Osmiletý černošský chlapec Devon Butler si ze všeho nejraději hraje na četníky a zloděje. Jeho snem je, že se stane policistou. Jednoho dne uvidí, jak trojice gangsterů v opuštěné továrně zavraždí nepohodlného kumpána. Přihlásí se jako svědek, je ale ochoten všechno prozradit pouze pod podmínkou, že bude po dobu vyšetřování také policistou. Dostane policejní odznak, želízka a je přidělen k mrzoutskému samotáři Nickovi McKennovi, který má případ na starosti. Nick je naštvaný, protože chlapec neřekne všechny informace, které jsou pro vyřešení spáchaného zločinu důležité. Situace je pro Devona nebezpečná, protože zločinci ví, že se přihlásil jako svědek. Jeden z nich ho v přestrojení za školního poradce unese. Tehdy si Nick uvědomí, že si Devona oblíbil a při jeho záchraně jde až za hranice svých možností. (TV Nova)

moviefan4

Film má teda dosť zlý začiatok, pre mňa nudní a nezáživný. Aj som rozmýšla že film nebudem dalej pozerať ale dal som tomu este šancu a spravil sol dobre. Lebo po zlom začiatku prišiel fajn dej s pár fajn situácii. Slabšie odpočinkové pozeraníčko. ()

albiebennett

Devadesátková záležitost pro děti do deseti let. Dnes už více chápu přístup Burta Reynoldse, kterému ten kluk lezl na nervy, protože je opravdu nesnesitelný. Nicméně kultovní je pro mě tenhle film díky tomu, že se tam objeví malý Andrew Reynolds Baker 3 motherfucker. ()

uprchlice

Akční komedie o malém klukovi, co se chce stát policistou a díky tomu, že viděl vraždu, se mu to na pár hodin vyplní. Burt Reynolds byl srandovní když hlídal toho kluka. U toho jsem se smála nejvíc. ()

misanova

Jako víkendová odreagovka je to parádní. I já jsem toužil být jako malý policistou a tento film mě do té euforie dostával ještě více. Možná proto jsem ho taky miloval. Miloval... ()

Oxytocin

Film je opět o kontrastech, kterých je mnoho kolem nás (viz třeba Smrtonosná zbraň). Dospělý chlap, běloch, bručoun, nemluva ... dostane na starost v rámci policejní akce malého kluka, černocha, veselého a ukecaného. Oddechovka, která zase tak neurazí. ()