Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Dojetí přišlo hned na začátku, s dobrým nápadem hodin...nebudu prozrazovat:). Brad nezklamal, přinesl to, co nosívá. Líčení bylo dokonalé, i to jak Bradíka zmenšili:). Moc dojemný snímeček, konec mi připomněl realitu, kterou znám na vlastní kůži i já. Líbil se mi moment: "všichni jednou skončíme v plenkách". Jen mi přišlo trochu zvláštní, že Benjaminovu okolí nepřišla ta jeho nemoc divná a nikdo ji neřešil. ... Tak ať, bylo to milé.

Výměna (2008)

Na tento film jsem čekala a schválně jsem se moc nezajímala o čem to je. Potřebovala jsem se nechat překvapit Angelinou a její novou podobou, příběhem s vážným tématem. A podařilo se, zůstala jsem opravdu zírat. Příběhy podle skutečné události propůjčují filmům nádech pokory nad osudy hrdinů. Možná jsem se až moc vžila do role matky, jíž zmizelo dítě, ale hlavně ve mě při sledování bublala ta příšerná bezmocnost. Nerada piju silnou kávu, ale takhle lógrová stála za vypití.

Match Point - Hra osudu (2005)

Woody, zahrál jsi na mou strunu. Napínals mě, bavils mě, herce jsi vybíral podle mého gusta a konec jsi vystřihl tak elegantně, jako byl celý film. Báječný večer s tímto filmem. Shlédnuto podruhé - pátá hvězdička doplněna:)

Zkrocená hora (2005)

Pryč s předsudky, jinak je zbytečné se na tuhle záležitost dívat. Snímek mě tak moc překvapil, že jsem na něj musela myslet ještě dva dny po. Sentiment, který se na konci nedal udržet mě překvapil ještě víc! Ano, tak tohle bude možná jednou má srdcovka, už díky hereckému obsazení, tady jsou mé slabiny.

Jízda (1994)

"Co to más?" "Nic" "Co to tam teda sebralas?" Gaťky" :)) Neznám ho celý nazpaměť, ale skoro celý určitě. To je přesně ta prázdninová pohoda, film natočený za pár měsíců, za pár kaček a jaký to mělo účinek. Mlaďoučký Pastrňák a úžasně sladká Geislerka, která mě právě v tomhle dílku moc sedla. Jedinečný český filmek.

Knoflíkáři (1997)

Tak hlášky je jasná věc, to je bez diskuzí. Zvlášť povídka Pitomci, tu zbožňuju, Holubovka je prostě úžasná. Klenot mezi českými filmy, je to opravdu něco jiného, než ty ubohé Kotkomádlovské komedie. Mno... a mají ti japonci nadávky, nebo ne???:)

Šíleně smutná princezna (1968)

"Že von to nečet?" To je moje kávička, můj šáleček, škoda Vondráčkovky že nehrála víc, byl by výborná:(

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Leo, klobouk dolů.. A Johnny, tys byl zas sladkej, viď? Prostě paráda, klídek, emoce sem tam, pohodová záležitost