foto

Josef Jan Kopecký

  • nar. 10.1.1980 (36 let)
    Ústí nad Orlicí, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narozen 10.1. 1980 v Ústí nad Orlicí, žije v České Třebové. Herec a divadelní režisér. Divadlu se věnuje 18 let a za tu dobu účinkoval v desítkách her. Je držitelem několika cen za herecké výkony i za režii z nejrůznějších divadelních festivalů. Se svými soubory pravidelně vystupuje nejenom v Česku, ale rovněž v Itálii, na Slovensku a v Polsku. Zájezdově již ale navštívil i Lucembursko nebo Rakousko.

Vede českotřebovský soubor TRIARIUS, vystupuje s pardubickým Divadlem Exil, úzce spolupracuje ale například také se souborem SNOOP z Opatovic nad Labem. Vedle toho se věnuje také ochotnickým souborům.

Jako učitel působil v dramatickém oboru ZUŠ Česká Třebová a v DDM v Ústí nad Orlicí. V současnosti je učitelem literárně–dramatických oborů ZUŠ Střezina Hradec Králové, která provozuje také svou stálou scénu – Divadlo Jesličky Josefa Tejkla.

Jedinou filmovou rolí je role Ladislava ve filmu Obchodníci.

Je také místopředsedou Volného sdružení východočeských divadelníků. Kultuře se věnuje i jinak – v České Třebové provozuje klub alternativní kultury Modrý trpaslík.

Zdroj: Josef Jan Kopecký

Herecká filmografie

2016 Pomsta (amatérský film)
2013 Obchodníci

Dokumentární

2014 Bohumil Hrabal „Takže se stalo, že...”

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace