Reservation Dogs

• Velká Británie Reservation Dogs
USA, (2021–2023), 12 h 46 min (Minutáž: 24–30 min)

D'Pharaoh Woon-A-Tai, Devery Jacobs, Sarah Podemski, Matty Cardarople, Macon Blair, Ginger Gilmartin, David Maldonado, Zahn McClarnon, Tamara Podemski (více)

Série(3) / Epizody(28)

Komedie, která sleduje dobrodružství čtyř domorodých teenagerů z oklahomského venkova, kteří kradou, loupí a šetří, aby se dostali do exotické, tajemné a vzdálené Kalifornie. Aby se jim to podařilo, budou muset našetřit dostatek peněz, přelstít pervitinové týpky na vrakovišti na kraji města a přežít válku o území proti mnohem drsnějšímu konkurenčnímu gangu. (Disney+)

ER

Taika Waititi tady přichází se svým , do humoru zabaleným, pohledem na život domorodých obyvatel. Ten dokáže okořenit mystikou zemřelého náčelníka (tady jsem se hodně nasmál), jenž slouží pro porovnání života kdysi a dnes a otázkou, tak co se vlastně změnilo?!. Kritický pohled tudíž nechybí, ale hlavně nijak nenudí. Už se těším na závěrečnou třetí sérii ()

tuctovychlap

súhlasím s Denym, je tam všetko..a čo nie je, to mi asi nechýbalo..nebolo to síce úplne dokonalé, ale za mňa si to 4 * zaslúži..bavil som sa..prehliadka rôznorodých figúrok iného sveta..som rád, že to nebol vidlákov, ale zapadákov s "rudou kůží"..úsmev už len pri myšlienke na "místního šerifa", na rapujúcich bratov,  múdrujúceho "lúzra" ducha, bratranca-strýka ako keby z východniarskej krčmy, drísty miestnej gangstamládeže..:) som rád za pohľad na polodeti-polodospelákov bez nejakých väčších šancí na "lepší" život..zase mi to pripomenulo, že 80 % ľudstva síce má svoje sny, ale my, biele rite strednej triedy sme proste inde..a tým sa veru nehrdím..AHO..! ()

pushover

Na komedii je tam málo humoru, ale o to je lepší. Spíš taková sonda do života v indiánské rezervaci. Taikův dotek je v tom cítit. ()

Danny_0707

Waititi je prostě momentálně bůh filmů a seriálů!!! Tohle jsem nečekal.... je v tom vsechno! Humor, realita, fantasmagorie... xD mohu jen doporučit :) hned zajděte na Disney+ a kúkajte co Taika zas vytvořil za úlet ()

p.a.douch

Takže na začátku mi chvíli trvalo přijít místním postavám na chuť a rozumět jim. To potom odeznělo a měl jsem z tohoto seriálu lepší a lepší dojem. Začal jsem se zajímat o osudy místních z rezervace a doopravdy jsem čekal na každý díl a nebyl jsem zklamán. Třetí řada má být podle Sterlina Harja poslední a podle mě je to škoda. No ale zase je to konec na vrcholu. Dobrej seroš a jsem rád, že jsem se na začátku kousl a dokoukal ho. ()

• Takmer celý štáb seriálu je zložený výhradne z pôvodných amerických obyvateľov. (Real Tom Hardy)
  • Názov seriálu odkazuje na film Quentina Tarantina Reservoir Dogs (1992). Plagát tohto filmu je tiež možné vidieť v prvej epizóde. (Real Tom Hardy)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Oklahoma, predovšetkým v mestách Tulsa, Okmulgee, Sand Springs, Beggs, Terlton a Inola. (Real Tom Hardy)