Blondýna na předpis (2014)

"Guilty pleasure". Bol som trocha "sklamany" lebo trailer vyzeral este lepsie ako bol film ,ale uz som ho videl po 3tie a stale ma nieco doseba. Takze z objektivnych 4* na 5* subjektivnych hviezd :) ps: objektivne Rockwell, Wilde , Monaghan super. A konec nie je tupy, prave naopak, takze 4 a nieco urcite :)

Temný případ (2014) (seriál)

1. seria je cisty art, s McConaugheym na absolutnom vrchole svojho herectva. Ale scenar, teda hlavny twist, tupy ako poleno. 2.ka samozrejme herecky nevie byt tak "genialna" .. ale vykony su aj tak vynikajuce a kedze scenar ma hlavu a patu tak 5*.

Ten třetí (2013)

Hudba tak dobra, az sa stala prvoplanova. Vhodna na pre nejaky Spielbergov oscarovy film plny klise. Niektore twisty/zvraty tiez prvoplanove. Ale niektore sceny, tak silne, a hlavne cast Wilde - Neeson, tak realisticke, ze tie pasaze za 6 z 5 . Nie pointa, ale sceny a herci(Wilde) co urobili film taky brutalny. Ale kto take veci, ako vo filme, nezazil nepochopi. Ani spravanie niektorych postav. A ich stvarnenie v niektorych scenach 5* .. a nie uplne suvisiace s kvalitou filmu .... "Watch me" je snad jedina veta z filmu ktora ma v sucastnosti sprevadza zivotom, nakolko je clovek otec maleho mrnusa .

Black Panther (2018)

Mal som pocit, ze pozeram Disney chanel. Hlavne linka s Letitia Wright( Shuri). To som ozaj pozeral, ci to myslia vazne. To bolo zle aj na animovane disneyovky. Scenar tupy, niektore herecke vykony rovnako, vratane Foresta, ktory v poslednom case hra stale to iste..a nahovno. Jedine kto potesil bol Andy Serkis, ktory dufam este niekedy zahra velku rolu (nemyslim Balua:). A ze Chadwick Boseman dokazal predniest poriadne nasraty prihovor. Clovek mu to veril.

Mumie (1999)

Genialita tohto filmu spočíva v perfektnej dialógovej chémii tria Brendan Fraser, Rachel Weisz, John Hannah. Prvý krát keď som to videl s kamarátmi na monitore som si hovoril priemerný blockbuster. Ale potom som pred XY rokmi na brigáde v Londyne to bol nútený pozerať znova, keďže to bola jediná VHS na byte. A zistil som, že sila tohto filmu je v chémii medzi hercami , dialógoch a scénkach. Casting je vynikajúci.

Solo: Star Wars Story (2018)

Docela prázdnota. Krásne Star Wars scenérie, hudba dobrá, !SW odkazy" ale to je tak všetko. (Pod)priemerný scenár, prevažne(až na 2-3 výnimky) zlé herecké výkony, a zlý režisérsky „lead-out“. Také bez duše. Kopec twistov/obratov ale mal som pocit, že ich tam nahádzali ..“lebo“. Donald Glover bol ... zlyý. A pri príhovore Lily Newmark (Enfys Nest) ktorý presvedčil Hana, som mal pocit, že pozerám ochotnícke divadlo. ps: suhlasim s postrehmi ChewieDC hlavne o tom, ze niekomu zomre zivotna laska a minutu si na nu ani nespomenie ..?? alebo droid baliaci Landa - wtf, atd :/