra Szulkina se inspiroval některými motivy stejnojmenného románu Gustava Meyrinka. Film vyhlášeného klasika polské dystopie je pochmurná sci-fi ze světa po atomové válce, kdy je společnost rozdělena na vědce vyrábějící umělé lidi a na obyvatele ovládané televizí. Hrdinou příběhu je umělý člověk, homunkulus, který se beznadějně pokouší o vzpouru. (NFA)
(více)Hrají
Marek Walczewski
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Plechový bubínek (1979)
Kingsajz (1987)
Krystyna Janda
Polsko
Nejlepší filmy:
Člověk z mramoru (1977)
Mefisto (1981)
Výslech (1982)
Joanna Żółkowska
Polsko
Nejlepší filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Iluminace (1972)
Ochranné zbarvení (1976)
Anna Jaraczówna
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Podivná nemocnice (1978)
Osvětim (1948)
Pamatuj si své jméno! (1974)
Mariusz Dmochowski
Polsko
Nejlepší filmy:
Rodný list (1961)
Eroica (1957)
Ochranné zbarvení (1976)
Wiesław Drzewicz
Polsko
Nejlepší filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Člověk z mramoru (1977)
Uprostřed nočního ticha (1978)
Henryk Bąk
Nejlepší filmy:
Eroica (1957)
Bariéra (1966)
Kluci, gól! (1969)
Krzysztof Majchrzak
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Sekerezáda (1986)
Yesterday (1984)
Jan Nowicki
Polsko
Nejlepší filmy:
Velký hráč (1982)
Deník pro mé lásky (1987)
Rodinný život (1970)
Marian Opania
Polsko
Nejlepší filmy:
Člověk ze železa (1981)
Bohové (2014)
Matka Králů (1982)
Andrzej Seweryn
Nejlepší filmy:
Schindlerův seznam (1993)
Francouzská revoluce (1989) (TV film)
Země zaslíbená (1974)
Wojciech Pszoniak
Polsko
Nejlepší filmy:
Korczak (1990)
Země zaslíbená (1974)
Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl (2011)
Józef Skrzek
Polsko
Nejlepší filmy:
Válka světů - příští století (1981)
Golem (1979)
Zbigniew Buczkowski
Polsko
Nejlepší filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Den cvoka (2002)
Člověk ze železa (1981)
Zofia Czerwińska
Polsko
Nejlepší filmy:
Pianista (2002)
Eroica (1957)
Popel a démant (1958)
Emil Karewicz
Polsko
Nejlepší filmy:
Smyčka (1957)
Kanály (1957)
Rodný list (1961)
Ryszard Pietruski
Polsko
Nejlepší filmy:
Evropa, Evropa (1990)
Popel a démant (1958)
Psi (1992)
Arkadiusz Bazak
Polsko
Borys Marynowski
Polsko
Nejlepší filmy:
Krátký film o zabíjení (1987)
Náhoda (1981)
Podivná nemocnice (1978)
Bogusław Sobczuk
Polsko
Nejlepší filmy:
Amatér (1979)
Člověk z mramoru (1977)
Bez umrtvení (1978)