Byli jste při tom?

(pořad)

Deset stránek z televizního památníčku, který byl otevřen v živém vysílání k desátým narozeninám Československé televize... Televizní a rozhlasová hlasatelka Dagmar Sedláčková (1932–2004) vítá diváky na estrádě pořádané k desátému výročí vzniku Československé televize. Vzpomíná na své hlasatelské začátky. Následují Písničky z obrazovky, ukázky ze hry Ze života hmyzu, scénka Hlustvisihák, která pojednává o neschopném, leč neodbytném členu ostrahy v bývalém Československém rozhlase a ukázky společenského tance. V pestrém kaleidoskopu melodií mj. uslyšíte "Točí se svět", "Dva modré balónky", "Děti z Pirea", "Blues pro tebe", "Pozdrav astronautovi", "V ten den, kdy se vrátí déšť", "Já mám ráda políra", "Je nás jedenáct", "Ach, ta láska nebeská", "Oliver Twist", "Vzpomínka na San Francisco" a "Granada" v komickém podání Jaroslava Štercla... Veřejné zkušební televizní vysílání bylo v Československu zahájeno 1. května 1953, studio se nacházelo v Praze v Měšťanské besedě ve Vladislavově ulici. Tento pořad byl vysílán živě 20.dubna 1963 od 20 hodin. (Česká televize)