foto

Josef Jan Kopecký

  • nar. 10.1.1980 (37 let)
    Ústí nad Orlicí, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narozen 10.1. 1980 v Ústí nad Orlicí, žije v České Třebové. Herec a divadelní režisér. Divadlu se věnuje od roku 1995 a za tu dobu účinkoval v desítkách her. Je držitelem mnoha cen za herecké výkony i za režii z nejrůznějších divadelních přehlídek a festivalů. Se svými soubory pravidelně vystupuje nejenom v Česku, ale rovněž v Itálii, na Slovensku a v Polsku. Zájezdově již ale navštívil i Lucembursko nebo Rakousko. Založil a vede českotřebovský soubor TRIARIUS, vystupuje s královéhradeckým Divadlem Jesličky Josefa Tejkla, s pardubickým Divadlem Exil a s opatovickým Divadlem MY Theatre, které také zakládal. Úzce spolupracuje se souborem SNOOP z Opatovic nad Labem a věnuje se také ochotnickým souborům.

Jako učitel působil v dramatickém oboru ZUŠ Česká Třebová a v DDM v Ústí nad Orlicí. V současnosti je učitelem literárně–dramatických oborů ZUŠ Střezina Hradec Králové. Prozatím pětkrát dostal filmovou nabídku: Obchodníci (2013, režie Petr Šícha), Takže se stalo, že... (2014, režie Oliver Malina Morgenstern), Pomsta (2016, režie David Balda), NED (premiéra plánována na listopad 2016, režie David Balda) a Muž se zjizvenou tváří (premiéra plánována na podzim 2016, režie Lukáš Rybka). Objeví se také v seriálu Ohnivé kuře (2016, režie Libor Kodad). Je předsedou Volného sdružení východočeských divadelníků. Kultuře se věnuje i jinak – je ředitelem Kulturního centra v České Třebové, kde také zakládal a dlouhá léta provozoval klub alternativní kultury Modrý trpaslík.

Zdroj: Josef Jan Kopecký

Herecká filmografie

2017 Ohnivý kuře (TV seriál)
Velký podvod (S03E01)
2016 Pomsta (amatérský film)
2013 Obchodníci

Dokumentární

2014 Bohumil Hrabal „Takže se stalo, že...”

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace