South Park: Peklo na Zemi

South Park: Bigger Longer & Uncut

Animovaný / Komedie / Muzikál

USA, 1999, 78 min

Celkem nuda - o mnoho slabší než seriál.(9.3.2003)

Ten nejsprostší kreslený muzikál, který kdy vzniknul. Fanoušci South Park ve filmu naleznou vše co čekali, lidem, kteří seriál nikdy předtím neviděli silně nedoporučuji - nebudete chápat :-)(7.5.2005)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Píseň - "Blame Canada"(31.3.2003)

Sprosté to nepochybně je, dokonce hodně sprosté. Ale vtipné ještě víc. Musíte umět překousnout všechny nadávky a vulgarismy a jenom se královsky bavit. Plné narážek na vše možné s inteligentním humorem, nakreslené sice velmi osobitým stylem, který ale k obsahu (a mluvě :-)) naprosto sedí. Navíc písně, které doprovázejí film (muzikálovou formou), jsou na velmi vysoké úrovni (o čemž svědčí nominace na Oscara). Pokud jste ale nějaké citlivky na sprosťárny, ruce pryč!!!(5.1.2004)

Nejlepší filmová role Billa Gatese v dějinách kinematografie :). A jen tak mimochodem - nesnáším Barbru Streissandovou :). Chcípni, ty kanadská svině, áááno. I'm Leaving To Search For The Clitoris.(16.2.2003)

• Tosim

Sprosté! No...asi tak...jasně...a potom...pak...jo, satira. To je jako napsat, že Stallonův Rambo je přesnou psychologickou studií veterána vietnamské války.(11.2.2003)

Oproti seriálu slabší, ale i tak slušný nářez a hromada legrace. Nesmíte být ovšem hákliví na sprostá slova, kterých se zde vyskytuje poměrně dost. Ale svůj (provokativní) účel podle mě ona vulgarita plní :) - ostatně předpokládám, že každý, kdo chce tento film vidět, je už alespoň částečně obeznámen se seriálem. A schválně, co myslíte, jak to dopadne s Kennym? :) Btw. Za všechno může Kanada...(8.6.2004)

Jasných 100%, skvělá hudba, skvělé dialogy, i když sprosté. Je to skvělý protiválečný film a spousta lidí ho nechápe, no co,jejich věc. Jedna z mála věcí (seriál), co stál za vidění na Nově(5.3.2003)

Kennyho rodiče jsou tak chudí, že si musí vzít už druhou hypotéku na papundeklové krabice“. V osmdesáti minutách zažijete ledacos: transplantaci brambory místo srdce, rasistického generála, který postaví všechny černé vojáky do první linie, německé pornostránky i klitoris v nadživotní velikosti. Jó, kdo by nechtěl žít v tom úžasném městečku, městečku South Park. „Kouří se nám od pusy, přeskakujem vágusy“. 90% Zajímavé komentáře: Dadel, Shit, HoneyBunny, Radek99, Honza dAve, TotalFilm(18.3.2005)

Pro milovníky South Parku rozhodně velký nářez a pro nás ostatní zajímavě udělaná kritika dnešní společnosti, která se s ničím nepáře a nebojí se ani S(adama a s)atana:). Já se zasmál hodně, ale někdy vulgarit bylo příliš. Škoda, že většina dílů seriálu nepřekročila hranici zábavnosti, kterou určil tento snímek.(28.10.2006)

Scénář: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady .. Mnohem zábavnější než některé díly seriálu, který je někdy docela ehm divný. _ Větší, delší a lepší porce zábavy! Přál bych si další celovečerní South Park..(12.3.2004)

Pořádná pecka do žeber pro všechny povrchní odpůrce seriálu - záplava vtipů (které sice staví na kontroverzních tématech, ale využívají neselhávajících postupů), písničky které by mohl Disney závidět a primitivní animace dovedená do dokonalosti. Osmdesát minut takovéhleho obsahu možná neskousne každý, ale... co je mi vlastně do toho - seru na ně, jdu do kina :)(21.12.2002)

Po tanečním vystoupení dua T a P jsem málem dostal v kině zástavu. Ale ono to kupodivu má šťávu celých 81 minut. Trefné pošklebování se snad všemu, zejména pak americké povaze. Výtečné hudební výstupy, které strčí do kapsy většinu filmových muzikálů, protože se tak krásně neberou vážně. Parker a Stone dokázali energii seriálových skečů zcelit do výborného filmu, který nepostrádá nic z toho, co dělá South Park tak kontroverzním dílkem. Ba ještě přidává! Bill Gates. Winona Ryder. Saddám Husajn. Kanadská pakáž s odklápěcíma hlavama... Skutečné peklo na zemi!(11.2.2004)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $52,037,603Tržby Celosvetovo $83,137,603║ Preplácaní uši píliaci otras. /0%/(15.3.2010)

O něco lepší než seriál. Film stojí především na úžasných písničkových scénách. Písničky orchestrované Marcem Shaimanem jsou opravdu dobré, místy geniální - např. píseň odporu, do níž se prolnou skoro všechny další motivy a úžasně to funguje. Navíc píseň "Blame Canada" byla nominována na Oscara - skvěle ji tam tehdy předvedl Robin Williams.(25.7.2003)

To je hlína...to je hlína... Tenhle film a seriál byl jedním z těch děl, které jako citlivý lakmusový papírek doby definují hranice toho, co se ještě může zobrazit a říci na filmovém plátně. Dnes je otevřenost etických a estetických hranic filmového průmyslu zase o pořádný kus dál, ale tenhle americký seriál stejně jako celovečerní film byl jedním z těch mechanismů, které pootevřely skulinku všem těm dnešním postmoderním filmovým a televizním šokérům. U Pekla na zemi jsem ale ani jednou neměl pocit, že jde o nějakou topornou touhu šokovat za každou cenu...je to jen humor, i když nezná hranic... ale nepřehlédnutelná je i jistá satirická dimenze tohoto filmu a snaha tvůrců říci světu, co považují nejenom na americké politice a zábavním průmyslu za dobré a špatné... a nemají špatný vkus:-)(26.4.2007)

Na první shlédnutí fenomenální, na druhé už "pouze" obstojné...(3.6.2008)

La Resistance! Geniální texty a úžasná hudba dělají z celovečerního South Parku nejlepší filmový muzikál, kterému "semtam" uklouzne nějaké to sprostší slůvko. Jeden z mála animovaných seriálů, který zvládl plnohodnotné převedení na celovečerní stopáž. Většina gagů vám řádně procvičí bránici. Tvůrci mají co říci a sdělují to dostatečně inteligentní satirou, byť zabalenou v poněkud kontroverznější formě, kterou většinový divák zřejmě nemá šanci vydýchat. A na závěr jedno ze sexistických životních mouder pana Garrisona : "Nevěřím ničemu, co krvácí pět dní a neumře!"Hodnocení písničkového OST : 5/5(6.2.2007)

Seriálové díly South Parku se mi rozhodně líbí víc než tenhle celovečerní počin. Příběh nestačil zaujmout na celých 80 minut. U některých scén jsem se smál, ale většina písniček ( jejich texty )není moc zajímavá. A Tosim má určitě v něčem pravdu - to kurvování přestalo být po určité době zábavné a rozhodně to všehno není jen sotisfikovaná satira.(9.12.2004)

rozpočet : $21 million tržby celosvetovo : $83,137,603(1.5.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27