Epizody(8)

Deväť ludí sa prihlasilo na 10-dňový pobyt v tajomnom Tranquillium House rezorte, ktorý vedie tajomná Masha (Nicole Kidman). Pobyt sľubuje úplnú transformáciu života. Každým dňom sa však na povrch dostávajú tajomstvá nielen o hosťoch, ale aj o tajomnej Mashi. (tahir)

JohnnyD

Fajn ale strašne vidieť, že sa to hrá na HBO a napriek áčkovému castingu, predlohe, producentovi i prvoligovému režisérovi to nie je ono. Je tu pomerne dosť vaty (dalo sa to osekať na cca 5 častí) a napriek veľkej stopáži nie všetky postavy majú adekvátny priestor (o zamestnancoch "sanatória" skoro nič nevieme a pozeral som to kvôli Samare a tá tam mala malý priestor). Dobrá oddychovka ale nie je to nové Big Little Lies. ()

M.i.k.e

celkem chápu,že Nine Perfect Strangers hodně lidem nesedly.Tempo je spíš pomalejší,docela dlouho není moc jasné o co jde a kam se to celé bude ubírat a navíc je tu ještě onen lehce mysteriózní prvek.Já se nicméně bavil celou dobu,bavilo mě odkrývání všech těch kostlivců místního osazenstva i finální poznání,že je to celé primárně o bolesti a ztrátě,se kterou se každý (ne)vyrovnává po svém.Z obsazení je nejpříjemnějším překvapením Melissa McCarthy,pro kterou je to nejlepší role za celou její dosavadní kariéru a pak Samara Weaving,která je tu obsazená proti typu co běžně hraje a svojí instagramovou celebritu si dost užívá...70% ()

Sobis87

Až na nechutně zbotoxovanou Kidmanku, která prostě už moc nezahraje, super casting, a to jakože moc, rozjezd víc než slibný, jen škoda, že se to v půlce začne lámat v celkem plochou banalitu, která vytasí jeden slabší twist a nijaký závěr. Sedmilhářky jsou někde úplně jinde. Škoda, ale i tak se na to příjemně koukalo. ()

Caminzind

Ten typ seriálu, který namísto gradace rozbředává, až nakonec zůstane jen úleva, že jste to konečně dokoukali. Na začátku se zajímavě profilují postavy, utvářejí vztahy a buduje napětí, přičemž už od poloviny je třeba přeskakovat, jak jsou scény roztahané. Ve výsledku pak nezůstává žádný zajímavý motiv a jen pramálo sympatií  pro jednotlivé postavy. ()

vydumnica

Nine Perfect Strangers je dosť zvláštna a miestami úplne crazy miniséria. Začala som to pozerať hlavne kvôli Nicole Kidman. Celé to hodnotím na také slabšie 4*. Prvé tri epizódy ma bavili, neskôr tam už bolo priveľa halucinácií. Myslím si, že to možno mohli skrátiť na 5 hodín. Vrátim sa ešte k Nicole Kidman. Masha z Ruska? To nebolo nevyhnutné, mohla byť napríklad z Wisconsinu, tam tiež majú snehové vločky. Ten jej ruský prízvuk mi dosť vadil a aj tak bol iný. A celý vzhľad Mashe aj účes a štýl obliekania, jej gestá, konanie, vzťahy, všetko na nej bolo maximálne čudné a prapodivné. Asi to bol zámer tvorcov. Pripomínala lesnú žienku a miestami vyzerala ako z iného sveta. Ostatné postavy boli sympatické, najmä Tony a Frances, ale aj Zoe a Jessica. Najnesympatickejšia mi bola Carmel, to bola vlastne jediná nesympatická postava pre mňa. Casting podľa predpisov dnešnej doby, 100% diverse. Je to miniséria o tom, že každý človek sa musí vyrovnať so svojou minulosťou, či už so stratou blízkej osoby, s utrpením rôzneho druhu, s neúspechmi a musí odpustiť sebe aj druhým, ak chce ísť ďalej. Len si celkom nie som istá, čo s tým majú spoločné drogy. Veľmi sa mi páčilo prostredie, hlavne exteriéry, zaujala ma aj hudba a kamera. Herecké výkony tiež veľmi fajn. SPOILER: Čo sa mi nepáčilo, bolo až priveľa halucinácií, snov, predstáv, mŕtvych duchov a nakoniec sa nikomu ani nič nestalo, hoci od začiatku to vyzeralo tak, že niečo zle sa stane. Ešte dodatok alebo taká zaujímavosť: Nakrúcalo sa to v Austrálii, mne sa zdalo, že to príliš nevyzerá ako California. Update: Slabšie 4* som sa rozhodla zmeniť na lepšie 3*. 70%. ()