Depeche Mode: Get the Balance Right!

(hudební videoklip)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Velká Británie, 1983, 3:15 min

„Get The Balance Right!“ je sedmý singl britské novoromantické kapely Depeche Mode, který vyšel na hudební kompilaci „The Singles 81-85“ a na hudební kompilaci „People Are People“, která vyšla jen v USA. Je to první videoklip, ve kterém se objevuje Alan Wilder jako oficiální člen kapely. Klip k tomuto singlu natočil režisér Kevin Hewitt, který neznal frontmana Davida Gahana, a tak v úvodu klipu natočil místo něj právě nově příchozího člena Alana Wildera. V klipu můžeme vidět všechny členy kapely, kteří se jako kouzelníci snaží udělat dojem na malého kluka a vzápětí se dostanou do snového světa zábavního parku, kde si užívají různé atrakce a posléze počítají velké množství peněz. (Trajektt)

Kass

Doslova ošklivý klip. Působí amatérsky a přijde mi, že byl spíchlý hodně horkou jehlou. Kapela si hraje na dětské mentory či vědátory, co si zajdou na pouť, kde sjíždějí atrakce a paří automaty. Jsou zde naháněni maníky v bílých pláštích, až se stanou jedněmi z nich. Slibné záblesky bych našel v momentech kdy se roztočí kolotoče a klip chytá tempo písně. Jinak mdlé a nedůstojné přelomové skladby v historii kapely. Song 5*/ Video 1*. ()