Juno (2007)

Velice milý film v čele se sarkastickou šestnáctkou Juno. Ellen Page si mě naprosto získala, ale Michael Cera jako slušňák Bleeker taky neměl chybu. A úvodní písnička je naprosto skvělá. Vím, že lidé by se měli nejdřív zamilovat, než se začnou rozmnožovat, ale tohle je prostě náš styl.

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Dylan Moran stihne během hodiny a půl probrat všechno od rapu přes náboženství až po kvalitu zpravodajství a nemá to chybu. A když se budete nudit, vždycky můžete namalovat dům na hnědooranžovo a objevit avokádo :)

Ztraceno v překladu (2003)

Jedna z mých nejoblíbenějších romantických komedií, a to tenhle žánr vážně nemusím. Ztraceno v překladu je však něčím jiné – a to tím, že mezi hlavními hrdiny nepropukne žádná osudová láska – „pouze“ se stanou jeden pro druhého na několik dní spřízněnou duší v cizím prostředí. Nejde o lásku v pravém slova smyslu, spíš jen o to najít uprostřed neznámého ostrůvku někoho, kdo je naladěn na stejnou vlnu… Výborný film s dokonalým Billem Murrayem a krásnou Scarlett Johansson.

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

Ne, nebylo to dokonalé, ale při závěrečném loučení jsem měla slzy v očích a myslím že jsem rozhodně nebyla jediná. Když na seriál koukáte tak dlouho a tolik se sžijete s těmi postavami tak poslednímu dílu prostě nějaké ty chybky odpustíte. Osazenstvo M.A.S.H.e 4077 se loučí a odjíždí zpátky domů a závěrečné "goodbye" pak dělá za seriálem definitivní tečku. Ano, je to z nostalgie, ale nemůžu jinak - 5*.

More (1998)

Jeden z nejlepších kraťasů co znám. Atmosféra by se dala krájet, plus geniální příběh. Dokonalá hudba, bez které by to nefungovalo. A deprese zůstane depresí, i když se na ni díváme skrz růžové brýle. 100% bez debat. P.S. Nejlepší byly zářivě žluté smajlíky s nápisy Get happy uprostřed vší té šedi...

Speed Racer (2008)

Geniální animace. Zářivé barvy. Originalita. Nápady. Strhující závody. Trixie v růžovém vrtulníku. Vizuální stránka filmu mě naprosto dostala (viděno v kině). Tohle tady ještě nebylo a já jsem si to vážně užívala. A strašně moc bych chtěla dát těch 5*, ale... Ale když ten příběh byl tak strašně pitomej. Korunu tomu dodali ninjové a šimpanz. Takže vizuální stránka filmu tak za 5 a půl :) a příběh za velmi, velmi slabé 2. Celkem tedy 4*, ale tohle je jeden z mála filmů, kdy je mi vyloženě líto, že nemůžu dát i tu pátou...

Dračí doupě 2 (2005)

Já prostě nemůžu jinak než za 5*. Ten příběh byl totiž jak vystřižený z dlouhých večerů strávených u Dračího doupěte a já jsem se královsky bavila. Vždyť je tam všechno co nesmí ve fantasy příběhu chybět – čestný a odvážný hlavní hrdina, krásná kouzelnice, tulák, kněz a nějaké ty temné síly, které družina dobrodruhů – pardon, hlavní hrdinové – na konci statečně porazí. A přijde i zlovolný lich :)

Temný obraz (2006)

Film natočený podle mé nejoblíbenější knížky. Těm, kdo si stěžují na přemíru dialogů, bych chtěla vzkázat, že kniha byla na dialozích postavená. Dlouhé, ujeté feťácké diskuze byly její hlavní náplní, to vše doprovázeno všeobecnou paranoiou a schízou. Když jsem slyšela, že se natáčí Temný obraz, nedokázala jsem si představit, jakým způsobem hodlá Linklater to všechno dostat do filmu. Kupodivu se mu to povedlo, na čemž má hlavní zásluhu opravdu skvělá a originální animace, ale nemalý podíl nese také to, že scénář se velice věrně drží předlohy a nesnaží se nic měnit nebo upravovat. A mé dvě nejoblíbenější scény - počítání převodů u kola a Freckova sebevražda - nejenže nechyběly, ale byly skvěle podány. Pro mě výborné zpracování knihy, o které jsem byla přesvědčena, že se "na plátno" převést nedá :) A teď mi budeš číst moje hříchy. A bude to trvat tisíc let.

Jokohama kaidaši kikó (1998)

Musím souhlasit, že tohle anime je opravdu o ničem. Přesto – nebo možná právě proto – má úžasnou, klidnou atmosféru, která mě naprosto pohltila. Příběh o robotce Alfě, která jezdí na mopedu a poznává svět mě svou atmosférou zaujal víc než podobně laděné Haibane renmei. Nemůžu dát míň než plný počet.

Ztraceni (2004) (seriál)

Poctivě jsem sledovala prvních asi 12 dílů, ale jak se kupila hromada otázek a "záhad", aniž by se tvůrci obtěžovali cokoli řešit, přestávalo mě to bavit. Čím víc bylo dílů, tím víc šel seriál do háje a ke konci už se stal jen směsicí na sebe nenavazujících a nelogických náhod a nezdá se, že by to do budoucna mělo jít jinak. Vrcholem pro mě byl díl s Lockovým otcem a série dílů, kde všechny postavy jedna po druhé dokola omílají dilema, jestli zmáčknout/nezmáčknout jakési tlačítko. Dala bych 1*, ale když to porovnám s jinými seriály, které ode mně dostaly stejné hodnocení, uznávám že by to nebylo fér.