Veřejní nepřátelé (2009)

Po miernom sklamaní z Miami Vice som sa opäť presvedčil, že Mann je výborný režisér. Už podľa trailerov som čakal výbornú gangsterku zo slávneho mafiánskeho obdobia a presne to som aj dostal. Navyše charakteristická "mannovská" kamera filmu dodala na autentickosti, herci nesklamali (najmä Depp je proste borec) a celé je to podtrhnuté skutočne výbornou hudbou. Film jednoducho naplnil moje (skutočne vysoké) očakávania a to mi stačí.

Andělé a démoni (2009)

Veľké sklamanie. Po nemastnom neslanom Da Vinciho kóde som čakal, že si Howard vstúpi do svedomia a na pokračovaní si dá skutočne záležať. Bohužiaľ sa tak nestalo a dvojka pôsobí ešte omnoho "béčkovejšie". Celý film som mal pocit, že sledujem úplne klasickú, na rýchlo natočenú kriminálku, ktorú by rovno mohli dávať v poobedňajších hodinách v telke. Hanks ma svojím výkonom nepresvedčil, ba práve naopak - nikdy by som nepovedal, že jeden z mojich najobľúbenejších hercov mi bude celý film liezť na nervy. Jednoducho jedno veľké mínus. P.S.: normálne som váhal či tomu mám dať až 3 hviezdy :(

Osudový dotek (2004)

Originálny dej s obrovským potenciálom, ktorý zostal priam dokonale nenaplnený... Režiséri sa síce snažili popasovať s komplikovaným scenárom, ale výsledok je minimálne rozpačitý. Ak k tomu pridám ešte nevýrazné, ba priam zlé herecké výkony hlavných hrdinov (nie len Káčera :), zostáva mi len pocit sklamania. Nie je to vyslovene zlý počin, ale rozhodne nemá čo hľadať v prvej 200-vke ČSFD rebríčka (a už vôbec nie na 105. mieste ako teraz keď píšem koment). Trošku scestné mi príde porovnávať ho s 12. opicami, či Zvieracou kazajkou, pretože tieto snímky sú kvalitatívne v úplne inej dimenzii. P.S.: prečo som dal 4*? Takto som ho ohodnotil dávno pred komentárom keď som ho videl prvý krát a vtedy na mňa spravil väčší dojem ;-)

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Tak toto je snáď najväčší bullshit z českej produkcie čo som doteraz videl !!! Ešte teraz (cca rok po tom čo som pozeral tento skvost) dostávam ťažké kŕče a nutkanie zvracať keď sa v telke náhodou mihne Kamila Magálová.

Mechanik (2004)

Nečakal som nič, dostal som všetko. Geniálny výkon Christiana Bale-a je hodný zapamätania - nie len že pre rolu extrémne schudol (fakt sila), ale ju aj dokonale zahral. Zápletka ma od začiatku chytila a koniec vôbec nepovažujem za sklamanie. Veľmi sa mi páčili symboly, ktoré režisér použil pre zobrazenie možnosti výberu hlavného hrdinu (doľava peklo, doprava raj). Všetko ešte podtrhuje temná depresívna atmosféra umocnená svojskou kamerou. Skutočne nevidím jeden dôvod prečo nedať ultimátne hodnotenie. P.S.: myslím, že tento film je nedocenený :)

V Bruggách (2008)

Ak by sa dalo dať 10 hviezd, neváham ani sekundu ! Úprimne dúfam, že Martin McDonagh bude môj nový obľúbený režišér. Bravo Maestro !!!

Memento (2000)

"Všetci potrebujeme spomienky aby nám pripomenuli kto sme"... Tento film je absolútne unikátna záležitosť kinematografie a v mojom osobnom rebríčku zaujal pozíciu na 1. mieste! Perfektne režisérsky, scénaristicky i herecky zvládnutý film. Originálna zápletka podávaná dokonale sediacim prelínaním sa času, geniány Guy Pierce (podľa mňa jeho životná úloha) a skvelá hudba z tohto filmu robia nezabudnuteľný zážitok. Týmto počinom som začal neskutočne "žrať" Nolanovu prácu.

Sejmi eso (2006)

Nie, nemyslím si, že by išlo o napodobňovanie Guya Ritchieho, nie nemyslím si že by išlo o zle zvolený žáner pre Carnahana a už vôbec si nemyslím, že by išlo o nezvládnutý, alebo priemerný film. Hneď po prvom zhliadnutí (dovtedy som o tomto filme vôbec nič nevedel) som bol absolútne nadšený. A po druhom a treťom pozretí sa moje pocity nemenia. Toto mi proste sedí !